Vyriausybė tarė „taip” metro projektui Vilniuje

 (175)
Vyriausybė tarė „taip” metro projektui Vilniuje
© Reuters/Scanpix

Vyriausybė trečiadienį pritarė parlamentarų parengtam Metropoliteno koncesijos įstatymo projektui, kuris atvertų kelią investuoti į metro koncesijos projektus. Projektas bus teikiamas svarstyti Seimui.

Pagal Koncesijų įstatymą Vyriausybė negali būti koncesininkė, todėl siūloma Metropoliteno įstatyme įtvirtinti, kad Vyriausybei ar jos įgaliotos institucijos sukurtai projekto įgyvendinimo bendrovei koncesija suteikiama be konkurso.

Įstatymo projekto autoriai sako, kad Vilniuje nutiesus metro, bus atvertas kelias kelių milijardų litų vertės užsienio investicijoms.

Premjeras Algirdas Butkevičius yra sakęs, jog Vyriausybė tokiam projektui tikriausiai neturėtų lėšų. Anot jo, šiuo metu yra kitų svarbesnių strateginių projektų, kurie turėtų būti finansuojami iš valstybės lėšų.

Vilniaus meras Artūras Zuokas yra inicijavęs greitojo tramvajaus linijos Santariškės-Geležinkelio stotis projektą ir dar pernai gegužę teigė, jog jis jau parengtas, o iki 2013 metų pabaigos miesto valdžia žadėjo skelbti jo statybos konkursą.

BNS
 
175
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Transportas

Vilnius žiemos šventėms pirks du turistinius traukinukus (37)

2014 spalio mėn. 19 d. 16:45
Vilniaus miesto savivaldybė pirks du pramoginėms ekskursijoms skirtus traukinukus. Jie atrodys kaip seno garo lokomotyvai ir turės po tris vagonus.

Singapūro lėktuvui patekus į turbulenciją buvo sužeisti 22 žmonės (10)

2014 spalio mėn. 19 d. 16:13
„Singapore Airlines“ (SIA) lėktuvui „Airbus A380“, kuris skrido iš Singapūro į Mumbajų, tūpimo metu staiga patekus į turbulenciją, buvo sužeisti 22 keleiviai ir įgulos nariai, sekmadienį paskelbė oro bendrovė.

Panemunės tilto atidarymas numatomas po metų (20)

2014 spalio mėn. 19 d. 14:40
Panemunės tilto statybos vyksta pagal planą, jį planuojama atidaryti kitų metų spalio 1–ąją dieną, sekmadienį pranešė Kauno miesto savivaldybė.

Lietuva kovos mašinas rinksis iš dešimties gamintojų pasiūlymų (60)

2014 spalio mėn. 18 d. 11:40
Pėstininkų kovos mašinas ketinanti pirkti Lietuva gavo pasiūlymus iš dešimties gamintojų. Juos vertins Krašto apsaugos ministerijos darbo grupė.

Kaune rastas istorinis grindinys bus užlietas asfaltu (58)

2014 spalio mėn. 18 d. 11:27
Kaune tęsiami gatvių dangos remonto darbai. Neseniai pradėta remontuoti Karaliaus Mindaugo prospekto danga. Nuėmus senojo asfalto sluoksnį kai kur pasimatė senojo grindinio akmenys, tačiau jie Kaunui nereikalingi – netrukus jie bus užpilti nauju asfalto sluoksniu.