Nutarta: kai kuriose Kauno vietose parkavimas brangsta iki 67 proc.

 (58)
Antradienio rytą Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomas kauniečiams aktualus klausimas dėl automobilių parkavimo branginimo centrinėje miesto dalyje.
© kaunas.kasvyksta.lt nuotr.

Sprendimui pritarė daugiau nei pusė dalyvavusiųjų posėdyje. Tad kauniečiai, norėdami pastatyti automobilį miesto centre, turės gerokai patuštinti piniginę.

Šiandien Tarybos posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl vietinės rinkliavos už naudojimąsi nustatytomis Kauno miesto vietomis, transporto priemonėms statyti nuostatų, ir Kauno miesto vietų, kuriose renkama ši rinkliava sąrašo patvirtinimo.

Pasak Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjo Pauliaus Kero, sprendimas svarstytas keturiuose komitetuose – trys komitetai esą sprendimui pritarė be pastabų.

Savivaldybės posėdyje teigta, jog kainos už automobilių parkavimą Kaune didėja nemažai – net 67 procentais. Kai kur kaina sieks net 2 eurus už valandą.

„Pasirinktas ganėtinai nemažas kainų už automobilių stovėjimą padidinimas, kuris leidžia tikėtis, kad stovinčių automobilių skaičius miesto centrinėje dalyje sumažės iki 70 procentų“, – komentavo P. Keras.

Pasak Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vadovo, visas Kauno senamiestis, išskyrus Rotušės aikštę, yra neapmokestinamas savaitgaliais. Neįgaliesiems ši rinkliava apmokestinamose miesto stovėjimo vietose esą netaikoma.

„Neįgalūs asmenys, kuriems sunku vaikščioti, gali sustoti Rotušės aikštėje nemokėdami nustatytos rinkliavos už automobilio parkavimą“, – tikino jis. Tačiau paklaustas ar mokestis už automobilio stovėjimą Rotušės aikštėje bus sumažintas senyvo amžiaus žmonėms, savaitgaliais atvažiuojantiems į bažnyčią, P. Keras nekomentavo.

Sprendimui nepritariantys Kauno politikai replikavo, kad galbūt reikėtų nesismulkinti ir stovėjimo įkainį padidinti iki 10 eurų už valandą, tuomet miesto centras tikrai būtų išvalytas nuo stovinčių automobilių, ir juos paliktų tik itin turtingi žmonės.

P. Kero teigimu, visas senamiestis įskaitant ir Muitinės gatvę, Kauno pilies prieigas savaitgaliais šiuo metu taip pat yra neapmokestinama.

Tarybos nariai teiravosi, ar kitas miesto vietų automobiliams statyti žingsnis nebus ir Karaliaus Mindaugo prospekto apmokestinimas, Transporto ir organizavimo skyriaus vadovas tikino, jog tokio pasiūlymo iki šiol nėra gauta.

Politikai nusprendė apmokestinti ir visą Savanorių prospektą, kuriame valanda stovėjimo kainuos 30 euro centų.

Tarybos posėdžio metu nariai išsakė nuomonę, jog kone septyniasdešimčia procentų didinti mokestį už automobilių stovėjimą yra išties daug, tai, pasak jų, ne pagarba kauniečiams. Tačiau už sprendimo didinti automobilių stovėjimo Kaunas centrinėje Kauno dalyje pasisakė 20 tarybos narių iš 35 dalyvavusių. Tad sprendimas – priimtas.

Daugiau skaitykite čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Transportas

„Rail Baltica“ projektui ieškoma ekspertų

Bendram trijų Baltijos šalių europinės geležinkelio vėžės projetui „Rail Baltica“ ieškoma nepriklausomų ekspertų.

Penktadieniais traukinių keleiviai iš pajūrio važiuos pigiau (1)

Nuo šio penktadienio „Lietuvos geležinkeliai“ pradeda vasaros sezoną ir pristato naujoves keleiviams: didesnio sąstato traukinius Vilnius-Klaipėda, naują savaitgalinį Pajūrio ekspresą bei pigesnius bilietus penktadieniais maršrutu Klaipėda-Vilnius.

Ruošiantis rekonstrukcijai, Vilniaus oro uostas naktimis nepriims skrydžių (4)

Vilniaus oro uostui ruošiantis liepos viduryje prasidėtis kilimo ir tūpimo tako rekonstrukciją, jau nuo kitos savaitės oro uostas nepriims lėktuvų dalį nakties.

„Linava“ S. Dailydkai parodė duris (52)

Nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ trečiadienį išsirinko prezidentą, kuris didžiausiai Lietuvos asociacijai vadovaus dvejus artėjančius metus.

Kauno oro uostas ruošiasi perimti estafetę iš Vilniaus: kyla laikinieji terminalai (11)

Nuo kylančių laikinųjų išvykimo ir atvykimo terminalų iki papildomų stovėjimo aikštelių orlaiviams – pasiruošimas smarkiai išaugsiančiam keleivių srautui Kauno oro uoste vyksta visu pajėgumu.