„Mikriukų” atstovai: radom būdą, kaip apeiti draudimą vežti keleivius

 (189)
Nors sostinės valdžia teigia, jog nebeliko jokių galimybių privačių viešojo transporto vežėjų veiklai po liepą startuosiančios pertvarkos, verslininkai laikosi priešingos nuomonės. Jie užsimena radę būdą, kaip keleivius gabenti teisėtai, nors ir be savivaldybės palaiminimo.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Tokią poziciją DELFI išdėstė Vilniaus miesto vežėjų asociacijos prezidentas Saulius Matulionis.

Važinės be savivaldybės leidimo?

„Svarstomi visi variantai. (...) Vienaip ar kitaip, mes keleivius vešime. Ir tą darysime tikrai teisėtais būdais. Jokių neteisėtų veiksmų nesiimsime. Viskas, kas bus daroma, bus daroma įstatymų nustatyta tvarka. O ar su sutartimi, ar be jos? Pasigirsta įvairių nuomonių. Kad mes galime sudaryti tiesiogines sutartis su keleiviais ir vežti užsakomaisiais maršrutais. Matysim, kaip čia bus“, - kalbėjo S. Matulionis.

Anksčiau vežėjai teigė svarstantys ir streiko galimybę. Tačiau šios minties, anot S. Matulionio, atsisakyta. Esą vežėjai sutarė, kad streikas sukeltų per daug nepatogumų niekuo dėtiems vilniečiams.

Ruošiasi naujam teismų maratonui

Anot S. Matulionio, vežėjai po trečiadienio sostinės tarybos sprendimo, kuriuo nutarta nepatvirtinti vadinamųjų privežimo maršrutų konkurso aprašo, ketina kreiptis į teismą. Numatoma prašyti laikinųjų apsaugos priemonių sostinės savivaldybės sprendimams nutraukti sutartis su privačiais vežėjais.

„Kadangi nėra patvirtintas aprašas, iš principo, turėtų likti taip, kaip yra dabar. Jeigu savivaldybė savo pozicijos nekeis, aišku, mes ginčysime šitą procesą teisme. (...) Jie įvardijo, kad bus skelbiami konkursai nuo vasario 1 d. Kad nuo liepos 1 d. galės teikti paslaugas tie vežėjai, kurie bus integravęsi į vieningą bilietų sistemą. Mūsų nuomone, jei savivaldybė pati neskelbia konkursų ir mes neturime galimybės integruotis į vieningą bilietų sistemą, kokiu pagrindu jie nutraukia mums sutartis? Realiai to pagrindo jie neturi“, - aiškino asociacijos vadovas.

Laikinosios priemonės šiems savivaldybės sprendimams sykį jau buvo pritaikytos pirmos instancijos teismo. Tačiau aukštesnės instancijos teismas nutarė bylą grąžinti pirmos instancijos teismui ir apsaugos priemonių nebetaikyti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Transportas

Iš anksto atostogas planavę kauniečiai liko apgauti ir nori įspėti kitus (74)

Vasara – kelionių sezonas. Vieni šiltuoju metų laiku linkę leisti dienas Lietuvos kurortuose, kiti – renkasi užsienio šalis.

Draudikai įspėja apie dingstančius Lietuvos verslininkų krovinius (4)

Draudimo bendrovės „Gjensidige“ specialistai atkreipė dėmesį į dingstančius klientų krovinius Lenkijoje. Verslininkai nukenčia, patikėję savo krovinius apsimetėliams vežėjams, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

Iš Vilniaus vėl pradėjo kilti lėktuvai į Sankt Peterburgą (7)

Po sezono pertraukos į Lietuvą sugrįžo tiesioginiai skrydžiai į Rusijos kultūros sostine tituluojamą Sankt Peterburgą.

Nacionalinės Honkongo avialinijos atleis beveik 600 darbuotojų

Nacionalinės Honkongo avialinijos „Cathay Pacific“ paskelbė atleisiančios beveik 600 darbuotojų, informuoja BBC.

Vilniaus gatvės rekonstrukcijai mestos savivaldybės įmonės pajėgos (13)

Reprezentacinės sostinės Vilniaus gatvės rekonstrukcijos ėmėsi ir savivaldybės įmonės „Grindos“ darbuotojai, nors bendrovės nėra tarp milijoninę sutartį laimėjusios „Hidrostatybos“ subrangovų.