Bedarbiai netrukus gali pasijusti labiausiai privilegijuotais šalies gyventojais - kiekvienas jų darbo biržoje turės savo konsultantą.
Karjera, verslas, darbas, darbuotojas
© Corbis/Scanpix
Šalyje ir kartu uostamiestyje sparčiai mažėjant nedarbui, darbo biržos darbuotojų skaičius jau kelerius metus nekinta. Specialistams tenka aptarnauti vis mažiau šioje įstaigoje užsiregistravusių bedarbių. Tačiau, pačių darbo biržos darbuotojų teigimu, išlikęs kontingentas pasižymi žalingais įpročiais. Šiuos bedarbius itin sunku įtikinti, jog reikia dirbti.

„Anksčiau specialistai su vienu bedarbiu bendraudavo po 20 minučių, o dabar tenka sugaišti ir valandą“, - teigė Lietuvos darbo biržos direktoriaus pavaduotoja Janina Gaižutytė.

Prižiūri 100 bedarbių

Liepos 1 dieną teritorinėse darbo biržose buvo įregistruota šiek tiek daugiau nei 92 tūkst. bedarbių. Nedarbo lygis per pirmąjį šių metų pusmetį šalyje sumažėjo daugiau nei ketvirtadaliu.

Kitaip tariant, tą patį praėjusių metų laikotarpį Darbo biržoje buvo prisiregistravę 33 tūkst. daugiau bedarbių. Nedarbas sparčiai mažėja ir uostamiestyje. Šiuo metu Klaipėdos (miesto, rajono) darbo biržoje yra įregistruota 5 963 bedarbių.

Pernai tuo pačiu laikotarpiu darbo ieškojo 9 386 klaipėdiečiai. Prognozuojama, jog nedarbas ir toliau mažės. Nepaisant to, darbo biržose dirbančių specialistų skaičius jau trejus metus nekinta.

Klaipėdos darbo biržoje šiuo metu dirba 70 darbuotojų. Kiekvienam iš jų tenka aptarnauti šiek tiek daugiau nei po 100 bedarbių.

Turi daug vargo

„Blogiausia yra tai, jog likęs bedarbių kontingentas yra žymiai sunkesnis. Apie 80 proc. teritorinėse darbo biržose užsiregistravusių žmonių yra nepasirengę darbo rinkai. Jie yra praradę motyvaciją ir dirbti, ir kelti savo kvalifikaciją“, - teigė Lietuvos darbo biržos direktoriaus pavaduotoja J.Gaižutytė.

Jos žodžiais, specialistai su žalingų įpročių turinčiais bedarbiais turi gerokai daugiau vargo. Su kiekvienu tokiu bedarbiu Darbo biržos specialistai kasdien kalbasi po valandą. „Jei žmogus nori dirbti, pokalbis trunka tik 20 minučių. Tiek laiko užtenka pakalbėti apie norimą darbą. Kur kas sunkiau žmogui paaiškinti, kodėl reikia dirbti“, - sakė J.Gaižutytė.

Būriuojasi prie tvoros

Šį pirmadienį Klaipėdos darbo biržoje buvo užregistruotos 829 laisvos darbo vietos. Darbdaviai Klaipėdoje ieškojo net 166 skirtingų profesijų atstovų. Labiausiai pageidaujami buvo statybos darbus bei aptarnavimo sferoje galintys dirbti žmonės.

Tačiau kai kurių bedarbių laisvos darbo vietos nedomina. Jie mieliau būriuojasi prie pastato, kuriame yra Klaipėdos darbo birža, tvoros. Ši vieta tapo savotiška darbo aikštele. Čia pigios darbo jėgos ieško darbdaviai, kuriems įvairaus profilio darbuotojų prireikia vienai ar kelioms dienoms.

Apie bedarbių užimtumo rėmimą bei kitas socialines programas išsamiai pasakojęs Klaipėdos darbo biržos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Andriušis, paklaustas apie prie tvoros besibūriuojančius vyrus, nukirto: „Neklausiu, kodėl jie ten stovi“.

V.Andriušis teigė nežinąs, ar šie vyrai yra užsiregistravę Darbo biržoje. Per prievartą žmonės į bedarbių gretas nėra įtraukiami. „Gal jiems taip ir geriau“, - samprotavo direktoriaus pavaduotojas.

Sprendžia vadovybė

Lietuvos darbo biržos Personalo ir ūkinio aptarnavimo skyriaus vedėja Genovaitė Lakienė sakė, jog, net ir sparčiai mažėjant nedarbo lygiui, darbo biržoje dirbančių specialistų skaičiaus sumažinti neįmanoma.

Jau kelerius metus teritorinėse darbo biržose dirba apie pusantro tūkstančio darbuotojų. „Jų skaičius ir negali mažėti. Vyriausybė per praėjusius bei šiuos metus darbo biržai priskyrė dar tris naujas funkcijas. Dabar reikia ne tik tiesiogiai dirbti su bedarbiais, bet ir įgyvendinti kitas patvirtintas nuostatas“, - kalbėjo G.Lakienė.

Darbo biržai pavesta dalyvauti aptarnaujamoje teritorijoje steigiant socialines įmones, kuriose neįgalieji sudarytų pusę visų darbuotojų. Darbo biržos specialistai taip pat kuruoja iš Europos Sąjungos socialinių fondų finansuojamus projektus.

Nuo šių metų liepos 1 dienos įstaigai pavesta organizuoti profesinę bedarbių reabilitaciją. „Darbuotojų tikrai nėra per daug. Tokio jų skaičiaus reikia, kad tinkamai įvykdytume mums pavestas prievoles“, - teigė V.Andriušis. Tačiau paklaustas, ar specialistų netrūksta, jis buvo nekalbus: „Jūs mane provokuojate? Etatų skaičių paskiria mūsų vadovybė.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

SEB (1)

Pirmadienį, rugpjūčio 21 d. po rekonstrukcijos klientams duris atvėrė išmanusis SEB banko...

Po rekonstrukcijos atidarytą „Maximą“ sekmadienio vakarą užliejo vanduo gedimas parduotuvėje likviduotas (192)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Loterijų asociacija: nauji reikalavimai gali užkirsti kelią Lietuvoje rengti loterijas „Eurojackpot“ ir „Vikinglotto“ (52)

Nauji reikalavimai loterijų organizatoriams, kuriais siekiama mažinti loterijų prieinamumą ir...

Rekordiškai padaugėjo Didžiojoje Britanijoje dirbančių ES šalių piliečių (13)

Didžiojoje Britanijoje dirbančių Europos Sąjungos šalių piliečių skaičius antrąjį šį...

Dėl teroro aktų Ispanijoje atpigusios aviakompanijų akcijos nusitempė žemyn visą Europos akcijų rinką (8)

Europos vertybinių popierių rinka penktadienį smuktelėjo, nes dėl Ispanijoje įvykdytų kelių...

Top naujienos

Seimo nariai nenori įteisinti savo atostogų (158)

Dar 2005 metais gautas Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kad parlamentarams reikia įstatymu...

Po rekonstrukcijos atidarytą „Maximą“ sekmadienio vakarą užliejo vanduo gedimas parduotuvėje likviduotas (192)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1565)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto (77)

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...

Dvi didžiausios teroro atakos Ispanijoje: asmuo, kuris sieja Barselonos ir Madrido atakas

Aiškėja, kad musulmonų dvasininkas, vadovavęs Barselonoje teroristinį išpuolį surengusiems...

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (19)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant,...

Tragiška avarija Kaune – BMW kaktomuša susidūrė su vilkiku, žuvo mergina (41)

Sekmadienį Kaune, netoli IX forto įvyko tragiška nelaimė. Vos 20 metų turinti mergina žuvo eismo...

Jay-Z pagerbė savo bičiulį Ch. Benningtoną atlikdamas jo garsųjį hitą

Garsusis reperis Jay-Z ne kartą koncertavo kartu su neseniai iš gyvenimo pasitraukusiu Chesteriu...

Persigalvojo: su slaptažodžiais nebereikia tiek vargti (17)

Tikriausiai jūsų slaptažodis – paini raidžių, skaičių ir punktuacijos kombinacija. Pasirodo,...