Audros padaryta žala viršys 200 tūkst. eurų

Draudikai skaičiuoja ketvirtadienį Lietuvoje praūžusios audros padarytą žalą. Skaičiuojama, kad vidutinė padaryta žala siekia apie 500-600 eurų, o bendra žalos suma viršys 200 tūkst. eurų.
© DELFI / Andrius Ufartas

Didžiausia šalyje ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ skaičiuoja, kad liūtis ir audra įmonės klientams padarė nemažiau kaip 200 tūkst. eurų žalos, vidutinis nuostolis - per 600 eurų. Tuo metu kita draudimo bendrovė „Ergo“ teigia, kad prognozuojama jos klientų žala dėl audros gali viršyti 27 tūkst. eurų, o vidutinė vienos žalos suma - 484 eurus.

„Šiomis dienomis Lietuvą skalbiančios stiprios liūtys su žaibavimais ir audringu vėju yra kol kas daugiausiai nuostolių sukėlusi stichija šiemet. Labiausiai nukentėjo Vilnius, Kaunas ir kai kurie pietiniai rajonai, mat audra keliavo nuo Lenkijos pusės. Vidutinis nuostolis, neskaičiuojant keleto labai didelių žalų sieks 620 eurų, automobiliams – 2,6 tūkst. eurų. Tikslūs nuostoliai bus aiškūs, kuomet sugadintas turtas išdžius, mat vandens žalos ypatingos tuo, kad realūs jų padariniai išryškėja tik visiškai išdžiovinus sulietą patalpą ar daiktą“, - pranešime spaudai sako „Lietuvos draudimo“ Žalų valdymo skyriaus vadovė Viktorija Katilienė.

Iš viso šiemet dėl įvairių gamtos stichijų „Lietuvos draudimas“ yra atlyginęs beveik trečdalį milijono eurų, pastaroji audra šią sumą kilstels iki 0,5 mln. eurų.

„Dėl vakarykščių liūčių „Ergo“ Lietuvoje nuo ketvirtadienio ryto sulaukė beveik 60 klientų kreipinių, apie trečdalis jų - dėl transporto priemonių apgadinimo. Nukentėjo gyvenamieji namai, butai, administracinės patalpos, apsemti rūsiai. Patalpose žalos pridaryta baldams, luboms, grindims, sienoms, taip pat nukentėjo kompiuteriai, televizoriai, indaplovės. Automobilių gedimai - hidrosmūgiai, užkritę objektai, autoįvykiai“, - pranešime spaudai sako „Ergo Insurance“ Lietuvos Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas.

„Ergo“ duomenimis, dažniausiai nukentėjo Vilniaus bei Vilniaus rajono gyventojai, nukentėję gyventojai taip pat kreipėsi iš Kauno, Trakų, Lazdijų, Jonavos, Druskininkų.

Preliminariais draudimo bendrovės BTA duomenimis, vidutinė liūties žala gyventojų turtui siekė 800 eurų.

„Transporto priemonių žalos buvo vienos dažniausių. Teko nutempti dėl liūties užgesusius automobilius, kurie tiesiog užstrigo ar neužsivedė dėl žalos automobilių elektronikos sistemoms, variklio hidrosmūgio. Administruojame ir 10 tūkst. eurų vertės žalą, dėl liūties sugedus dyzelinio automobilio varikliui“, – sako BTA Žalų reguliavimo departamento direktoriaus pavaduotojas Marekas Ernestas Goliančikas.

Jo teigimu, bendrovė taip pat gavo pranešimą apie apgadinta administracinį pastatą, o vienas klientas pranešė, kad dėl liūties statomame objekte paplovus gruntą išplaukė žemė su visa inžinerine sistema.

Audringi ketvirtadienio ir penktadienio nakties orai Lietuvos gyventojams pridarė nuostolių: medžiai virto ant automobilių, nuo žaibų iškrovų kilo gaisrai. Dėl audrų ir perkūnijos penktadienio rytą elektros neturėjo beveik 4 tūkst. šalies gyventojų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

„Boso valanda su S. Jovaišu“: 30 metų Lietuvoje gyvenantis latvis J. Belte apie verslo ir psichologijos santykį

Šįkart laidos „Boso valanda su S. Jovaišu“ svečias - Verslo vadybos ekspertas, psichologas, sertifikuotas NLP ir koučingo specialistas Juris Belte. J. Belte yra Lietuvoje nuo 1987 metų gyvenantis latvis.

„Amazon“ įkūrėjas J. Bezosas – naujas turtingiausias pasaulio žmogus (19)

„Amazon“ įkūrėjas Jeffas Bezosas tapo nauju turtingiausiu pasaulio žmogumi ir perėmė šį titulą iš „Microsoft“ įkūrėjo Billo Gateso, informuoja BBC.

JK imigracijos ministras: po „Brexit“ baigsis laisvas darbo jėgos judėjimas (18)

Didžiajai Britanijai išstojus iš Europos Sąjungos (ES), laisvas Bendrijos piliečių judėjimas Jungtinėje Karalystėje (JK) baigsis, teigė šalies imigracijos ministras Brandonas Lewisas.

K. Lavrinovičius įtūžo: atskridęs iš Rusijos pastebėjo sugadintus prabangius lagaminus (311)

Iš Rusijos į Kauno oro uostą šiandien atskridęs krepšininkas Kšištofas Lavrinovičius pasipiktinęs: brangūs lagaminai suniokoti, išplėšti užtrauktukai, tačiau prisiimančių už tai atsakomybę – nėra.

Ekonominė euforija Vokietijoje stiprina A. Merkel pozicijas (21)

Vokietijos vartotojų nuotaikos - geriausios per daugiau nei 16 metų, ketvirtadienį skelbia „Reuters“ remdamasi rinkos tyrimų instituto GfK duomenimis.