Autoriams 2010-aisiais siūloma „Sodros" įmokas didinti mažiau

 (38)
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pareiškė ištaisysianti klaidą - ji siūlo, kad 2010 metais būtų grąžintas pereinamasis laikotarpis autoriams, gaunantiems autorinį atlyginimą ir darbo užmokestį iš to paties darbdavio.
© Corbis/Scanpix

Į šią kategoriją dabar patenka nemažai žurnalistų, menininkų ir kitų kūrėjų, dalį pajamų gaunančių pagal autoriaus sutartis.

Pasak SADM pranešimo, jei nebūtų įžvelgta ši klaida, tokiems kūrėjams nuo 2010 metų būtų taikomas 42 proc. "Sodros" įmokos tarifas - toks pat, kaip ir su darbo santykiais susijusioms pajamoms.

Grąžinus pereinamąjį laikotarpį, jiems įmoka būtų tik 27 proc.

Pataisas, kuriomis bus siūloma vėl taikyti pereinamąjį laikotarpį, ketinama pateikti Seimui.

Taip žadama ištaisyti klaidą, atsiradusią šių metų liepą, kai buvo priimamos pataisos, kuriose nebuvo išskirta ši darbuotojų grupė.

Tik asmenims, gaunantiems autorines pajamas iš kito darbdavio, su kuriuo nėra sudarę darbo sutarties, 2010 metais ligos, motinystės bei senatvės pensijų socialinio draudimo įmokos bus skaičiuojamos nuo pusės autorinio atlyginimo. Pavyzdžiui, jei autorius gauna 2 tūkst. litų, 35,8 proc. įmoka bus skaičiuojama nuo 1 tūkst. litų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Du trečdalius Baltarusijos išleistų obligacijų nupirko amerikiečių investuotojai (13)

Didelę dalį euroobligacijų, kurių Baltarusija išplatino po daugiametės pertraukos, nupirko amerikiečių investuotojai.

„JPMorgan Chase“ perspėja: po ilgos tylos laikotarpio laukia dideli svyravimai (3)

Pasaulinėse finansų rinkose neįprastai ilgą laiką buvo fiksuojama santykinė ramybė, ir tai reiškia, kad investuotojai turėtų ruoštis svyravimų laikotarpiui, mano amerikiečių banko „JPMorgan Chase“ ekspertai.

Šią savaitę biržoje didesnio dėmesio sulaukė Šiaulių banko akcijos

„Nasdaq“ Vilniaus biržoje šią savaitę vyravo ramios nuotaikos, aktyviau prekiauta Šiaulių banko akcijomis, kurių perleista daugiau kaip už 750 tūkst. eurų. Iš kitų įmonių tik „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) vertybinių popierių apyvarta buvo didesnė kaip 100 tūkst. eurų.

Braškės ir avietės JK dėl „Brexit“ gali brangti (11)

Braškių, aviečių ir kitų uogų kainos Didžiojoje Britanijoje gali gerokai pabrangti po šalies išstojimo iš Europos Sąjungos, kuomet nutrūks darbo jėgos srautas iš žemyninės Europos šalių, teigiama Britanijos vasaros vaisių augintojų asociacijos (BSF) užsakymu parengtoje ataskaitoje.

Vilniuje kuro kainos smuko (17)

Pasaulinėse rinkose per pastarąjį mėnesį stipriai kritus žaliavinės naftos kainoms, Lietuvoje per savaitę pastebimai sumenko ir mažmeninės benzino bei dyzelino kainos.