B. Lubys parduoda savo įmones

 (2)
Kitoms įmonėms ieškoma pirkėjų, pranešė laikraštis "Verslo žinios".

"Viachema" ieško draudimo bendrovės "Industrijos garantas" pirkėjo, nes "Viachema" pasitraukia iš finansų verslo.

Pasak dienraščio, vasarą Lenkijos farmacijos bendrovė "Polpharma S.A." turėtų perimti vaistų įmonės "Norfachema" kontrolinį arba visą "Viachemai" priklausantį šios įmonės akcijų paketą. "Viachemai" priklauso 90 proc. vaistų bendrovės akcijų.

Tuo tarpu konkretesnių susitarimų dėl kitų objektų pardavimo per metus nepasiekta. Pirkėjams siūlomos visos konsorciumo valdomos akcijos bendrovėse "Gliukozė" ("Viachema" turi 76 proc.), "Dolomitas" (88 proc.), "Poraistė" (86 proc.), Sankt Peterburgo prekybos centras (100 proc.), "Industrijos garantas" (79 proc.).

"Viachemos" atstovas ryšiams su visuomene Valdas Sutkus dienraščiui sakė, kad paliekamos KLASCO ir "Achemos" veiklai užtikrinti būtinos įmonės, nes siekiama orientuotis į krovimo darbus ir trąšų gamybą. Pirkėjų ieškoma įmonėms, kurios ne visai atitinka pagrindines "Viachemos" veiklos kryptis.

Pasak V. Sutkaus, parduodamos įmonės "kokių nors papildomų rūpesčių" "Viachemai" nesuteikia, ir jeigu niekas jomis nesidomės - veiks kaip veikusios.

"Viachemai", be jau minėtų įmonių, dar priklauso bendrovės "Achema Hidrostotys", "Archempak", "Skystos trąšos", "Transachema", "Lietuvos žinių studija", "Achemos laivininkystė", radijo stotis "Radiocentras", spaustuvė "Titnagas", laikraštis "Lietuvos žinios", finansų maklerio įmonė "Kapitalo srautai".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Užkarpatės regione investuoja ir Lietuvos verslininkai

Užkarpatės regiono finansų ir ekonomikos sostinėje Mukačevėje veikia ir lietuviško kapitalo įmonių. Į gamyklą šioje Ukrainos vietoje investavę Lietuvos tekstilininkai sako, kad jau ir čia trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Norėdami darbuotojus išlaikyti, darbdaviai nemokamai juos vežioja ir maitina.

Emigrantai pristabdė perlaidas po svaro nuvertėjimo (25)

Prekes ir paslaugas į Jungtinę Karalystę eksportuojančios Lietuvos bendrovės, svarais sterlingų atlyginimus ten gaunantys emigrantai ir jų perlaidų Lietuvoje laukiantys giminaičiai – visi jie stebi, kas toliau dėsis su svaro kursu.

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (18)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (154)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.

Tvyrant nežiniai dėl „Brexit“, prancūzai britų bankus vilioja į Paryžių (1)

Londone įsikūrę tarptautiniai bankai rengiasi jau kitais metais perkelti dalį savo operacijų į kitas šalis, teigia įtakingas bankų atstovas.