Baltijos šalyse ir vėl staigiai brangsta benzinas

 (4)
Degalų kainos išaugo visose Baltijos šalyse, tačiau išaugus dolerio kursui, degalų kaina doleriais šioje šalyje beveik nepakito.

Toks didelis benzino kainų augimas Lietuvoje susijęs su tuo, kad vietos įmonės, priešingai nei Estijos ar Latvijos, mažmeninių benzino kainų pastarąsias 2-4 savaites ne tik nedidino, bet jas net ir mažino.

Didmeninė benzino kaina Europoje praėjusią savaitę išaugo daugiau nei 30 dolerių iki 320-330 dolerių už toną.

Per metus didmeninė benzino kaina Europoje išaugo beveik trigubai (177 proc.), tuo tarpu mažmeninės benzino kainos Baltijos šalyse - tik 25-35 procentais.

Praėjusią savaitę mažmeninė 95E markės benzino kaina Estijoje išaugo iki 9,5-9,7 Estijos kronos (0,62 dolerio) už litrą, o ekspertai neatmeta galimybės, kad šis benzinas netrukus pabrangs ir iki 10 kronų už litrą.

Latvijos "Statoil" ir "Shell" degalinėse benzino kaina priartėjo prie 40 santimų (0,67 dolerio) už litrą ribos, todėl jei ir toliau kils didmeninės benzino kainos, ši riba bus lengvai peržengta. Nors kol kas Rygoje dar galima rasti mažų degalinių, kur 95E benzino litras kainuoja 36 santimus (0,605 dolerio).

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (32)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (3)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (32)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (108)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.