Arklienos rasta „Turistų pusryčiuose“ ir kituose konservuose

 (174)
Lietuvoje arklienos aptikta trijuose konservuose, kuriais prekiaujama šalyje. Visus juos gamino Latvijos bendrovė „Kursu Zeme“.
Arklienos rasta „Turistų pusryčiuose“ ir kituose konservuose
© A.Didžgalvio nuotr.

„Arklienos aptikta „Troškintos jautienos“, „Troškintos jautienos skardinėje“ ir „Turstų pusryčiuose iš jautienos“ konservuose. Visus juos gamino „Kursu Zeme“, - BNS sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė spaudai Jurgita Savickaitė.

Atlikti DNR tyrimai parodė, kad Latvijos bendrovės „Kursu zeme“ konservuose dalis jautienos buvo pakeista arkliena, nors informacija apie tai etiketėse nepateikta.

Tarnyba nurodė iš rinkos surinkti „Kursu zeme“ produkciją.

Pasak tarnybos, dažniausiai klastotės, kai į jautienos gaminius buvo įmaišoma arklienos, nustatomos įvairiuose šaldytuose ar konservuotuose jautienos pusgaminiuose. Atsižvelgiant į šią informaciją, Lietuvoje taip pat tiriami maisto produktai su jautiena: šaldytų lazanijų, padažų, koldūnų, šaldytų kebabų pusgaminių, mėsos kukulių ar mėsainių ir kitų produktų mėginiai.

VMVT duomenimis, jautienos klastojimo atvejai užfiksuoti 21 Europos sąjungos valstybėje.

Šią savaitę pranešta, kad Latvijos mėsos perdirbėjos „Forevers“ produkcijoje aptikta arklienos. Lietuvos Veterinarijos tarnyba dėl šio įvykio pradėjo tyrimą.

Vasarį Europos Sąjungoje kilo skandalas, kai keliose šalyse jautienos produktuose aptikta arklienos priemaišų.

Švedijos maisto pramonės milžinė "Findus" išėmė iš prekybos Prancūzijoje ir Švedijoje įvairius šaldytus maisto produktus. Didžiojoje Britanijoje iš parduotuvių išimta šaldyta lazanija, kai buvo nustatyta, jog gaminiuose iki 100 proc. mėsos sudaro arkliena. Arklienos jautienos produktuose aptikta ir Vokietijoje.

Maisto pramonės milžinė "Nestle" savo gaminiuose taip pat rado arklienos. Šie produktai praėjusią savaitę išimti iš prekybos Ispanijoje ir Italijoje.

BNS
Registruoti (0) Anonimiški (174)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

EURIBOR norma tapo neigiama pirmą kartą nuo 1998-ųjų

Euro zonos bankai gali būti priversti mokėti už vykdomą trijų mėnesių trukmės skolinimąsi. Europos centrinio banko (ECB) vykdoma aktyvų supirkimo programa užliejo regiono finansų rinkas perviršinėmis lėšomis likvidumui palaikyti, todėl euro zonos trijų mėnesių tarpbankinių paskolų palūkanų norma EURIBOR antradienį pirmą kartą pasiekė -0,001 proc.

Tokijo prekybos centre pradėjo dirbti robotas humanoidas (2)

Nauja darbuotoja sukėlė sumaištį Tokijo Mitsukoshi universalinėje parduotuvėje. Stebėti, kaip Aiko Chihirai seksis pirmąją darbo dieną susirinko daugiau nei 60 žiniasklaidos atstovų. Robotas humanoidas Aiko Chihira, kurį pernai oficialiai pristatė „Toshiba“, sukurtas bendrauti su pirkėjais. Pirmadienį jis buvo užprogramuotas kalbėti japoniškai, bet perprogramavus, robotas gali prabilti ir kitomis kalbomis, pavyzdžiui, kinų ir korėjiečių.

Konservuotuose avinžirniuose – lervos (8)

Avinžirnių konservuose rasta negyvų vabzdžių lervų, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Bankas „Citadele" parduotas (1)

Privatizacijos agentūra (PA) užbaigė banko "Citadele" akcijų pardavimo sandorį; banko akcininkais tapo Jungtinių Valstijų fondas "Ripplewood Advisors LLC" ir dvylika tarptautinių investuotojų. Už banko akcijas investuotojai sumokėjo 74,7 mln. eurų.

Klientams kavinė pateikė išskirtinį pasiūlymą: tokios baigties nesitikėjo (39)

Sumokėk vos 14,99 Lt ir valgyk, ką nori ir kiek tau tik telpa. Tokį pasiūlymą klientams pateikusi Vilniaus verslo centre Jasinskio g. įsikūrusi kavinė „Bistro 123” bankrutavo vos po kelių mėnesių – su naujai įkurta maitinimo įstaiga bendradarbiauti sutikę verslininkai dabar mina teismų slenksčius, kad atgautų savo pinigus.