Arklienos rasta „Turistų pusryčiuose“ ir kituose konservuose

 (174)
Arklienos rasta „Turistų pusryčiuose“ ir kituose konservuose
© A.Didžgalvio nuotr.

Lietuvoje arklienos aptikta trijuose konservuose, kuriais prekiaujama šalyje. Visus juos gamino Latvijos bendrovė „Kursu Zeme“.

„Arklienos aptikta „Troškintos jautienos“, „Troškintos jautienos skardinėje“ ir „Turstų pusryčiuose iš jautienos“ konservuose. Visus juos gamino „Kursu Zeme“, - BNS sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė spaudai Jurgita Savickaitė.

Atlikti DNR tyrimai parodė, kad Latvijos bendrovės „Kursu zeme“ konservuose dalis jautienos buvo pakeista arkliena, nors informacija apie tai etiketėse nepateikta.

Tarnyba nurodė iš rinkos surinkti „Kursu zeme“ produkciją.

Pasak tarnybos, dažniausiai klastotės, kai į jautienos gaminius buvo įmaišoma arklienos, nustatomos įvairiuose šaldytuose ar konservuotuose jautienos pusgaminiuose. Atsižvelgiant į šią informaciją, Lietuvoje taip pat tiriami maisto produktai su jautiena: šaldytų lazanijų, padažų, koldūnų, šaldytų kebabų pusgaminių, mėsos kukulių ar mėsainių ir kitų produktų mėginiai.

VMVT duomenimis, jautienos klastojimo atvejai užfiksuoti 21 Europos sąjungos valstybėje.

Šią savaitę pranešta, kad Latvijos mėsos perdirbėjos „Forevers“ produkcijoje aptikta arklienos. Lietuvos Veterinarijos tarnyba dėl šio įvykio pradėjo tyrimą.

Vasarį Europos Sąjungoje kilo skandalas, kai keliose šalyse jautienos produktuose aptikta arklienos priemaišų.

Švedijos maisto pramonės milžinė "Findus" išėmė iš prekybos Prancūzijoje ir Švedijoje įvairius šaldytus maisto produktus. Didžiojoje Britanijoje iš parduotuvių išimta šaldyta lazanija, kai buvo nustatyta, jog gaminiuose iki 100 proc. mėsos sudaro arkliena. Arklienos jautienos produktuose aptikta ir Vokietijoje.

Maisto pramonės milžinė "Nestle" savo gaminiuose taip pat rado arklienos. Šie produktai praėjusią savaitę išimti iš prekybos Ispanijoje ir Italijoje.

BNS
 
174
Registruoti (0) Anonimiški (174)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

M. Dubnikovas. Rusija prisižaidė – be sankcijų dar ir reitingai krito

2015 sausio mėn. 27 d. 10:06
Rusijos – Ukrainos įtampos daro savo. Rusija yra spaudžiama tarptautinės bendruomenės, tačiau lygiagrečiai neigiamos žinios atskriejo ir iš reitingų agentūros „Standard & Poor‘s“. Pastaroji Rusijos ilgalaikio skolinimosi reitingą sumažino iki neinvesticinio.

V. Andriukaičio darbą išvadino apgailėtinu (55)

2015 sausio mėn. 27 d. 09:13
Dalia Grybauskaitė, Vytenis Povilas Andriukaitis
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Prezidentė Dalia Grybauskaitė „apgailėtinu precedentu“ laiko Briuselio pasiūlymą Maskvai derėtis su valstybėmis dėl maisto produktų embargo panaikinimo, ir mano, kad dėl to atsakomybę turi prisiimti Lietuvos deleguotas sveikatos ir maisto saugos eurokomisaras Vytenis Andriukaitis, antradienį sakė prezidentės patarėja.

Rusijai – smūgis iš tarptautinės agentūros: V. Putinas ragina išsaugoti „socialinį stabilumą“ atnaujinta (42)

2015 sausio mėn. 27 d. 09:03
Tarptautinė reitingų agentūra „Standard & Poor's“ Rusijos reitingą sumažino iki spekuliacinio lygio – žymos BB+. S&P savo sprendimą paaiškino tuo, kad Rusijos finansų ir kreditų politika prarado lankstumą: padėtis finansų sektoriuje prastėja, o tai riboja Centrinio banko galimybes, rašo newsru.com.

A. Butkevičių pribloškė žinia iš Europos (273)

2015 sausio mėn. 27 d. 08:27
Algirdas Butkevičius
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Premjeras Algirdas Butkevičius teigia esąs priblokštas žinios, kad Europos Komisija galėjo pasiūlyti Rusijai pačiai nuspręsti, kurioms šalims panaikinti maisto produktų embargą. Jis tikisi, kad Europos Sąjunga (ES) atšauks pavienių šalių susitarimus su Maskva ir derėsis vieningai.

Vokietija neatmeta naujų sankcijų Rusijai galimybės (44)

2015 sausio mėn. 27 d. 06:58
Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris neatmeta naujų sankcijų Rusijai Ukrainos konflikte galimybės.