Arklienos rasta „Turistų pusryčiuose“ ir kituose konservuose

 (174)
Arklienos rasta „Turistų pusryčiuose“ ir kituose konservuose
© A.Didžgalvio nuotr.

Lietuvoje arklienos aptikta trijuose konservuose, kuriais prekiaujama šalyje. Visus juos gamino Latvijos bendrovė „Kursu Zeme“.

„Arklienos aptikta „Troškintos jautienos“, „Troškintos jautienos skardinėje“ ir „Turstų pusryčiuose iš jautienos“ konservuose. Visus juos gamino „Kursu Zeme“, - BNS sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė spaudai Jurgita Savickaitė.

Atlikti DNR tyrimai parodė, kad Latvijos bendrovės „Kursu zeme“ konservuose dalis jautienos buvo pakeista arkliena, nors informacija apie tai etiketėse nepateikta.

Tarnyba nurodė iš rinkos surinkti „Kursu zeme“ produkciją.

Pasak tarnybos, dažniausiai klastotės, kai į jautienos gaminius buvo įmaišoma arklienos, nustatomos įvairiuose šaldytuose ar konservuotuose jautienos pusgaminiuose. Atsižvelgiant į šią informaciją, Lietuvoje taip pat tiriami maisto produktai su jautiena: šaldytų lazanijų, padažų, koldūnų, šaldytų kebabų pusgaminių, mėsos kukulių ar mėsainių ir kitų produktų mėginiai.

VMVT duomenimis, jautienos klastojimo atvejai užfiksuoti 21 Europos sąjungos valstybėje.

Šią savaitę pranešta, kad Latvijos mėsos perdirbėjos „Forevers“ produkcijoje aptikta arklienos. Lietuvos Veterinarijos tarnyba dėl šio įvykio pradėjo tyrimą.

Vasarį Europos Sąjungoje kilo skandalas, kai keliose šalyse jautienos produktuose aptikta arklienos priemaišų.

Švedijos maisto pramonės milžinė "Findus" išėmė iš prekybos Prancūzijoje ir Švedijoje įvairius šaldytus maisto produktus. Didžiojoje Britanijoje iš parduotuvių išimta šaldyta lazanija, kai buvo nustatyta, jog gaminiuose iki 100 proc. mėsos sudaro arkliena. Arklienos jautienos produktuose aptikta ir Vokietijoje.

Maisto pramonės milžinė "Nestle" savo gaminiuose taip pat rado arklienos. Šie produktai praėjusią savaitę išimti iš prekybos Ispanijoje ir Italijoje.

BNS
 
174
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Vokiečių bankas išdrįso klientus apkrauti nauju mokesčiu (4)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 20:06
Vokietijos „Commerzbank“ ketina pradėti taikyti stambiems savo verslo klientams mokesčius, jei šie banke turi didelių indėlių. Apie tai praneša BBC.

Rusija smogė estiškai žuviai (26)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 19:56
Estijos bendrovės per metus perka arba sugauna apie 55 tūkst. tonų šprotų ir strimelių. Šiuo metu dėl Rusijos paskelbtų sankcijų šalies įmonės negali parduoti apie 35 tūkst. tonų žuvies.

Maskvoje vėl atidarytas pirmasis Rusijoje „McDonald‘s“ restoranas (6)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 19:15
Maskvos centre vėl atvėrė duris pirmasis Rusijos „McDonald's“ restoranas, kuris dėl higienos normų pažeidimų buvo uždarytas 90 dienų. Tačiau daug kas mano, kad tikroji priežastis – susiklosčiusi politinė situacija, nes dėl krizės Ukrainoje pablogėjo Rusijos santykiai su JAV. Kad ir kokia būtų tikroji priežastis, greitojo maisto gigantas pasinaudojo priverstine pertrauka, kad atnaujintų seniausio Rusijoje restorano interjerą, ir planuoja dar plėstis.

Latvijos premjerė: sankcijos Rusijai – ne pats kraštutiniausias sprendimas (6)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 18:52
Nors Rusijai pritaikytos sankcijos kenkia Europai, jei padėtis Ukrainoje negerės, jos nebus švelninamos, per Europos Liaudies Partijos (ELP) grupės susitikimą Jūrmaloje kalbėjo Latvijos premjerė Laimduota Straujuma.

Švelnina prognozes dėl Ebolos smūgio (2)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 18:43
Pasaulio bankas (PB) ketvirtadienį smarkiai sumažino savo prognozes dėl Ebolos Vakarų Afrikoje viruso sukeltų nuostolių pasaulio ekonomikai, nurodo laikraštis „Financial Times“.