Pasklidus žiniai, kad nuo liepos 1 d. vairuotojo pažymėjimą norintys įsigyti jaunieji vairuotojai pirmus dvejus metus vis dėlto turės pasitenkinti tik laikinaisiais, vairavimo kursus organizuojančios įmonės ir egzaminatoriai sulaukė didžiulio norinčiųjų vairuoti antplūdžio. Įmonių atstovai tikina, kad vairavimo kursų grupės jau sudarytos ir užpildytos net birželio mėnesiui.
Vairavimo akademija
Tačiau ne visi laikinojo pažymėjimo besikratantys į nuvažiuojantį traukinį įsėsti suspės – vairuoti pramokę vairuotojai savo egzamino eilės valstybės įmonėje „Regitra“ turi laukti beveik mėnesį.

Dirba papildomai

Nuo liepos 1 d. įsigalios Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimo nuostatos, pagal kurias pradedantiesiems vairuotojams bus išduodamas dvejus metus galiosiantis vairuotojo pažymėjimas.

Nuolatines, dešimt metų galiojančias teises įsigyti turi galimybę iki liepos pradžios išlaikiusieji vairavimo praktikos egzaminą. Apie tai, kad laikinieji pažymėjimai nėra pageidaujami, byloja didžiulis pradedančiųjų vairuotojų antplūdis, tačiau net ir grupėse iš anksto vietas rezervavę gyventojai privalo atstovėti dar vienoje eilėje – prie egzamino.

Panevėžio filialo „Regitros“ viršininkas Rimantas Kaulinskas „Sekundei“ patvirtino, kad norinčiųjų išlaikyti vairavimo egzaminą padaugėjo dvigubai. Nors toks antplūdis numatytas iš anksto ir jam ruoštasi, vis dėlto akistatos su įmonės egzaminatoriumi pradedantiems vairuotojams tenka laukti dvidešimt ar net daugiau dienų.

„Norinčiųjų laikyti vairavimo egzaminus labai padaugėjo. Kovą dar tokio antplūdžio nesijautė, tačiau balandžio mėnesį skaičiai šoktelėjo kone dvigubai. Tam ruošėmės ir darbą stengiamės atitinkamai organizuoti. Tačiau nukenčia mūsų darbuotojai – jie net papildomai turi dirbti pirmadienį“, – sakė R.Kaulinskas.

Vietos užsakytos

Panevėžio filialo vadovo teigimu, savo eilės greičiau sulaukia vairavimo teorijos egzaminą pageidaujantieji laikyti asmenys. Per dieną apie keturiasdešimt žmonių aptarnaudavę egzaminatoriai pastaruoju metu teorines žinias patikrinti priima beveik dvigubai daugiau vairuotojų ir dirba trimis keturiomis valandomis ilgiau. Tačiau praktiniam vairavimo egzaminui pasiruošusieji stovi ilgose eilėse.

„Praktikos egzaminui yra nustatytas laikas, jo kažkaip „suspausti“ ar prailginti negalime. Be to, didelė dalis besimokančiųjų egzamino neišlaiko, todėl užsirašo kitam kartui. Mums skambina, klausia, ar suspės iki liepos 1 d. Ką mes galime atsakyti? Nors ir stengiamės, egzaminatorių net atostogų neišleidžiam, tačiau garantijų jokių nėra“, – kalbėjo R.Kaulinskas.

Tačiau pašnekovas suskubo pradedančius vairuotojus nuraminti – esą taip skubėti ir jaudintis nereikėtų, nes keičiant išduotus laikinus vairavimo pažymėjimus į nuolatos galiojančius „Regitroje“ egzaminų laikyti nereikės. Įmonės atstovai tik patikrins, ar dvejų metų vairavimo stažą įgijęs asmuo yra baigęs papildomus vairuotojų mokymus. Kad padaugėjo norinčiųjų išmokti vairuoti, patikino ir Panevėžyje, Klaipėdos g. įsikūrusios bendrovės „Vairolita“ vadovas Valentas Binkis. Jo teigimu, pageidaujantiesiems patekti į vairavimo kursų grupes vietų gegužės mėnesiui jau nebėra.

„Nežinia, ar jie visi suspės teises įsigyti iki liepos 1 d. – galbūt tik patys gabiausieji. Mes vairuotoją paruošiame per mėnesį trunkančius kursus, tačiau „Regitroje“ dabar labai didelės eilės. Be to, neretai egzamino neišlaikiusiems vairuotojams reikia dar papildomai važinėti, viskas vyksta ne taip greitai“, – sakė V.Binkis.

Bendrovės vadovo teigimu, per mėnesį kursų metu paruošiama apie šešiasdešimt vairuotojų. „Kreipiasi labai įvairaus amžiaus klientai. Ir dabar suskubo ne tik jaunimas – sulaukėme net tokių, kurie jau dešimtį metų planuoja teises įsigyti“, – informavo V.Binkis.

Garantijų nėra

Bendrovės „Pavara“ vairavimo mokyklai vadovaujantis Henrikas Rusteika „Sekundei“ patikino, kad klientų antplūdžio sulaukta iškart pasklidus kalboms apie laikinąsias teises – jau sausio, vasario mėnesiais.

„Klientų visuomet buvo, tačiau vakarinių, trunkančių pusantro mėnesio, ir dieninių, trunkančių mėnesį, kursų grupes įprastai sudarydavome prieš savaitę ar dvi, o dabar klientus nesunkiai „surinkome“ keliems mėnesiams į priekį. „Užpildytas“ net ir birželis“, – informavo pašnekovas.

Anot H.Rusteikos, net ir suskubusiesiems negarantuojama, kad gaus nuolatines teises, todėl visi klientai įspėjami.

„Šiuo metu susidarė labai didelės eilės „Regitroje“. Be to, daug kas priklauso ir nuo pačių vairuotojų, ar jie sugeba egzaminą iškart išlaikyti, ar reikia pasimokyti ilgiau. Pastebėjome, kad pastaruoju metu pas mus kreipiasi 30–50 metų gyventojai: jie dažnai yra išmokę vairuoti savaip, todėl reikia laiko, kad pripratintume taisyklingai vairuoti“, – kalbėjo bendrovės direktorius.

„Regitros“ duomenimis, Lietuvoje yra išduota ir šiuo metu galioja apie 1,4 milijono vairuotojo pažymėjimų: 532 tūkstančiai jų išduota moterims, 880 tūkstančių – vyrams. Pernai pirmą kartą teisę vairuoti lengvuosius keleivinius automobilius gavo 60,7 tūkstančio šalies gyventojų.

Praėjusiais metais pradedančiųjų vairuotojų buvo beveik 9 procentais daugiau nei 2006 m. Iš jų daugiau nei pusė – moterys. Pradedančiųjų vairuotojų didesnę dalį – 51 procentą sudarė jaunimas iki 21-erių metų, tačiau „Regitros“ atstovai pastebi, kad dėl vairuotojo pažymėjimų kasmet kreipiasi vis daugiau vyresnio amžiaus žmonių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Lords LB Asset Management” fondas įsigijo Lenkijos „City Parking Group“

Investicijų valdymo bendrovės „ Lords LB Asset Management “ valdomas fondas „Energy and...

Ragina prigriebti mokesčio vengiančius užsieniečius

Garsus Jungtinės Karalystės teisininkas ragina kur kas griežčiau persekioti vairuotojus iš...

„Lietuvos geležinkeliai“ nuomosis daugiau vagonų grūdų transportavimui (6)

Lietuvos grūdų perdirbėjams ir eksportuotojams skundžiantis, kad grūdų vežimo vagonų eismas...

Vidurio, pietvakarių ir pietryčių Lietuvoje eismo sąlygas sunkina rūkas

Antradienio rytą šiaurės rytų Lietuvoje dėl buvusio arba besitęsiančio lietaus valstybinės...

„Lietuvos geležinkeliai“ ketina sujungti dvi antrines įmones (7)

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ ketina reorganizuoti antrines įmones Geležinkelio...

Top naujienos

Mama parodė, ką Turkijoje siaučiantis virusas padarė jos vaikui: oda luposi gabalais (20)

Turkij os turizmui – neramios dienos. Nuo liepos vidurio nesiliauja pranešimai apie Koksaki...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti uz centus (88)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

O. Pikul-Jasaitienė – apie susišaudymu įtariamą ir paieškomą brolį: tikiuosi, kad čia nesusipratimas (3)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Antradienio popietę...

Ministerija nenori tylėti apie 404 eurų algą mokytojams: uždirba kur kas daugiau (314)

Po to, kai DELFI paviešino skaičius, kiek mokytojų Lietuvoje trūksta iki mokslo metų pradžios...

„WikiLeaks“ atsisakė publikuoti slaptą informaciją apie Rusijos valdžią (36)

Pačiame pernykštės JAV prezidento rinkimų kampanijos įkarštyje nutekintą medžiagą...

Atskleistos susišaudymo Vilniuje aplinkybės: paskelbta O. Pikul-Jasaitienės brolio J. Barono paieška (18)

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas pakomentavo...

Išnarpliojo, ką slepia politikų apranga (6)

Statistinis šiuolaikinio politiko portretas – vidutinio amžiaus vyras, vilkintis kuklų,...

„Oze“ vietoj „Prismos“ įsikurs „Maxima“ (30)

Lietuviškas prekybos tinklas „ Maxima “ laimėjo derybas dėl iš Lietuvos pasitraukusio prekybos...

Niekada nesiskolinusią moterį užgriuvo solidi skola (5)

Viena Raguvėlės miestelio gyventoja gyvena kaip ant adatų. Dar liepos pabaigoje ji gavo...

Bankas įspėja – daliai klientų paslaugų įkainiai didės (126)

Pristatant šiemetinę naujovę – pagrindinių bankinių paslaugų krepšelį – buvo žadama, kad...