"ABN AMRO" sumažino ekonomikos augimo prognozę

Naujausioje Vidurio ir Rytų Europos ekonomikos apžvalgoje bankas teigia, kad Lietuvos ekonomika šiais metais išaugs 2 proc., nors ankstesniame biuletenyje pateikta 3,5 proc. augimo prognozė.

Estijos ir Latvijos ekonomikų augimo prognozės liko nepakeistos - 4 ir 3 procentai.

Pasak banko, Lietuvos pramonės gamybos apimtys šiais metais išliks nepakitusios, nors ankstesniame leidinyje pateikta 3,5 proc. augimo prognozė.

Estijos pramonė šiais metais turėtų išaugti 4 proc., Latvijos - 2 proc.; abiejų šalių pramonės gamybos augimo prognozės, palyginti su ankstesniu leidiniu, padidintos.

Infliacijos Estijoje prognozė sumažinta nuo 6 iki 4,5 procento. Vartojimo kainų augimas Lietuvoje ir Latvijoje turėtų būti toks pat kaip ir anksčiau prognozuota - 4,5 ir 4,0 procento, teigia bankas.

"ABN AMRO" prognozuoja, kad Estijos einamosios sąskaitos deficitas išaugs nuo 5,1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) 1999-aisiais iki 5,5 proc. BVP 2000-aisiais, o Latvijos ir Lietuvos - atitinkamai sumažės nuo 9,9 iki 9,2 proc. BVP ir nuo 11,9 iki 10,8 proc. BVP.

Nors Lietuvos atstovai kelis sykius patikino, kad pagal valiutų valdybos modelį santykiu 4:1 su JAV doleriu susietas litas nenuvertės ir perorientuojant jį prie euro, "ABN AMRO" tebeprognozuoja, kad Lietuvos nacionalinės valiutos kursas mažės.

Pasak banko, vidutinis lito ir dolerio kursas 2000-aisiais bus 4,3 lito už dolerį, o 2001-aisiais - 4,4 lito už dolerį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

„Boso valanda su S. Jovaišu“: V. Kudinskas apie tai, kaip vadovauti efektyviai

„Vadovas yra pagrindinis įmonės resursas, todėl ir jo darbo efektyvumas - vienas svarbiausių veiksnių kiekvienai įmonei“, - sako šios savaitės „Boso valanda su S. Jovaišu“ svečias verslo valdymo konsultacijų bendrovės „Mažeika ir partneriai“ partneris Vytenis Kudinskas. Tad ir kasdieniame savo darbe pašnekovui daugiausiai tenka ieškoti priemonių, kaip palengvinti vadovų dalią ir kartu padėti išspręsti verslą kamuojančius valdymo klausimus ir ir taip padidinti ne tik konkurencingumą, pelningumą, bet ir darbo efektyvumą.

Londonas nori glaudžių santykių su ES ir po „Brexit" (9)

Londonas ir po planuojamo šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) sieks glaudaus ryšio su Bendrija, praneša agentūra „Reuters“.

F. Hollande'as: jei Th. May nori kieto „Brexit“, tai ir derybos bus kietos (15)

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as ketvirtadienį perspėjo Didžiosios Britanijos ministrę pirmininkę Theresa May – jeigu ji nori kieto „Brexit“, tuomet derybos dėl Britanijos pasitraukimo iš ES taip pat bus kietos.

Paskelbti geriausi 2016 metų darbdaviai Baltijos šalyse (8)

Penktus metus iš eilės apdovanoti „Aon Best Employers“ titulus pelnę darbdaviai, rašoma konkurso organizatorių pranešime spaudai.

Šiltas rugsėjo oras neskatino britų išlaidauti

Nauji duomenys atskleidė, kad Britanijos piliečiai rugsėjį vangiau pirko maistą, avalynę ir drabužius, praneša BBC.