Dar net popieriuose neegzistuojanti būsimoji Panevėžio autobusų stotis tapo partijų rinkimų arena. Autobusų parko direktorius, socialdemokratas Rimantas Petukauskas vakar išplatino pareiškimą, kuriame Tėvynės sąjunga kaltinama nešvariais politiniais žaidimais. R.Petukauskas tvirtina, kad Savivaldybės darbuotojas konservatorius Viktoras Trofimovas regioninės televizijos laidoje jį apšmeižė sužlugdžius naujos autobusų stoties statybos konkursą.
Autobusas, autobusų stotis
© Žurnalas "Kelias"
Tačiau pastarasis ginasi eteryje ne tik neminėjęs R.Petukausko pavardės, betgi net ir neįvardijęs konkrečios partijos. Negana to, tik artėjant rinkimams ginklus sukryžiavusios partijos viena kitai meta kaltinimus paskelbus netgi slaptą konkurso medžiagą.

Jaučiasi apšmeižtas

Iki rinkimų kampanijos pradžios telikus trejetui dienų, Panevėžio autobusų parko bendrovės direktorius, socialdemokratas R.Petukauskas veliasi į rinkimų kovą – per žiniasklaidą konservatoriui V.Trofimovui metė kaltinimus šmeižtu. Parko vadovas tikina, kad sekmadienį regioninės televizijos laidoje V.Trofimovas jį, kaip socialdemokratą, apkaltino specialiai sužlugdžius naujos autobusų stoties statybos konkursą, kad Tėvynės sąjungai sukliudytų įvykdyti rinkimų pažadus.

„Atsakingai pareiškiu, kad naujos autobusų stoties statybos konkursas neturi nieko bendro su politika, todėl tokius pareiškimus traktuoju kaip nešvarius konservatorių politinius žaidimus“, – teigė R.Petukauskas.

Nors direktorius tvirtina būsimos autobusų stoties klausimo nepolitizuojantis, tačiau ginti savo tiesą per žiniasklaidą ėmėsi pabrėždamas, kad esąs Socialdemokratų partijos Panevėžio skyriaus narys. R.Petukauskas pripažįsta, kad Autobusų parko direktoriaus kėdės netrukus jis gali atsisakyti dėl tarybos nario mandato. Seimo sprendimu, tarybos nariais nebegalės būti savivaldybei pavaldžių įmonių vadovai. „Po rinkimų turėsiu apsispręsti, ar eiti į tarybą, ar pasilikti vadovauti“, – teigė socialdemokratas.

Slaptos informacijos atskleidimo nesureikšmino

Kažkodėl tik kone rinkimų išvakarėse R.Petukauskas „prisiminė“ dar vieną gana svarbų faktą autobusų stoties statybų konkurso istorijoje. Bendrovės direktorius įtaria, kad būtent V.Trofimovas galėjo perduoti vieninteliam konkurso dalyviui – Panevėžio statybos tresto (PST) ir Baltijos investicijų grupės (BIG) konsorciumui – slaptus vertinimo komisijos protokolus. R.Petukauskas aiškina, kad pats buvo padaręs V.Trofimovui protokolo kopiją, ant kurios šis neva užrašęs kito konkurso datą.

„Tačiau jau po kelių savaičių gaunu konsorciumo ieškinį, su juo pateikta ta pati kopija, yra ir V.Trofimovo paliktas užrašas. Kas gali paneigti galimybę, kad ne jis konsorciumui perdavė šią medžiagą?“ – klastą įžvelgė V.Petukauskas. Nors protokolai komisijos narių konfidencialumo pasižadėjimuose nėra įvardyti kaip slapta informacija, tačiau R.Petukauskas mano, kad jį galėjęs išplatinti V.Trofimovas padarė nusižengimą.

Pasak Autobusų parko direktoriaus, protokole buvo užfiksuotas komisijos sprendimas nepriimti konsorciumo pasiūlymo ir išsakyti komisijos narių motyvai. „Kas gali atmesti galimybę, kad po to komisijos nariams gali būti daromas spaudimas?“ – retoriškai klausė R.Petukauskas.

Nors bendrovės direktorius įžvelgia grėsmę dėl galimai V.Trofimovo išplatinto protokolo, tačiau apie šį konfidencialumo pasižadėjimo sulaužymą kažkodėl prabilta tik dabar, iki rinkimų belikus vos mėnesiui. Negana to, pats R.Petukauskas pripažįsta, kad apie neva slapto dokumento atskleidimą Savivaldybės vadovų jis neinformavęs – tiesiog nesureikšminęs fakto, kad kažkas iš komisijos narių galėjo viešai paskelbti slaptą medžiagą.

Savivaldybės administracijos direktorius Visvaldas Matkevičius patvirtino, jog apie tokius rimtus įtarimus jis privalėjo būti informuotas. „Tokį dalyką reikėjo aiškintis“, – teigė administracijos direktorius.

Be to, R.Petukauskas, būdamas Savivaldybės įmonės vadovu, apie V.Trofimovo neva išsakytą šmeižtą dėl autobusų stoties konkurso, Savivaldybės administracijai taip pat nepranešė. V.Matkevičius tik iš žurnalistų sužinojo apie tai, kad jo pavaldinys savo kabinete darbo metu surengė politizuotą spaudos konferenciją.

Kaltinimus atmeta

V.Trofimovas Autobusų parko direktoriaus viešą pareiškimą sieja tik su artėjančiais rinkimais ir kategoriškai neigia, kad televizijos laidoje kalbėdamas apie autobusų stoties statybos konkursą minėjo R.Petukausko pavardę. „Kur du pykstasi, trečias nugali. Ir iš tokių diskusijų laimės tik kitos partijos. Laidoje nė vienos pavardės neminėjau, kalbėjau tik abstrakčiai. Neminėjau net partijų“, – pabrėžė V.Trofimovas. Politiko teigimu, laidoje nuskambėjo prieš rinkimus tampanti vis populiaresne sparnuota politikų frazė: kas galėtų paneigti.

„Mano teiginys buvo: kas galėtų paneigti, kad kitos partijos yra suinteresuotos, jog Tėvynės sąjungos programa nebūtų įgyvendinta“, – aiškino V.Trofimovas. Tačiau, anot jo, konservatoriai savo įsipareigojimus įvykdė tiek, kiek buvo numatę savo programoje ir kiek jiems buvo įmanoma. „Numatyta vieta naujai autobusų stočiai, miesto Tarybai suteikti įgaliojimai ir įpareigojimai, kad stoties statybų procesas vyktų“, – darbus vardijo V.Trofimovas.

Savivaldybės Miesto ūkio skyriaus darbuotoją stebina, kodėl R.Petukauskas tik dabar prakalbo ir apie konsorciumui neva neleistinai perduotą vertinimo komisijos protokolą. „Jei jis mano, kad tarnybinė paslaptis buvo atskleista, turėjo kreiptis į vadovus, teisėsaugos organus, o nesimėtyti po kurio laiko tokiais pareiškimais“, – pabrėžė V.Trofimovas. Jo teigimu, šie įtarinėjimai yra visiškai nepagrįsti.

„Reikia paklausti paties konsorciumo, kaip jie tokius dokumentus gavo“, – pasiūlė konservatorius. Jis įsitikinęs, kad R.Petukauskas pasielgė neetiškai spaudos konferencijoje minėdamas pavardę nesuderinęs su juo pačiu.

Tačiau slaptos informacijos atskleidimo šešėlis krenta ir ant paties R.Petukausko. Jo bendrapartiečio Vytauto Stepono Buterlevičiaus, nepriklausančio konkurso vertinimo komisijai, kabinete Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams atliekant kratą buvo rastos konkurso sąlygos su prierašu: riboto naudojimo. Pats R.Petukauskas tame nemato nieko įtartino: V.S.Buterlevičius su šia medžiaga galėjo susipažinti kaip Tarybos narys.

Įžvelgia politizavimą

Konkursą teismui apskundęs ir sprendimo dar laukiantis PST ir BIG konsorciumas po kilusį skandalą vertina kaip politinę akciją prieš artėjančius rinkimus. „Būsimajam autobusų parkui labai nepasisekė, kad investuotojo paieška paskelbta artėjant savivaldos rinkimams. Kadangi ekonominiai ir ūkiniai klausimai sprendžiami politiniu principu, konkursas sustabdytas ir nėra jokių pozityvių poslinkių. Politikai naudojasi ta korta ir ja bus žaidžiama iki rinkimų“, – mano konsorciumo atstovė spaudai Rasa Čiapienė.

Ji paneigė R.Petukausko įtarinėjimus, kad V.Trofimovas galėjo išplatinti konfidencialią informaciją. „Visiems ieškiniams suformuoti konsorciumas visų dokumentų, tarp jų – ir protokolų, išsireikalavo per teismą“, – pabrėžė R.Čiapienė. Kol socialdemokratas R.Petukauskas ir konservatorius V.Trofimovas per žiniasklaidą aiškinasi santykius, abiejų partijų lyderiai stovi nuošalyje. Ir Tėvynės sąjungos Panevėžio skyriaus pirmininkas Vitas Matuzas, ir Socialdemokratų partijos Panevėžio skyriui vadovaujantis Povilas Vadopolas tikina triukšmą sukėlusios laidos nematę ir persakytų komentarų nekomentuoja.

„Sekundė“ jau rašė, kad du kartus skelbtas naujos autobusų stoties statybos konkursas sustabdytas, užprotestavus vieninteliam jo dalyviui – PST ir BIG konsorciumui. Pastarasis kreipėsi į teismą prašydamas paskelbti jį nugalėtoju. Kol kas sprendimo teismas dar nėra priėmęs. Artimiausias jo posėdis numatomas sausio 29-ąją. Autobusų parką statyti pageidaujančio konsorciumo savininkai – mieste gerai žinomi verslininkai: Algimantas Kazlaučiūnas, Tarybos nariai Alvydas Misiūnas ir Gvidas Drobužas bei buvęs Tarybos narys Remigijus Juodviršis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

V. Putinas spaudžia Baltarusiją dėl Baltijos šalių (519)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas didina spaudimą Baltarusijai nukreipti naftos krovinių...

Ėmė griežčiau tikrinti remontuojamus kelius: už broką skyrė baudų (55)

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos griežtina kokybės...

Ketvirtadienį po rekonstrukcijos atidaromas Vilniaus oro uostas (5)

Vilniaus oro uostas ketvirtadienį atnaujina savo veiklą po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo...

„airBaltic“ paskelbė pirmas penkias naujas 2018-ųjų vasaros kryptis (4)

Latvijos oro linijos „ airBaltic “ skelbia pirmąsias kryptis 2018-ųjų vasaros sezonui,...

Vilniaus oro uoste sėkmingai baigti paskutiniai bandymai (13)

Vilniaus oro uoste antradienį sėkmingai baigti paskutiniai rekonstruoto orlaivių kilimo ir tūpimo...

Top naujienos

Orai: vasarišką kaitrą vėl vainikuos neramumai (2)

Antroje savaitės pusėje didžiojoje šalies dalyje orai bus karšti, tačiau jau pirmoje...

Pasiūlė, kaip susigrąžinti lietuvių Lenkijoje paliekamus milijonus (106)

Šį pavasarį Lenkijos centrinis statistikos biuras paskelbė, kad lietuviai apsipirkdami pas...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis Šiaurės ir Pietų Korėjose užkariauja pasaulį: sunku sulaikyti ašaras (196)

Prieš metus DELFI publikuotas keliautojo Jokūbo Laukaičio sukurtas vaizdo reportažas apie...

R. Williamso koncertą perspjauti bus sunku: hitai ir fejerverkai gerbėjams sukėlė euforiją (287)

Trečiadienio vakarą Vilniaus Vingio parke - neeilinis renginys. Savo pasirodymą „The Heavy...

S. Skvernelis: socialdemokratų pasitraukimas nebūtų būtina sąlyga trauktis jų ministrams (24)

„Prognozuojant socialdemokratų tarybos sprendimą trauktis, galbūt frakcija Seime galėtų...

Nesitikėjo, kad gelbėti kačiukus bus taip sudėtinga (2)

Dar būdami 8 savaičių jaunikliais, katinas Astra ir keturi jo broliai buvo palikti dėžėje...

A. Kubilius prabilo apie spąstus, kurie gali sutrukdyti pasivyti ES pragyvenimo vidurkį (567)

Lietuvai pasivyti Europos Sąjungos (ES) pragyvenimo vidurkį gali sukliudyti vidutinių pajamų...

Lietuvos šešiolikmečiai liks be medalių – neperlipo Europos čempionato ketvirtfinalio barjero (55)

Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato ketvirtfinalyje trečiadienį...

JAV karo laivo įgulai atsirūgo vizitas Klaipėdoje: sekso vakarėlis baigėsi skandalu (199)

Dar vasario pradžioje į Klaipėdą draugiško vizito užsukęs JAV karo laivas „ USS Hue City...

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (25)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo...