Nebėra pinigų būtinoms Lietuvos benzino ir dyzelino atsargoms pirkti

 (45)
Ūkio ministerija nebeturi pinigų pirkti naftos produktams, kuriuos būtina kaupti remiantis Europos Sąjungos (ES) direktyvomis ir Lietuvos įstatymais. Per metus dvigubai pabrangus naftos produktams metų pradžioje skirti 55,06 mln. Lt jau išleisti, o pakankamai atsargų dar nesukaupta, Lietuva jau atsilieka nuo privalomųjų atsargų kaupimo grafiko.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Šiems metams trūksta 68 mln. Lt, o kitiems – 51 mln. Lt. Lietuva jau atsilieka nuo privalomųjų atsargų kaupimo grafiko.

„Atsargos nebus mažesnės, bet dabartiniu metu taip ir yra, mes informuojame ES, nuolat teikiame ataskaitas, kad yra tokia padėtis", – žurnalistams trečiadienį pripažino ūkio ministras Vytas Navickas.

Apie 35 mln. Lt Ūkio ministerija šioms atsargoms pirkti yra nusprendusi skirti atimdama lėšas iš kitų programų, o likusią dalį, anot ministro, kol kas nežinia, iš kur bus galima paimti.

Lietuva, kaip ir kitos ES narės, yra įsipareigojusi kaupti būtinąsias naftos produktų atsargas. 2009 metais Lietuvoje turi būti sukaupta naftos produktų atsargų, kurių užtektų 90 dienų. Iki gruodžio pabaigos Lietuva turi būti sukaupusi tiek šių atsargų, kad jų pakaktų 83 dienoms.

Pagal dabar galiojančius teisės aktus, pusę būtinų atsargų turi nupirkti šalies Vyriausybė, o kitą pusę – naftos produktus gaminančios ir importuojančios įmonės.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Transportas

Įvertino „Lietuvos geležinkelių“ sprendimą kelti kainas (235)

„Lietuvos geležinkelių“ sprendimas nuo liepos 1 d. kelti kainas dėl didelių keleivių srautų – neracionalus žingsnis, neišspręsiantis problemos, o tik padidinsiantis vartotojų nepasitenkinimą.

Šveicarijoje atidarytas aukščiausias Europoje arkinis tiltas (4)

Šveicarijoje praėjusią savaitę atidarytas aukščiausias Europoje arkinis tiltas.

„Lietuvos geležinkeliai“ ir „Orlen“ susitarė dėl tarifų ir skolų

Valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ ir Lenkijos „Orlen“ valdoma naftos perdirbimo grupė „Orlen Lietuva“ pagaliau baigė derybas dėl krovinių vežimo geležinkeliais tarifų nuo 2014 iki 2023 metų. Įmonių valdyboms praėjusią savaitę patvirtinus naujas sąlygas, atnaujintą susitarimą numatoma pasirašyti trečiadienį.

Amerikiečių startuolis žada į dangų grąžinti viršgarsinius keleivinius lėktuvus (15)

Startuolis iš JAV Kolorado valstijos „Boom Supersonic“ ketina į dangų pakelti naują viršgarsinį keleivius gabenantį lėktuvą. Sėkmės atveju ši transporto priemonė turėtų pakeisti legendinį „Concorde“, kuris nebeeksploatuojamas po 2003 m. 2001 m. Paryžiaus Charles de Gaulle oro uoste įvyko šio lėktuvo katastrofa, per kurią žuvo 109 lėktuve buvę žmonės ir 4 ant žemės buvę asmenys.

Siaurose Kauno gatvėse dviratininkams – žalios kelio juostos (1)

Rūpindamiesi geresnėmis sąlygomis po Kauną važinėti dviračiais, kelininkai pradėjo tam tikras gerai matomas naujoves Senamiestyje.