Šiemet prasidėsiančios kelių didelių objektų statybos Klaipėdoje pakeis ne tik apleistus kvartalus. Visų trijų pagrindinių miesto magistralių - Taikos prospekto, Minijos gatvės ir Šilutės plento - taip pat laukia rekonstrukcija, po kurios mintinai gatves žinantys miestiečiai bus priversti pakeisti savo vairavimo įpročius.

© Corbis/Scanpix
Pasikeitimai uostamiesčio gatvėse siejami su "Akropolio" Taikos prospekte, naujo prekybos, pramogų ir poilsio komplekso bei naujojo gyvenamojo kvartalo Dubysos gatvėje statybomis.

Klaipėdiečiai vairuotojai, populiariausias miesto gatves galintys pravažiuoti vos ne užmerktomis akimis, bus priversti stebėti naujus ženklus, padėsiančius susiorientuoti rekonstruotose trasose.

Bene didžiausi pasikeitimai laukia Taikos prospekto atkarpos nuo Baltijos prospekto iki Sausio 15-osios gatvės.

Plotis - 10 eismo juostų

Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato Eismo priežiūros skyriaus Administracinės veiklos poskyrio vyresniojo specialisto Gintaro Ramanausko teigimu, netolimoje ateityje Dubysos gatvei tapus keturių eismo juostų keliu, jos sankryžoje su Taikos prospektu bus įrengtas šviesoforas.

Pasak G.Ramanausko, jis būtinas norint šioje sankryžoje, tapsiančioje viena didžiausių mieste, užtikrinti eismo saugumą.

Žadama, jog jau šiais metais Taikos prospektas čia bus net 10 eismo juostų pločio - keturios eismo juostos bus važiuojant Kauno gatvės link, šešios - Baltijos prospekto link (2 - sukantiems kairėn, į Dubysos gatvę, trys - važiuojantiems tiesiai ir viena - sukantiems dešinėn, į tą pačią Dubysos gatvę).

Keisis stovėjimo tvarka

Šiemet turėtų būti rekonstruota ir dabartinė Taikos prospekto bei Kauno gatvės sankryža. Sukantiesiems iš pastarosios gatvės į kairę, į Taikos prospektą, vėl bus grąžintos dvi eismo juostos, dar dviejomis bus galima važiuoti tiesiai - į Agluonos gatvę.

Pasak G.Ramanausko, pasikeitimai laukia ir pėsčiųjų - bus panaikintas šviesoforas bei pėsčiųjų perėja ties buvusia "Pavasario" parduotuve, tad norintieji šioje vietoje pereiti Taikos prospektą galės tai padaryti tik sankryžoje su Kauno gatve.

Važiuojantiesiems pro "Pavasarį" Baltijos prospekto link bus skirtos net penkios eismo juostos. Dvi iš jų - sukantiems kairėn, į Kauno gatvę, trys - važiuojantiems tiesiai (viena jų - ir sukantiems dešinėn, į Agluonos gatvę).

Keisis stovėjimo tvarka

Numatyta, jog pasikeis ir stovėjimo dabartinėje "Hyper Maxima" aikštelėje tvarka bei judėjimo schema - eilėmis tarp stovėjimo vietų bus galima važiuoti tik viena kryptimi, o ir patys automobiliai bus statomi galu (arba priekiu) į Taikos prospektą, o ne į Kauno gatvę.

Ateityje bus rekonstruota ir Taikos pr. bei Sausio 15-osios gatvės sankryža - tą padaryti bus būtina, nes patį prospektą nuo Kauno gatvės iki minėtos sankryžos ketinama platinti, pridedant dar po vieną eismo juostą abiejomis kryptimis.

Tiesa, pastarojo darbo terminai dar nežinomi. Pasak Savivaldybės miesto planavimo departamento direktoriaus Kastyčio Macijausko, galimybės praplatinti Taikos prospektą yra, tačiau neaišku, kada bus atliktas techninis projektas.

Žada "žalią bangą"

Dubysos gatvės praplatinimas pakeis eismo judėjimo tvarką ir Minijos gatvėje - šių gatvių sankryža bus reguliuojama šviesoforu.

G.Ramanauskas teigia, kad sukantieji iš Minijos gatvės į kairę - Dubysos gatvėn - netrukdys važiuojantiesiems tiesiai, nes pirmiesiems čia bus įrengta atskira lėtėjimo juosta.

Žadama, kad dar vienas šviesoforas Minijos gatvėje, kadaise išpopuliarėjusioje tarp miestą išilgai kertančių vairuotojų dėl šviesoforais nestabdomo eismo, transporto srautams nekliudys.

Pareigūnų teigimu, šis ir kiti neseniai pradėję veikti - Agluonos bei Birutės gatvių - šviesoforai bus suderinti vadinamosios žaliosios bangos principu. Todėl judantieji tiesiai Minijos gatve tam tikru greičiu minėtas sankryžas pravažiuos degant žaliam signalui.

Beje, Minijos gatvės atkarpoje tarp Baltijos prospekto ir Dubysos gatvės atsiras dar viena sankryža. Jis bus skirta išvažiuojantiesiems į Minijos gatvę iš naujos dviejų eismo juostų gatvelės, kuri bus nutiesta pro "Baltparko" viešbutį ir naująjį, dar statomą, gyvenamųjų namų kvartalą.

Šioje vietoje į Minijos gatvę bus galima pasukti tik dešinėn. Norintiesiems važiuoti į kairę, Baltijos prospekto link, bus įrengta atskira apsisukimo vieta - vietoje esančios dabar netoli "Neste" degalinės.

Į Dubysos gatvę - viaduku

Pastačius naują pramogų ir poilsio kompleksą šalia Šilutės plento ir Dubysos gatvės sankryžos, pasikeis ir važiavimo į pastarąją gatvę tvarka. Į ją nebus galima pasukti iš dabartinės lėtėjimo juostos ties AB "Klaipėdos pienas".

Šilutės plente, tarp AB "Klaipėdos duona" ir AB "Klaipėdos energija", bus įrengta automobilių apsisukimo vieta - ja pasinaudojusiems vairuotojams teks grįžti atgal Šilutės plentu, ir tik tada jie galės sukti dešinėn, į Dubysos gatvę.

Žadama, kad Šilutės plentu važiuojančio transporto srautai dėl to nebus stabdomi, nes minėtoje apsisukimo vietoje ketinama įrengti viaduką.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Lietuvos geležinkeliai“ nuomosis daugiau vagonų grūdų transportavimui (1)

Lietuvos grūdų perdirbėjams ir eksportuotojams skundžiantis, kad grūdų vežimo vagonų eismas...

Vidurio, pietvakarių ir pietryčių Lietuvoje eismo sąlygas sunkina rūkas

Antradienio rytą šiaurės rytų Lietuvoje dėl buvusio arba besitęsiančio lietaus valstybinės...

„Lietuvos geležinkeliai“ ketina sujungti dvi antrines įmones (6)

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ ketina reorganizuoti antrines įmones Geležinkelio...

Kinija vėl paleis kursuoti greičiausius pasaulyje traukinius (9)

Kinija ruošiasi vėl paleisti kursuoti greičiausius pasaulyje traukinius, išvystančius iki 350...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (66)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Top naujienos

Gilyn į Rusiją. Vaizdas pro langą į Europą: Baltijos regionas Kremliui – tik viena jo baisios strategijos detalė (39)

Su rusų ekonomistu, žurnalistu Dmitrijumi Travinu DELFI susitiko Europos universitete Sankt...

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (38)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Oftalmologė perspėja: jei nieko nekeisime, mūsų vaikai ligos neišvengs (2)

Mūsų darbas ir poilsis dažniausiai susiję su informacijos apdorojimu – analizuojame ataskaitas,...

Sankcijų Kryme ir Donbase sulaukęs asmuo tapo Rusijos pasiuntiniu JAV

Pirmadienį, rugpjūčio 21 d., Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskyrė Anatolijų Antonovą...

Blogiausia prognozė išsipildė: ledo slinkimas paspartėjo (27)

Prognozuojama, kad Grenlandijos ledynai artimiausiais metais tirps sparčiau, nors pastaruoju metu...

„Alfa Romeo Stelvio“: perėja į vairuotojo pasaulį (4)

2757 metrų aukštyje Italijos kalnuose, netoli Šveicarijos, esanti perėja, kurioje – net 48-ių...

Azija kuria savo pasaulio tvarką (114)

Pastaruoju metu daug pasakyta apie tai, kaip Donaldo Trumpo administracijos politika kertasi su tuo,...

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (18)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (281)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Geriausi pusryčiai norintiems sulieknėti (5)

Norintys mesti svorį gali lengviau atsikvėpti – šį kartą nereikės valgyti nieko neįprasto. Ir...