Amžiaus vidurkis - keturiolika metų

Kelių transporto priemonių valstybinės apžiūros įmonių asociacijos "Transeksta" duomenimis, techninei apžiūrai daugiausia pateikiami 1986 m. gaminti automobiliai, o dažniausi yra apšvietimo ir šviesos, važiuoklės ir kėbulo gedimai.
Apie 73% visų į valstybines apžiūros įmones (VAĮ) pristatytų mašinų yra lengvieji automobiliai, 7,7% – krovininiai sunkvežimiai, 7,0% – komercinės klasės mašinos, 4,6% – lengvųjų automobilių priekabos, 2,8% – sunkvežimių priekabos.

Ketverių metų duomenų analizė rodo, kad daugiausia transporto priemonių savininkų automobilių tikrinti prisistato gegužės, birželio ir liepos mėnesiais. Tada šalyje per mėnesį apžiūrima apie 55.000 įvairių mašinų, o gruodžio ir vasario mėnesiais techninės apžiūros centrus aplanko tik apie 33.000 mašinų.

Pernai atliktų apžiūrų duomenimis, lengvųjų automobilių dažniausi gedimai – apšvietimo ir šviesos įrangos (28%), važiuoklės ir kėbulo (21%). Netvarkingos stabdžių sistemos aptinkamos kas 7, variklių ir išmetamųjų dujų - kas 9 automobilyje. Iš karto technines apžiūras įveikė 46% visų pristatytų automobilių.

Anot Reniaus Žeromsko, "Transeksta" prezidento, visų asociacijai priklausančių VAĮ bendra metinė apyvarta yra apie 15 mln. Lt, todėl pelnai yra nedideli.

"Pelningi tik didieji miestai, - tikina p. Žeromskas. - Mažose gyvenvietėse per dieną apžiūrima 4-10 automobilių, o kad būtų pelninga darbo vieta, reikia bent 12 lengvųjų automobilių."

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Užkarpatės regione investuoja ir Lietuvos verslininkai

Užkarpatės regiono finansų ir ekonomikos sostinėje Mukačevėje veikia ir lietuviško kapitalo įmonių. Į gamyklą šioje Ukrainos vietoje investavę Lietuvos tekstilininkai sako, kad jau ir čia trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Norėdami darbuotojus išlaikyti, darbdaviai nemokamai juos vežioja ir maitina.

Emigrantai pristabdė perlaidas po svaro nuvertėjimo (21)

Prekes ir paslaugas į Jungtinę Karalystę eksportuojančios Lietuvos bendrovės, svarais sterlingų atlyginimus ten gaunantys emigrantai ir jų perlaidų Lietuvoje laukiantys giminaičiai – visi jie stebi, kas toliau dėsis su svaro kursu.

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (13)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (150)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.

Tvyrant nežiniai dėl „Brexit“, prancūzai britų bankus vilioja į Paryžių (1)

Londone įsikūrę tarptautiniai bankai rengiasi jau kitais metais perkelti dalį savo operacijų į kitas šalis, teigia įtakingas bankų atstovas.