Baltijos šalys kurs bendrą elektros energijos biržą

Apie tai pranešė Lietuvos ūkio ministras Valentinas Milaknis, kalbėdamas spaudos konferencijoje tarptautiniame Baltijos ekonomikos forume "Ekonominis ir socialinis Baltijos šalių vystymasis", kuris antradienį prasidėjo Vilniuje.

Pasak ūkio ministro, bendros energetikos rinkos sukūrimas galėtų padidinti Baltijos šalių patrauklumą užsienio investuotojams. Jau sukurtos bendros darbo grupės, kurios ruošia projektus penkiose srityse.

"Tie sprendimai orientuoti į bendros rinkos modelį, bendros teisinės sistemos sukūrimą. Sutarta, kad rezultatus turėsime 2002 metais", kalbėjo V. Milaknis.

Pasak ūkio ministro, svarstant bendros elektros energijos biržos sukūrimo idėją, kol kas galvojama tik apie trijų Baltijos šalių rinkos sujungimą, tačiau kartu svarstoma galimybė prijungti ir Vidurio Europos šalis.

"Tie projektai turi vystytis lygiagrečiai, bet pirmiausia turi būti sukurta Baltijos šalių rinka", kalbėjo V. Milaknis.

Latvijos ministro pirmininko patarėjas Edvinsas Karnitis pabrėžė, jog visose trijose Baltijos šalyse turi būti panašūs įstatymai, panaši mokesčių sistema, kuri dabar labai skiriasi. Be to, reikia suvienodinti infrastruktūrą transporto, energetikos, telekomunikacijų srityse, taip pat tarifų politiką.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (36)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (38)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (111)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.