Baltijos šalių biržos jungiasi prie "Norex" aljanso

 (1)
Vilniaus, Rygos ir Talino vertybinių popierių biržos antradienį pasirašė ketinimų protokolą dėl prisijungimo prie "Norex" prekybos tinklo.
"Mums labai malonu, kad Baltijos šalių vertybinių popierių biržos pasirinko "Norex" savo ateities partnere. Be abejonės, tai bus naudinga visoms šalims", sakė "Nordic Exchange AS" primininkas Hans-Ole Jochumsenas.

"Širdyje aš taip pat už globalizaciją - ji neišvengiama, todėl ketinimų protokolo pasirašymas bet kuriuo atveju yra tikrai pozityvi žinia", BNS sakė Vertybinių popierių komisijos primininkas Virgilijus Poderys.

Pasak analitikų, prisijungus prie "Norex" investuotojams atsirastų naujų lėšų panaudojimo galimybių, makleriai galėtų išeiti į Skandinavijos rinkas, o bendrovės galėtų lengviau pritraukti užsienio kapitalo.

"Prisijungus prie "Norex", užsienio investuotojų dėmesys mūsų rinkai turėtų išaugti - akis į mus galės nukreipti ir didieji investicijų fondai, kurių žemėlapiuose mes dabar net nefigūruojame", sakė V. Poderys. Pasak "Hansabanko" maklerio Tomo Andrejausko, jungimasis prie "Norex" prisidėtų tobulinant Lietuvos biržos prekybos sistemą ir taip padidintų rinkos likvidumą.

Tačiau, analitikų teigimu, prisijungimas prie "Norex" pareikalaus laiko, todėl realios naudos dar teks palaukti.

"Jokio staigaus šuolio nebus. Tam prireiks ne mėnesių, o metų", tvirtino V. Poderys. Pasak FMĮ "Finasta" maklerio Aurelijaus Rimkaus, prisijungimui gali prireikti dvejų trejų metų.

"Biržoje stengiamasi suaktyvinti mūsų rinką, ir vienas tų žingsnių yra prisijungimas prie "Norex" aljanso. Bijau tik vieno, kad kai ateis laikas, gali nebebūti ką prijungti", sakė A. Rimkus.

Tačiau kai kurie analitikai baiminasi, jog jungimasis prie aljanso gali turėti ir neigiamų pasekmių Lietuvos rinkai bei jos dalyviams.

"Jei jau mūsų birža ketina jungtis, tai galėtų atskleisti ir jungimosi sąlygas bei to jungimosi naudą, bet kažkodėl niekas apie tai nekalba", teigė T. Andrejauskas.

Pasak jo, Lietuvos rinka priklauso nuo užsienio investuotojų, todėl pastariesiems pradėjus naudotis jiems galbūt palankesnėmis Skandinavijos finansinių tarpininkų paslaugomis, Lietuvos maklerių įmonės gali pamažu užgesti.

"Norex" aljansą 1998 metais įkūrė Kopenhagos ir Stokholmo vertybinių popierių biržos, siekdamos suformuoti vertybinių popierių rinką, pagrįstą bendra prekybos sistema ir prekybos taisyklėmis.

Prie "Norex" aljanso jau prisijungė Oslo bei Islandijos vertybinių popierių biržos, kiek anksčiau pasirašiusios ketinimų protokolus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (11)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (42)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (48)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (117)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.