Įvairius sužalojimus patyrę kauniečiai ar sužeistuosius į Gedimino gatvėje esantį Traumatologijos punktą atvežę vairuotojai pirmiausia turi ieškoti ne pagalbą teikiančių medikų, o automobilių stovėjimo bilietus pardavinėjančių kontrolierių.
Parkavimas, automobilio statymas, mokėjimo automatas
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)
Kauno Veršvų vidurinės mokyklos bibliotekoje laborantu dirbančiam Vladui praeitos savaitės viduryje patirti išgyvenimai iki šiol kelia itin nemalonius prisiminimus. 60 metų vyras, eidamas šaligatviu greta mokyklos, suklupo ir stipriai susižalojo koją.

Lyg to būtų maža, greta Vlado ėjęs toje pat mokykloje besimokantis Jurgis taip pat susižeidė koją - vaikas dėl didžiulio skausmo net buvo praradęs sąmonę. Vyras, sužeistą moksleivį įsisodinęs į savo automobilį, nuskubėjo į miesto centre esantį Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės (RKKL) Traumatologijos punktą.

„Dėl veriančio skausmo vairuoti buvo beprotiškai sunku, tačiau sukandęs dantis važiavau. Atvykęs į ligoninę, pastačiau automobilį ir su vaiku nuskubėjau pas medikus“, - pasakojo Veršvų mokyklos darbuotojas. Vyrui bei kartu su juo atvykusiam vaikui medikai suteikė pagalbą. Vladui buvo konstatuotas kojos sausgyslės patempimas.

„Išėjęs į gatvę, pamačiau, jog mano automobilio ratas yra užblokuotas. Dėl susijaudinimo ir patirto streso man net nešovė mintis atvažiavus į ligoninę dar ieškoti, kur sumokėti už mašinos stovėjimą, - tikino Vladas. - Toje vietoje dirbantis kontrolierius man tik pasakė, jog pas mus jau važiuoja policijos pareigūnai.“

Vyras pasakojo, jog atvykęs pareigūnas jį pradėjo gąsdinti didelėmis baudomis, tuo tarpu kontrolierius pasiūlė išeitį: Vladas nuo bausmės gali išsisukti nusipirkęs 60-ies litų vertės automobilio statymo kortelę. „Uždirbu tikrai nedaug, tad su didžiule širdgėla padaviau tuos 60 litų, už kuriuos gavau kortelę, nors jos man visai nereikia“, - tvirtino Vladas.

Kaunietis teigė esąs pasipiktinęs, jog žmogus, patyręs nelaimę ir dėl jos atvažiavęs į Traumatologijos punktą, dar privalo rūpintis, kur įsigyti mašinos stovėjimo bilietą. „Greta tokios įstaigos privalo būti bent kelios stovėjimo vietos, rezervuotos pacientams“, - įsitikinęs vyriškis.

Automobilių stovėjimo kontrole miesto centre besirūpinančios UAB „Automobilių stovėjimo aikštelės“ direktorius Algimantas Puidokas tvirtino, jog į panašias situacijas patekusių vairuotojų kontrolieriai neturėtų bausti.

„Pagal visus įstatymus, žmogus, atvykęs į Traumotologijos punktą, turi sumokėti už automobilio stovėjimą. Tačiau mūsų bendrovėje galioja vidinis susitarimas nebausti į ligoninę atvykusių ir už mašinos stovėjimą nesumokėjusių pacientų. Visi kontrolieriai turėtų laikytis šios nerašytos nuostatos“, - tvirtino direktorius.

A.Puidokas prisiminė prieš 3 savaites įvykusį incidentą. Tąkart į Traumatologijos puntą sužeistą sūnų atvežęs vyras nesumokėjo už mašinos stovėjimą. Tačiau po medikų apžiūros atėjęs prie savo automobilio, kaunietis kontrolieriui viską paaiškino ir šis atrakino užblokuotą ratą. Išgirdęs apie visai neseniai Vladui nutikusią istoriją, A.Puidokas patikino, jog kontrolierius pasielgė netinkamai.

Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės direktorius Juozas Skirmantas Paukštys, išgirdęs apie įvykusį incidentą, tikino puikiai suprantantis, jog nelaimės ištiktas žmogus gali ir užmiršti sumokėti už automobilio stovėjimą. „Tai yra kontrolierių kultūros klausimas. Mano marti buvo patekusi į nemalonią situaciją, kai, būdama nėščia, lankėsi pas gydytoją ir užtruko pusvalandžiu ilgiau nei planavo. Grįžusi prie automobilio, jo ratus rado užrakintus“, - teigė ligoninės vadovas.

Tačiau J. S. Paukštys pridūrė, jog vairuotojai, atvežantys sužeistuosius į Traumatologijos punktą, gali įvažiuoti į vidinę ligoninės teritoriją, kur nėra nei vieno ženklo, draudžiančio įvažiuoti ir pastatyti automobilį vadinamojoje rampoje. „Ten yra 8 vietos, kurios niekada nebūna užimtos. Tik automobiliai neturi trukdyti greitosios pagalbos mašinoms, kurioms ta rampa ir yra skirta“, - tikino J. S. Paukštys.

Tačiau šiuos ligoninės direktoriaus žodžius paneigė Vladas, paaiškinęs, kodėl nevažiavo į vadinamąją rampą, o automobilį statė gatvėje. „Kai mano mama buvo susilaužiusi raktikaulį, veždamas ją įvažiavau į vidinę Traumatologijos punkto teritoriją. Staiga atvažiavo dvi greitosios pagalbos mašinos, kurių vairuotojai, grasindami policija, mane iš ten išvijo“, - pasakojo vyras.

Ir A. Puidokas, ir J. S. Paukštys tvirtino bandę spręsti į Traumatologijos punktą atvykstančių vairuotojų automobilių stovėjimo problemą, tačiau geriausio sprendimo taip ir nepavyko rasti. „Jeigu šalia ligoninės būtų kelios pacientams rezervuotos vietos, būtų sudėtinga jas apsaugoti nuo piktybiškai savo automobilius ten statančių vairuotojų“, - aiškino UAB “Automobilių stovėjimo aikštelės“ direktorius.

„Esu bandęs įvesti tvarką, kad pacientai, atvykę į ligoninę, registratūroje gautų laikinus stovėjimo leidimus. Tačiau tie leidimai labai greitai išgaruodavo“, - sakė ligoninės direktorius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (28)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Slaptas policijos reidas: už posūkio nerodymą gresia teisių atėmimas (258)

Penktadienį popiet, važiuojant nuo Varnių tilto, link Utenos g. viaduko, Kauno policija vykdė...

Rekonstruojant Vilniaus oro uostą skrydžių Kaune padaugėjo penkis kartus (21)

Vykstant Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai, Kaune skrydžių skaičius išaugo...

Velomaratono metu bus ribojamas eismas Vilniuje (11)

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad rugpjūčio 20 d. (sekmadienį) Vilniuje vyks dviračių...

Pristatė traukinio maršrutus, kuriais nemokamai veš dviračius (2)

Keleiviams pristatomi traukinių maršrutai į 5 regioninius parkus, o visomis šiomis kryptimis...

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (146)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (59)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (28)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1216)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (6)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (338)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (33)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (4)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (18)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...