"Alna" ir Telekomas pasirašė sutartį

 (19)
Antradienį šalies informacinių technologijų bendrovė "Alna" ir "Lietuvos telekomas" pasirašė didžiausią informacinių technologijų (IT) sutartį Lietuvoje.
Pagal projektą naujai diegiamos "Lietuvos telekomo" klientų aptarnavimo ir atsiskaitymų sistemos IT infrastruktūrai "Alna" tieks sudėtingas IT rinkos lyderės "Hewlett-Packard" technologijas.

Sutarties vertė - apie 30 mln. litų.

Pagal naująją sistemą klientai operatyviai gaus visus duomenis apie jiems teikiamas telekomunikacijų paslaugas. Visiems abonentams bus rengiamos bei siunčiamos telekomunikacijų paslaugų sąskaitos.

Pasak "Hewlett-Packard" pardavimų direktoriaus Baltijos šalims Olli Heinoneno, "Lietuvos telekome" diegiama pati moderniausia klientų pokalbių apskaitos sistema Europoje. "Tai taps pagrindu kitoms investicijoms klientų aptarnavimo srityje", spaudos konferencijoje sakė O. Heinonenas.

Sistemos diegimo konkursą "Hewlett-Packard" laimėjo po šešis mėnesius trukusių derybų. Sutarties realizavimo darbams viena didžiausių pasaulyje IT bendrovių ir "Lietuvos telekomas" pasirinko "Alną". "Ši bendrovė yra patyrusi analogiškuose projektuose ir turi daugiausia resursų", sakė "Hewlett-Packard" pardavimų vadybininkas Justas Dargužas.

Pagal projektą į vieną sistemą bus sujungtos kelios aukščiausios klasės operacinės sistemos. Tai - kompanijos "Kenen Systems", bendrovės "Vantive Corporation" operacinės sistemos bei "Hewlett-Packard" ir "Alnos" pasiūlyta tinklo paslaugų teikimo, tarpininkavimo ir ryšių užtikrinimo sistema.

"Lietuvos telekomo" generalinio direktoriaus Tapio Paarmos teigimu, nauja kientų pokalbių apskaitos sistema turėtų būti baigta diegti 2001 metų pabaigoje. "Jau šią vasarą naujosios sąskaitos pasieks didžiausius mūsų klientus", teigė T. Paarma.

Gyventojai sistemos paslaugomis turėtų pradėti naudotis kitais metais.

Pasak "Alnos" generalinio direktoriaus Tomo Milaknio, sutartis su šalies telekomunikacijų rinkos gigantu jo valdomai bendrovei yra didžiausias laimėjimas. "Alnos" istorijoje tai didžiausia sutartis", sakė T. Milaknis.

Jo teigimu, naujoji apskaitos sistema yra labai sudėtinga, nes turi būti garantuotas pastovus jos veikimas. "Jeigu įvyks kokios nors grandies gedimas šioje sistemoje, kita dalis turės ją pakeisti, kad sistema išliktų funkcionali, o tai gali užtikrinti tik labai sudėtingos technologijos", mano T. Milaknis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (31)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (31)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (108)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.