Vyriausybė tarė „taip” metro projektui Vilniuje

 (175)
Vyriausybė tarė „taip” metro projektui Vilniuje
© Reuters/Scanpix

Vyriausybė trečiadienį pritarė parlamentarų parengtam Metropoliteno koncesijos įstatymo projektui, kuris atvertų kelią investuoti į metro koncesijos projektus. Projektas bus teikiamas svarstyti Seimui.

Pagal Koncesijų įstatymą Vyriausybė negali būti koncesininkė, todėl siūloma Metropoliteno įstatyme įtvirtinti, kad Vyriausybei ar jos įgaliotos institucijos sukurtai projekto įgyvendinimo bendrovei koncesija suteikiama be konkurso.

Įstatymo projekto autoriai sako, kad Vilniuje nutiesus metro, bus atvertas kelias kelių milijardų litų vertės užsienio investicijoms.

Premjeras Algirdas Butkevičius yra sakęs, jog Vyriausybė tokiam projektui tikriausiai neturėtų lėšų. Anot jo, šiuo metu yra kitų svarbesnių strateginių projektų, kurie turėtų būti finansuojami iš valstybės lėšų.

Vilniaus meras Artūras Zuokas yra inicijavęs greitojo tramvajaus linijos Santariškės-Geležinkelio stotis projektą ir dar pernai gegužę teigė, jog jis jau parengtas, o iki 2013 metų pabaigos miesto valdžia žadėjo skelbti jo statybos konkursą.

BNS
 
175
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Transportas

„Air Lituanica“ – FNTT akiratyje (9)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 17:37
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo sukčiavimo vykdant Vilniaus savivaldybės valdomos skrydžių bendrovės „Air Lituanica“ veiklą.

Reportažas iš pasienio: rusų kompiuteriai ima strigti tik vienu atveju (90)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 16:36
Panemunės pasienio kontrolės postas
M.Milinio nuotr.
Lietuvos ir Rusijos pasienyje esančiame Panemunės miestelyje įrengtame kelio poste tuščia. Jokių eilių. Tik Karalienės Luizės tiltu per Nemuną į abi puses zuja pėstieji.

Rusija: taigi problemų pasienyje nėra – štai įrodymai atnaujinta (229)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 10:58
Panemunės pasienio punktas
Stopkadras
Rusijos Federalinė pasienio tarnyba pareiškė, kad Kaliningrado muitinės darbuotojai Lietuvos piliečių pasienyje netikrina ilgiau nei įprasta, skelbia rusų BBC.

Lietuvos keliuose – dar dešimt naujų autobusų (9)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 08:08
Autobusas Otokar Navigo Mega
Autoriaus nuotr.
Šiaulių bendrovė „Busturas“ nusprendė atnaujinti savo transporto priemonių parką išsyk dešimčia naujų, modernių vidutinės klasės autobusų. Du pirmieji Turkijoje pagaminti „Otokar Navigo Mega“ jau atvyko į Lietuvą.

Nepavydėtinos eismo sąlygos sutrikdė vairuotojų elgesį atnaujinta (14)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 07:27
Sniegas ir plikledis sutrikdė sostinės vairuotojus – pranešama apie neįprastai ilgas spūstis.