Lietuvos verslo sėkmę Europos Sąjungos (ES) bei kitose užsienio šalių rinkose artimiausioje ateityje lems šalies verslininkų, valdžios atstovų gebėjimas susitelkti bendram darbui.
Lupa, tyrimas, verslas
Tai, kad konkuruojant dėl didelių sandorių geriau pažinti galimus partnerius darosi ne mažiau svarbu negu konkurentus, mano įtakingos pasaulio verslo organizacijos "International Chamber of Commerce" (ICC) nacionalinio komiteto Lietuvoje vykdantysis direktorius Algimantas Akstinas. Pasak jo, Lietuvai rengiantis kitąmet tapti ES nare, glaudžiau bendradarbiauti reikės verslo ir valdžios atstovams.

"Bendradarbiavimo reikia visur, nes mažos valstybės ir verslas yra mažas. Vedlių ir slaugių ES rinkoje bus mažai. Jeigu mes patys neprognozuosime, negalvosime, ką mums reikia daryti ir kaip, neužteks valdžios atstovų, kad būtų sužiūrėti kiekvieno reikalai", - Eltai sakė ICC Lietuva vadovas A. Akstinas.

Verslo ir valdžios institucijų ryšių stiprinimu, įmonių konkurencingumo kėlimu užsiimanti ICC Lietuva organizacija bus viena verslo organizacijų, kurios prisidės prie mūsų šalies verslo atstovybės vadinamojoje Europos sostinėje Briuselyje atidarymo. Tikimasi, kad šalies verslo organizacijos sutars dėl bendros atstovybės Briuselyje steigimo modelio ir šią iniciatyvą palaikys valstybė, pridėdama tokiai atstovybei dar daugiau svorio.

Planuojama, kad Lietuvos verslo atstovybę pavyks įsteigti ateinančių metų kovo-balandžio mėnesiais.

"Būtina, kad šalia diplomatinės misijos dirbtų ir verslo atstovai, kurie detaliau gilintųsi į ES reikalavimus, nuostatas, dalyvautų naujos įstatyminės bazės kūrime tam, kad suspėtume sureaguoti, kad savo balsą atiduotumėm už tai, kas mums naudinga, arba bent žinotumėm, kieno jo reikia prašyti", - įsitikinęs A. Akstinas.

Lobizmo koridorių ES svarbą puikiai supranta ir kitos Sąjungos narėmis ketinančios tapti Europos šalys, atsakingai žiūrinčios į panašius projektus ir kruopščiai atrinkinėjančios deramą kvalifikaciją turinčius asmenis.

Rengiantis lietuviškos verslo atstovybės atidarymui su Užsienio reikalų ministerija bandoma sukurti mechanizmą, kaip Lietuvos verslininkai gaus informaciją apie ES teisės aktuose numatomus pasikeitimus, kaip informuos apie savo interesus ir operatyviai perduos informaciją mūsų derybininkams.

Į mūsų šalies įmonių konkurencingumo stiprinimą šiemet buvo investuota apie 100 tūkst. eurų - tiek lėšų ICC Lietuva panaudojo rengdama mokymus įmonių atstovams, kitąmet vėl planuoja surengti seminarų ciklą įvairia tematika. Perduodama tarptautinę patirtį, ICC Lietuva taip pat platina specializuotą literatūrą. Prognozuojama, kad ateinančiais metais bumo gali sulaukti ir svarbiausiu akcentu tapti ICC išleisti tarptautinės prekybos, frančizės, platinimo ir kitų kontraktų modeliai, turintys potencialo tapti verslininkų darbo knygomis.

"Šie leidiniai padėtų išvengti ir nepakankamai patirties turinčių teisininkų klaidų, nes kartais sudarant kontraktus yra praleidžiami tam tikri punktai, dėl kurių kompanija, pati to nesitikėdama, ateityje gali stipriai nukentėti", - sakė ICC Lietuva vadovas.

Darbą dar vienoje ICC Lietuvoje veiklos sričių - verslininkų kelionių su aukščiausiais šalies vadovais organizavimą - kitąmet gali kiek paveikti vadinamasis Prezidentūros skandalas.

"Kai kuriuose regionuose - buvusiose Sovietų Sąjungos šalyse, Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose, Pietryčių Azijoje, Lotynų Amerikoje nauji kontaktai dažniausiai sėkmingai užmezgami tik verslininkams esant greta politikų, nes tai rodo abiejų pusių bendradarbiavimą, sustyguotus santykius", - sakė A. Akstinas.

Jo vertinimu, truputį kelia nerimą tai, kad dėl Prezidentūros skandalo dalis vizitų gali ir neįvykti, be to, jis nepadeda mums atrodyti labai stipriems, patikimiems partneriams.

Lietuva tapo pirmoji tarp posovietinių valstybių, kurioje 1994 metais ICC įkūrė nacionalinį komitetą. Dabar ICC Lietuva turi keliasdešimt narių, tarp jų ir asocijuotų verslo organizacijų, yra įkūrusi savo filialus Mažeikiuose ir Kaune.

Per metus ICC Lietuva surengia vidutiniškai 8 išvažiuojamuosius vizitus, priima 7 atvykusias delegacijas, užmezga kontaktus su 30 kitų šalių verslo organizacijų. Už konstruktyvų valdžios ir verslo dialogą ICC Lietuva kiekvienais metais įteikia "Partnerystės lyderio" apdovanojimą, kuris jau yra paskirtas kadenciją baigusiam Prezidentui Valdui Adamkui bei Premjerui Algirdui Brazauskui.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pasitraukė Lietuvos pašto valdyba

Šiandien atsistatydino AB Lietuvos pašto valdyba. Valstybei nuosavybės teise priklausančių AB...

D. Trumpas perspėja: gali nutraukti NAFTA sutartį

JAV prezidentas Donaldas Trumpas perspėjo apie galimybę nutraukti Šiaurės Amerikos laisvosios...

Euras svaro atžvilgiu pakilo iki 8 metų maksimumo (1)

Išsiskiriančios euro zonos bei Didžiosios Britanijos ekonominės perspektyvos trečiadienį eurą...

Vyriausybė nusprendė žemės ūkio atašė perkelti iš Rusijos į Japoniją (1)

Vyriausybė trečiadienį nusprendė žemės ūkio atašė pareigas perkelti iš Rusijos į Japoniją....

ECB prezidentas: centriniai bankai susiduria su spragomis suvokiant naujas realijas (2)

Nestandartinė pinigų politika buvo sėkminga, tačiau Europos centrinis bankas ( ECB ) vis dar...

Top naujienos

Lietuviai vėl atakuoja Kremliaus propagandos ruporus: priminė Rusijai nemalonius faktus (174)

Rugpjūčio 23-oji Lietuvoje minima kaip Juodojo kaspino diena , prisimenant 1939 m. rugpjūčio...

A. Užkalnis. Baikime beprotybę dėl mokyklų (52)

Jūs tik pažiūrėkite, kas darosi kiekvienais metais šalyje, artėjant rugsėjo pirmajai. Ant...

Signalas išvykusiems: Lietuvoje verslas neranda 20–30 tūkst. darbuotojų (532)

„Mes turime dažniau klausyti jaunimo. Dažnai galvojame, kad vyresni – protingesni ir daugiau...

Gydytojas rezidentas atvirai: kas paverčia gydytojus cinikais, ligoniais ir emigrantais (27)

Tai yra atviras laiškas, skirtas Lietuvos visuomenei, Kauno gyventojams, LR Vyriausybei ir Sveikatos...

Lyg filme: lietuvis asmens sargybinis iš degančio autobuso Londone išgelbėjo keleivius (71)

Asmens sargybiniu Londone dirbantis 27-erių Marius Asteika per akimirksnį tapo miesto didvyriu,...

Apmaudi klaida: įvaikinto, o vėliau biologiniam tėvui grąžinto kūdikio gyvenimas baigėsi tragiškai (2)

Vienai porai buvo priteista 3,25 mln. dolerių kompensacija, kai jų įvaikintą kūdikį nužudė...

Prokurorai nesnaudžia: po šaudynių pasislėpusiam J. Baronui paruošta „staigmena“ namuose atliko kratą, pareikšti įtarimai (142)

Aiškėja naujos detalės šaudynių sostinės Antakalnio mikrorajone byloje – vos tragiškai...

Didi diena: atidengtas paminklas A. Komskio nušautam pareigūnui Ramziui (85)

Trečiadienį Vilniaus rajone, Mickūnuose, atidengta skulptūra, skirta tarnybos metu žuvusiems...

Į Vilnių grįžęs „Dinner in the Sky“ vilios estiškais patiekalais ir gražiausiomis savaitės asmenukėmis (13)

Trečiadienį prasidėjo šeštoji gurmaniška „Dinner in the Sky“ viešnagė Vilniuje....

Ar naršyti internete darbo metu – nusikaltimas? (26)

Kas naujo internetinėse parduotuvėse? Kas rašoma „Facebook`e“? Gal atsirado naujų pasiūlymų...