Anglijos banko vadovas: dabar nėra tinkamas laikas kelti palūkanas

Anglijos banko vadovas Mark Carney antradienį pareiškė, kad šiuo metu nėra tinkamas metas Didžiojoje Britanijoje kelti palūkanų normas bei perspėjo apie silpną ekonomikos augimą, kuris „Brexit“ proceso metu turėtų kirsti gyventojų pajamoms, skelbia „Reuters“.
© DELFI / Domantas Pipas

Kalbėdamas Londono bankininkų bendruomenei, M. Carney perspėjo, kad priklausant nuo „Brexit“ derybų eigos, šalies kompanijoms gali tekti imtis nenumatytų atvejų plano.

„Greitai sužinosime, ar „Brexit“ procesas bus sklandus pasivaikščiojimas“, - kalbėjo M. Carney.

„Monetarinė politika negali apsaugoti nuo silpnesnio realių pajamų augimo, kuris greičiausiai lydės išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) procesą“, - teigė Anglijos banko vadovas.

Nepaisant to, kad praėjusią savaitę centrinis šalies bankas buvo netoli bendro sprendimo kelti palūkanų normą, M. Carney teigia, jog palūkanų kėlimui šiuo metu laikas nėra tinkamas.

„Artimiausiais mėnesiais norėčiau pamatyti, kaip mažesnis vartojimo augimas bus atsvertas kitų paklausos komponentų, ar augs darbo užmokestis ir kaip ekonomika reaguos iš bendros perspektyvos. Šiuo metu nėra tinkamas laikas kelti palūkanas“, - mano M. Carney.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Aukcione pirmojo Disneilendo žemėlapis parduotas už šešiaženklę sumą

Originalus pirmojo pramogų parko Disneilendo žemėlapis aukcione Kalifornijoje parduotas už 708 tūkst. dolerių, informuoja BBC.

„Google“ baudos iš ES antimonopolinių tarnybų turėtų sulaukti antradienį

Europos Sąjungos (ES) antimonopolinės tarnybos jau antradienį turėtų pranešti apie „Google“ valdančiai bendrovei „Alphabet“ skiriamą baudą už sąmoningą paieškos rezultatų iškraipymą, skelbia „Reuters“.

JAV mažmenininkai dėl vagysčių neteko įspūdingos sumos (4)

Vagystės ir kiti veiksmai praėjusiais metais Jungtinių Valstijų mažmeninės prekybos įmonių atsargas sumažino 48,9 mlrd. JAV dolerių, rodo Nacionalinės mažmeninės prekybos įmonių federacijos (NRF) duomenys.

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (3)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

Įsigaliojo ES direktyva dėl kovos su pinigų plovimu, mokesčių vengimu ir terorizmo finansavimu

Pirmadienį įsigaliojo Ketvirtoji kovos su pinigų plovimu direktyva. Ja sugriežtinamos esamos taisyklės ir sudaromos sąlygos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu kovoti veiksmingiau.