B. Markauskas su savivaldos atstovais tarsis, kaip geriau padėti žemdirbiams

 (1)
Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas su savivaldybių atstovais ketina aptarti, kokias žemės ūkio funkcijas ministerija galėtų perduoti savivaldai bei kaip skatinti ūkininkų produkcijos pardavimą.
© DELFI / Andrius Ufartas

„Norime pasikalbėti su savivaldybių atstovais apie savivaldoms deleguotų žemės ūkio funkcijų racionalizavimą. Norime, kad jos būtų vykdomos efektyviau ir pigiau. Kalbėsimės, ką ministerija galėtų visiškai perduoti savivaldybėms. Tai yra jautrus klausimas, todėl šiandien nesitikime kažkokių sprendimų, o norime išsiaiškinti pozicijas“, – BNS sakė B. Markauskas. Jis pirmadienį susitiks su Savivaldybių asociacijos vadovais.

Jo teigimu, taip pat bus kalbama apie trumpųjų maisto tiekimo grandinių skatinimą - šiame procese aktyviai dalyvauja ir savivaldybės.

Savivaldybės dažnai yra atsakingos už žemės ūkio technikos ir ūkių registravimą, konsultuoja žemės ūkio paslaugų klausimais. Labiau su žemės ūkiu susijusios savivaldybės teikia įvairią pagalbą ūkininkams.

Europos Sąjunga (ES) per Kaimo plėtros programą remia trumpųjų maisto tiekimo grandinių kūrimą, kai ūkininkas savo produktus parduoda ne tarpininkams, o pats prekiauja turguose arba savo ūkyje. Keli ūkininkai gali kooperuotis, kad pigiau nuvežtų produkciją į turgavietę ir ją parduotų be tarpininkų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Aukcione pirmojo Disneilendo žemėlapis parduotas už šešiaženklę sumą

Originalus pirmojo pramogų parko Disneilendo žemėlapis aukcione Kalifornijoje parduotas už 708 tūkst. dolerių, informuoja BBC.

„Google“ baudos iš ES antimonopolinių tarnybų turėtų sulaukti antradienį

Europos Sąjungos (ES) antimonopolinės tarnybos jau antradienį turėtų pranešti apie „Google“ valdančiai bendrovei „Alphabet“ skiriamą baudą už sąmoningą paieškos rezultatų iškraipymą, skelbia „Reuters“.

JAV mažmenininkai dėl vagysčių neteko įspūdingos sumos (4)

Vagystės ir kiti veiksmai praėjusiais metais Jungtinių Valstijų mažmeninės prekybos įmonių atsargas sumažino 48,9 mlrd. JAV dolerių, rodo Nacionalinės mažmeninės prekybos įmonių federacijos (NRF) duomenys.

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (3)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

Įsigaliojo ES direktyva dėl kovos su pinigų plovimu, mokesčių vengimu ir terorizmo finansavimu

Pirmadienį įsigaliojo Ketvirtoji kovos su pinigų plovimu direktyva. Ja sugriežtinamos esamos taisyklės ir sudaromos sąlygos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu kovoti veiksmingiau.