14
Kitas

2. Užsibrėžkite tikslą

Apie tai daug ką gali papasakoti finansinio planavimo paslaugas teikiančios bendrovės „LearnVest Planning Services“ vyriausias finansų planuotojas Davidas Blaylockas, kuris savo žodžius patvirtina veiksmais, rašo leidinys „The Business Insider“.

„Pavyzdžiui, aš periodiškai atlieku tam tikrą savo prenumeratų, už kurias kiekvieną mėnesį moku, auditą, – sakė jis. – Tikrai nustebtumėte, kiek žmonės visko prenumeruoja ir galiausiai tuo nesinaudoja. Galite tikrai nemažai sutaupyti kiekvieną mėnesį tiesiog atsisakydami nereikalingos prenumeratos.“

„Jeigu paskaičiuotume, kiek vidutinis statistinis žmogus uždirba per savo gyvenimą, pamatytume, kad dauguma uždirba daugiau nei milijoną JAV dolerių. Tačiau tik labai mažai žmonių tampa milijonieriais, - sakė kita „LearnVest Planning Services“ atstovė Nancy Butler. – Tai, kaip jie leidžia pinigus, ir yra didžiausias skirtumas.“

Taigi, kaip nedideli pokyčiai gali padėti eiliniam žmogui priartėti prie klestėjimo? Juos nurodyti buvo paprašyti šie du finansų patarėjai.

1. Keiskite mąstymą

Mes visi žinome, kad sumokėjus mokesčius ir apmokėjus sąskaitas, liekanti pinigų suma gali būti tikrai nedidelė. Dėl to bet kokios viltys ką nors sutaupyti senatvei gali akimirksniu išblėsti. Norint gerinti savo finansinę padėtį būtina keisti mąstyseną. O būtent neišleisti viso likusio atlyginimo, o dar vieną jo dalį atsidėti didesniems finansiniams tikslams.

„Dauguma žmonių išleidžia šiek tiek pinigų, apmoka sąskaitas ir, kas lieka, taupo, – sako N. Butler. – O taip darydami žmonės elgiasi priešingai. Pirmiausia, jie turėtų atsidėti savo didesniems finansiniams tikslams, apmokėti sąskaitas ir tuomet jau leisti likusius pinigus.“

Kitas blogos mąstysenos pavyzdys, anot ekspertės, yra sprendimas atidėti gerus pinigų leidimo įgūdžius iki „geresnių laikų“. O reikalas tas, kad bėgant laikui augant pajamoms, augs ir poreikis juos išleisti.

Žinoma, niekas nesako, kad sukiškite savo pinigus į kojinę ir maitinkitės tik ryžiais. „Neprašau jūsų, kad kiekvieną mėnesį atsidėtumėte po tūkstantį dolerių, – sako D. Blaylockas. – Prašau jūsų atsidėti penkiasdešimt dolerių ar kokią nedidelę sumą, kurią pajėgiate atsidėti. Tikrai negalime nuvertinti to pradėjimo taupyti mažomis sumomis ir laipsniškai didinti atsidedamą sumą. Pamatę pažangą mes esame linkę kartoti ją pasiekti padėjusius veiksmus.“

14
Kitas

2. Užsibrėžkite tikslą

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (141)