Tokio prabangaus kruizinio laivo Klaipėda dar nematėuž 113 dienų kelionę - 140 tūkst. Lt

 (173)
Ketvirtadienio rytą Klaipėdoje esančiame Kruizinių laivų terminale pirmą kartą apsilankė prabangių kruizų kompanijos „Silversea“ laivas „Silver Whisper“ (Sidabro šnabždesys – liet.), pasauliniame reitinge vertinamas 6 žvaigždutėmis. Kruizas į uostamiestį atplukdė 380 turistų iš beveik visų pasaulio šalių.
Laivas „Silver Whisper“
© N.Jankausko nuotr.

Į Klaipėdą atvykęs kruizinis laivas gali priimti iki 382 svečių, prie jo valdymo prisideda 250 žmonių įgula iš visos Europos. Laivo ilgis siekia 186 metrus, plotis – 24,9 m. Kruizinis laivas gali išvystyti iki 18,5 mazgų greitį.

Apie kruizą pasakojęs „Silversea“ pardavimų direktorius Thomas Harrisonas savo kompaniją pristatė, kaip septynis laivus, žemynus ir neįtikėtinus potyrius jungiančią visumą. „Silversea“ kompanija buvo įkurta dar 1994 metais Romoje ir šiuo metu jos valdomi laivai sėkmingai keliauja po pasaulį.

Kaina nuo 400 eurų vienam žmogui parai

„Silver Whisper“ kruizinis laivas savyje talpina ne tik miegamuosius kambarius, bet ir parduotuvėles, sveikatingumo centrus – SPA su grožio ir masažo salonais, 4 restoranus, siūlančius tradicinės ir itališkos virtuvės patiekalus, treniruoklių salę ir sauną, interneto kavinę, pramogų sceną su vietinėmis ir kviestinėmis žvaigždėmis, kazino, belaidį internetą garantuoja ant laivagalio stiebo įkurta stotelė. Laive taip pat galima užsisakyti privačias virėjo pamokas ir stebėti jo ruošiamą maistą.

Įdomu tai, kad užsisakius kruizą, visos pramogos, maistas ir gėrimai bus įskaičiuoti į kainą. Nereikės papildomai mokėti nei už prabangius gėrimus bare nei už transportą į miestą, o aptarnaujantis personalas pasiryžęs išpildyti kiekvieną įgeidį be papildomų arbatpinigių, į jų siūlomas paslaugas įeina net batų išblizginimas ir akinių nuvalymas.

Užsisakius kambarį kruize, galima rinktis iš kambario su privačia veranda, kurio plotas siekia nuo 27 iki 35 kv. m, kaina – 400 eurų (1380 Lt) už naktį arba privačią kajutę, primenančią liuks klasę – su atskiru miegamuoju, atskirtu durimis ir besisukančia lova, iš kurios galima stebėti banguojančią jūrą, ir svetaine, svečiams priimti. Už šį nuo 55 iki 69 kv. m siekiantį plotą teks sumokėti dvigubai daugiau – 800 eurų (2760 Lt) už parą vienam žmogui.

Nuo liepos iki rugsėjo mėnesio minėtu kruizu galima užsisakyti ir kelionę aplink visą pasaulį. Ji trunka 113 dienų per kurias aplankomi 54 uostai, 29 šalys. Kruizo kaina nuo 40 350 eurų (140 tūkst. Lt).

14 dienų kelionė kruizu „Silver Shadow“ po Singapūrą kainuoja nuo 5 950 eurų (20,5 tūkst. Lt), o 10 dienų kelionė aplink Islandiją kainuotų nuo 4 650 eurų (16 tūkst. Lt).

Lankosi ir lietuviai

 Kruizinis laivas „Silver Whisper“
Kruizinis laivas „Silver Whisper“
© N.Jankausko nuotr.

T. Harrisono teigimu, kruize yra lankęsi ir verslininkai iš Lietuvos, jie vyko į ekskursiją po Vietnamą ir Honkongą. Tačiau daugiausiai keleivių yra iš Amerikos ir kitų užsienio šalių.

Prabangus kruizas ypatingai mėgstamas verslininkų ir garbaus amžiaus žmonių, 40 procentų jų atvyksta iš Amerikos, bet lankosi ir daug europiečių. Rusai, baltarusiai ir ukrainiečiai šiame kruize – reti svečiai.

Pasveikino Klaipėdos meras

Atvykusio kruizo kapitoną Luigi Rutigliano pasveikino ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, kuris įteikė dovaną – Klaipėdos uostą simbolizuojantį simbolį. Tuo tarpu Klaipėdos merui buvo padovanota memorialinė lentelė su minėto kruizo atvaizdu.

Pristatydamas Klaipėdą, miesto meras pabrėžė, kad tai vienintelis Lietuvos uostas, savyje apjungiantis ir romantiką, ir svajones, ir džiazą. Meras pabrėžė, kad tikisi bendradarbiavimo ir kad nuo šiol Klaipėdą ir kruizą „Silver Whisper“ sujungs sidabrinių svajonių dvasia.

Šiuo metu atvykęs kruizinis laivas Lietuvoje apsistojo tik kelioms valandoms, 18 val jis pajudės į Latviją. Kruizas po Baltijos jūros šalis tęsiasi 10 dienų, prasideda Danijoje, vėliau vykstama į Lenkiją, Lietuvą, Latviją, Estiją, Rusiją, galutinė stotelė – Švedija. Bendra suma, kurią reiktų išleisti tokiai kelionei yra apie 4 000 eurų (13,8 tūkst. Lt) vienam žmogui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Transportas

JAV griežtins saugumo taisykles oro bendrovėms

Jungtinės Valstijos trečiadienį paskelbė, kad įgyvendins griežtas naujas saugumo taisykles visoms į šalį skraidančioms oro bendrovėms, bet neįvykdė grasinimo išplėsti draudimą lėktuvų salonuose turėti nešiojamųjų kompiuterių.

Liūtis kirto ir per vilniečių kišenę (40)

Dėl ketvirtadienio audros nemažai gyventojų skubėdami į darbą ar kitais reikalais mėgino išsikviesti automobilį. Kam pavyko tai padaryti, stebėjosi kosminėmis paslaugų kainomis. Tačiau konkurencijos sargams kainų padidinimas yra normalus.

Po liūties Vilniuje – įspūdingi vaizdai iš užtvindyto autobuso (3)

Ketvirtadienį Vilnių užtvindžiusi liūtis pridarė bėdų ne tik automobilių vairuotojams, bet ir viešajam transportui.

Po liūties rimčiausia avarinė situacija Vilniuje – P. Vileišio gatvėje (79)

Ketvirtadienio rytą Vilnių nuplovus didžiulei liūčiai net tik paskendo ne vienas automobilis, bet ir nuskilo dalis P. Vileišio gatvės Antakalnyje.

Kelionių organizatoriai Jungtinėje Karalystėje baiminasi, kad po „brexit“ kelionių sektorius negrįžtų į viduramžius (11)

Jei per „Brexit“ derybas nepavyks susitarti dėl laisvo žmonių judėjimo, kelionių sektorius gali „grįžti į viduramžius“, teigia kelionių bendrovės „Thomas Cook“ generalinis direktorius Peteris Fankhauseris.