Aferistai sužlugdė draudimo bendrovę

Trečiadienį Valstybinė draudimo priežiūros tarnyba (VDPT) sustabdė ne gyvybės draudimo bendrovės "Tėvija" veiklą ir kreipėsi į prokuratūrą bei ekonominę policiją dėl tyčinio bendrovės sužlugdymo.
"Tėvijos" veikla sustabdyta, naujajai bendrovės akcininkei - Olandijoje registruotai bendrovei "Kalesta Trading International Inc." per vieną dieną pervedus visus bendrovės sukauptus techninius atidėjimus į Latviją ir Estiją.

"Kalesta Trading International" 90 proc. "Tėvijos" akcijų balandžio pradžioje įsigijo iš Estijos saugos bendrovės ESS.

"Tėvijos" lėšos pervestos į bendrovės "Ou Tee Kuup" sąskaitą Estijos banke "Hansabank" ir JAV registruotos bendrovės "Karton Capital Ltd." sąskaitą Latvijos banke "Parekss".

Abiejų bendrovių savininkas yra Estijos pilietis Andresas Ojevere, kurį "Kalesta Trading International Inc" siūlė skirti naujuoju "Tėvijos" direktoriumi.

Formaliai pinigai pervesti pagal "Tėvijos" sudarytą kredito draudimo sutartį su bendrove "Tormoton OU". Norėdama sudaryti tokią draudimo sutartį, įmonė turėjo gauti VDPT sutikimą, tačiau tai nebuvo padaryta.

VDPT direktorius Edvinas Vasilis-Vasiliauskas naujųjų "Tėvijos" savininkų veiksmus pavadino tarptautiniu aferizmu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (32)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (3)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (38)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (108)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.