A.Kubilius: nebuvo jokios antrosios naktinės mokesčių reformos

 (185)
Premjeras Andrius Kubilius nesutinka su oponentų ir visuomenės vertinimais, kad Seimas įvykdė antrąją naktinę mokesčių reformą. Pirmoji buvo 2008-aisiais, kuomet valdžią perėmusi koalicija posėdžiavo naktimis, keisdama mokesčius.
Andrius Kubilius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Tikrai nesutinku su kokiais nors vertinimais, kad štai netikėtai užgriuvo antroji naktinė mokesčių reforma, nes išties yra įvestas tik vienas naujas mokestis – tai prabangaus nekilnojamo turto mokestis”, - Lietuvos radijui nurodė ministras primininkas.

Primename, kad Seimas apmokestino 1 proc. brangesnį nei 1 mln. Lt nekilnojamąjį turtą, tačiau nepavyko apmokestinti galingų automobilių ir palūkanų, kaip buvo planuota. Buvo keičiama ir žemės apmokestinimo tvarka, sumažinti pervedimai į pensijų fondus, apmokestintos laikmenos, padidinti mokesčiai už išteklius. 2-3 kartus didėjo ir kelių naudotojo mokestis.

Premjeras taip pat teigia, kad tai, jog Seimas aktyviai keitė biudžetą rodo ne nepritarimą Vyriausybei, o normalias diskusijas, kurios yra būdingos demokratinėse valstybėse.

„Aš manau, kad yra gerai, kai diskusijos dėl vienokių ar kitokių labai svarbių finansinių dalykų vyksta ir Seime. Esame parlamentinės demokratijos valstybė ir labai dažnai kaip tik galime jausti nemažą esminių diskusijų deficitą tame pačiame parlamente. Jeigu palyginsime mūsų Seimą su JAV Kongresu, pamatysime, kad pas mus tokių diskusijų yra vis dar ženkliai mažiau negu tame pačiame JAV Kongrese”, - nurodo premjeras.

Pasak jo, artimiausi planai - atlaikyti potencialiai galimą Europos, euro zonos ekonomikų sulėtėjimą, galimas sumaištis, kylančias tarptautinėse finansų rinkose.

„Tos grėsmės visiškai nepriklauso nuo mūsų, jos kyla iš tikrai pakankamai gilių euro zonos problemų. Finansinės sistemos stabilumo garantavimas lieka vienu iš svarbiausių prioritetų esant tokiai neramiai situacijai”, - teigia premjeras.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

„Philips“ už 1,9 mlrd. eurų perka JAV medicinos prietaisų bendrovę

Olandų bendrovė „Philips“ susitarė dėl medicinos prietaisus gaminančios JAV įmonės „Spectranetics“ įsigijimo už 1,9 mlrd. eurų kartu su „Spectranetics“ skolomis, skelbia „Reuters“.

Apklausa: vis daugiau britų palaiko mokesčių bei valstybės išlaidų didinimą (2)

Po septynerius metus trukusio konservatorių partijos inicijuoto taupymo vis daugiau britų pradeda pritarti valstybės išlaidų didinimui, kuris būtų finansuojamas iš padidintų mokesčių, rašo CNBC.

„Samsung“ susitarė dėl naujos gamyklos už 380 mln. dolerių statybų Pietų Karolinoje (3)

Pietų Korėjos įmonė „Samsung“ trečiadienį paskelbė sutarusi dėl 380 mln. dolerių vertės buitinės technikos gamyklos JAV Pietų Karolinos valstijoje atidarymo, skelbia „Reuters“.

Pirmasis pasaulyje bankomatas 50-mečio proga virto auksiniu

Praėjus penkiems dešimtmečiams nuo tada, kai įvyko didžioji transformacija žmonių sąmonėje, susijusi su grynųjų pinigų gavimu ir panaudojimo būdais, pirmasis pasaulio bankomatas šios šventinės sukakties proga virto auksiniu.

Klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau (3)

Ir finansų įstaigoms, ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. Tai numatoma įteisinti pakeitus Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymą.