Baltijos šalių premjerai nesutaria dėl prekybos realijų

Lietuvos, Latvijos ir Estijos premjerai nutarė siekti iki 2002 metų sukurti bendrą Baltijos valstybių elektros rinką.
Tokios nuomonės buvo prieita penktadienį Taline vykstančiame Baltijos Ministrų Tarybos Vyriausybių vadovų susitikime, kuriame dalyvauja Lietuvos premjero Andriaus Kubiliaus vadovaujama delegacija.

Posėdyje buvo visiškai susitarta dėl bendros Baltijos valstybių energetikos politikos ir jos tikslų ir nutarta siekti, kad bendra Baltijos valstybių elektros rinka būtų naudinga šioms valstybėms tiek strategine prasme, tiek ir jų vartotojams, leidžiant pasirinkti elektros energijos tiekėją palankiausia kaina.

Lietuvos premjeras konstatavo, kad elektros energetikos reikalai yra vieni svarbiausių visoms trims valstybėms, taip pat pabrėžė ypatingą Baltijos šalių bendros elektros energijos rinkos sujungimo su Lenkija ir Suomija svarbą.

A. Kubilius posėdžio dalyvius informavo apie Lietuvos darbus, siekiant nutiesti elektros liniją į Lenkiją ir tuo būdu sujungiant Lietuvos tinklus su Europos Sąjungos valstybių tinklais.

Savo ruožtu, Estijos premjeras Martas Laaras papasakojo apie tai, kad šiuo metu Estija su Suomija labai sparčiai rengiasi tiesti liniją iš Estijos į Suomiją.

Baltijos šalių premjerai konstatavo, kad bendros energetinės rinkos sukūrimas ir sujungimas bent jau su Suomija iki 2002 metų yra pakankamai realus.

Pasak Vyriausybės spaudos tarnybos pranešimo, energetiniais klausimais dominavo absoliutus tarpusavio supratimas ir akivaizdus noras kuo greičiau ir efektyviau bendradarbiauti, tačiau to negalima pasakyti apie derybas dėl laisvosios prekybos sutarties vykdymo.

Pernai gegužį Latvijos Seimas skubos tvarka priėmė įstatymą, numatantį apribojimus įvežamai kiaulienai. Tai labai neigiamai paveikė tiek Estijos, tiek Lietuvos žemdirbius, kurie augina kiaules.

Šių šalių premjerai vieningai konstatavo, kad šios apsauginės Latvijos priemonės žemės ūkio produkcijai laužo trišalę laisvosios prekybos sutartį. Buvo priminta, kad abi šalys gali imtis analogiškų veiksmų Latvijos atžvilgiu.

Estijos premjeras Martas Laaras pastebėjo, kad tai taip pat gali neigiamai paveikti stojimo į Europos Sąjunga kontekstą, nes ES priemonės prieš Latviją būtų suprantamos kaip priemonės prieš visas Baltijos šalis. Tačiau po itin karštų diskusijų bendro supratimo šiuo klausimu nebuvo prieita, toliau jo derinimas pavestas ekspertams.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (6)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (39)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (45)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (114)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.