Naujų, dažnai vagiamų automobilių savininkams brangiau tenka mokėti ne tik už draudimą, bet ir už vietą stovėjimo aikštelėje, kur už paliktą mašiną niekas nenori prisiimti atsakomybės. Baltijos prospekte esančios mašinų stovėjimo aikštelės įkainiai nustebino ne vieną klaipėdietį.
Automobiliai stovėjimo aikštelėje
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)
Skelbime, kurį laiką kabėjusiame ant prie įvažiavimo stovinčios būdelės stiklo, buvo nurodoma, jog už vietą lengviesiems automobiliams reikia mokėti skirtingas sumas.

Vienų transporto priemonių savininkai už mėnesį turi atseikėti 100 litų. Tuo tarpu įsigijusieji „Audi A4“, „Audi A6“, „Audi A8“, važinėjantys mašinomis su užsienio valstybių ar tranzitiniais numeriais bei automobiliais, pagamintais po 2000 metų, savininkai turi mokėti dešimčia litų daugiau.

Dienraščiui „Klaipėda“ pradėjus domėtis šiais įkainiais, skelbimas buvo nukabintas. Tačiau vakar, paskambinus į Baltijos prospekte esančią mašinų stovėjimo aikštelę, darbuotoja išdėstė jau matytus tarifus.

Moteris pasiteiravo, koks automobilis, kelintais metais jis pagamintas. Pasakius, jog „Audi A4“, darbuotoja atsakė, jog už vietą aikštelėje teks mokėti brangiau – 12 litų už parą arba 110 litų už mėnesį.

Gąsdina atsakomybė

Įmonės „Kemsas“, kuriai priklauso ši aikštelė, direktorė Stasė Jokubaitienė aiškino, jog didesni tarifai naujiems ir brangiems automobiliams taikomi, nes už juos tenka prisiimti didesnę atsakomybę.

„Viskas tik dėl to. Naujų automobilių vertė didelė, o jie ypač vagiami. Dažniausiai pagrobiamos mašinos su tranzitiniais arba užsienio šalių numeriais. Paskui mums tenka atlyginti savininkams didžiausius nuostolius“, – pasakojo įmonės vadovė.

S.Jokubaitienė tikino, jog brangias transporto priemones stengiamasi ypač apsaugoti. Jos statomos arčiau sargo būdelės, išrenkama nuolatinė vieta.

„Stengiamės apsaugoti aikštelėje paliktas transporto priemones, bet ne visada pavyksta. Nuo vagių neina apsiginti. Tačiau kurį laiką jų pavyko išvengti. Gal dėl to, kad esame sudarę sutartį su saugos tarnyba, kuri atvyksta, ištikus bėdai“, – aiškino direktorė.

Tačiau S.Jokubaitienė patvirtino, jog aikštelės savininkai nėra atsakingi už joje paliekamas transporto priemones. Klientai turi pasirašyti kvitą, kuriame tai nurodyta.

„Esame automobilių stovėjimo, o ne saugojimo aikštelė. Nepaisant to, dingus automobiliui nuostolius nukentėjusiesiems turime atlyginti. Padaryti tai įpareigoja teismas. Nesame atsakingi už mašinas, bet turime atsakyti“, – liejo nuoskaudą direktorė.

Brangina paslaugos kainas

Kitose uostamiesčio stovėjimo aikštelėse tarifai lengviesiems automobiliams nėra suskirstyti. Imamas vienodas mokestis.

„Mokestis už automobilį mėnesiui svyruoja nuo 140 iki 180 litų. Jis priklauso nuo vietos, kur yra aikštelė, jos dydžio. Automobilio modelis, pagaminimo metai įtakos neturi. Vis tiek dabar aikštelėse visi stato naujus automobilius. Senų nepasitaiko“, – sakė įmonės „Autorika“, turinčios tris aikšteles, direktorius Nerijus Dužinskas.

Bendrovės vadovas pripažino, jog ir jiems priklausančiose aikštelėse saugumą siekiama užtikrinti, tačiau už transporto priemones neatsakoma.

S.Jokubaitienės teigimu, nuo gegužės dvigubų tarifų lengviesiems automobiliams neliks aikštelėje Baltijos prospekte, nes joje vis dažniau paliekamos naujesnės mašinos.

Be to, tarifai 10–20 litų pakils visoms transporto priemonėms. Kai kuriose Klaipėdos aikštelėse mokestis už stovėjimą jau yra pabrangintas.

„Nebeišsilaikome. Aikštelės yra pustuštės, o mokesčius, nuomą, atlyginimus darbuotojams reikia mokėti. Jie labai dideli. Anksčiau mūsų paslaugomis naudodavosi daugiau žmonių. Eilės susidarydavo. Dabar visi skundžiasi, jog automobilių nėra kur statyti, o aikštelės tuščios“ – piktinosi S.Jokubaitienė.

Automobilių pavogta mažiau

Šiemet Klaipėdoje buvo pavogti 23 nedidelės vertės ir vienas, kainuojantis 32 tūkst. litų automobilis. Populiariausios tarp ilgapirščių „Wolksvagen“ ir „Audi“ markės mašinos.

Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus viršininkas Edmundas Tautavičius tvirtino, jog šiemet mašinų uostamiestyje pavogta mažiau nei pernai.

„Praėjusiais metais per mėnesį vidutiniškai būdavo pagrobiama 30 automobilių. Šiemet tokio skaičiaus neturime net per ketvirtį. Dauguma vagysčių paprastos – jaunimas pasiima automobilį, pasivažinėja, o vėliau kur nors palieka“, – komentavo pareigūnas.

E.Tautavičius pabrėžė, jog šiemet nepavogta nė vieno automobilio iš stovėjimo aikštelės. Anot jo, visi tokius nusikaltimus darę asmenys atlieka bausmę įkalinimo įstaigose.

„Spekuliuoja situacija“

Tarifų suskirstymo tvarką Baltijos prospekte esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje ir motyvus, kodėl taip padaryta, E.Tautavičius pavadino spekuliacija.

„Žmonės paprasčiausiai naudojasi buvusia situacija, o taip neturėtų būti. Automobilių vagystės iš stovėjimo aikštelių buvo dažnos anksčiau“, – tvirtino pareigūnas.

Be to, anot E.Tautavičiaus, stovėjimo aikštelių savininkai turėtų prisiimti atsakomybę už dingusius automobilius, imti mokestį ne už stovėjimą, o už saugojimą.

„Dabar būna įvairių situacijų. Sargai dirba miegodami, pražiopso ir niekas nenori prisiimti atsakomybės“, – dėstė E.Tautavičius.

Lygių galimybių kontrolierės patarėja Laima Vengalė kainų skirtumą lengviesiems automobiliams stovėjimo aikštelėje pavadino absurdišku.

Tačiau, anot jos, tai nepažeidžia įstatymų. Pagal įstatymus nelygybės negali būti dėl lyties, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, rasės ir etninės priklausomybės, religijos ir įsitikinimų.

„Nesame gavę tokių skundų. Sulaukėme tik dėl civilinio draudimo, kad nustatant kainą įvertinamas ir vairuotojo amžius“, – tvirtino L.Vengalė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vilniaus oro uoste po rekonstrukcijos nusileido pirmasis keleivinis lėktuvos (25)

Vilniaus oro uoste po daugiau nei mėnesį trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos...

Kauno oro uosto direktorius: liūdime (127)

Po mėnesį trukusių rekonstrukcijos darbų atsidarius Vilniaus oro uostui, Kauno oro uosto...

Nuo penktadienio 88 ir 88N maršrutų autobusai vėl užsuks į Vilniaus oro uostą

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „ Susisiekimo paslaugos “ praneša, jog užbaigus Vilniaus...

„Ryanair“ skelbia aštuonis naujus jungiamuosius skrydžius iš Vilniaus (11)

Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair“ paskelbė aštuonis naujus jungiamuosius skrydžius...

Į Vilnių sugrįžta skrydžiai (44)

Vilniaus oro uoste ketvirtadienį po rekonstrukcijos atidarytas kilimo ir tūpimo takas. Pirmasis...

Top naujienos

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (86)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (13)

Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

Ispaniją sudrebinę teroro išpuoliai: žudikai ketino panaudoti dujas mirtininkų liemenės buvo netikros, Ieškomasis septyniolikmetis sunkvežimio vairuotojas (534)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Būsimųjų vairuotojų laukia iššūkiai: bus dar daugiau neišlaikiusiųjų iš pirmo karto (18)

Norintieji gauti vairuotojo teises tiesiog apgulė „Regitrą“. Daugelis skuba praktinį...

Lenkimo manevras, pasibaigęs tragedija: pamoka, kurią turime išmokti (45)

Ketvirtadienį Trakų rajone įvyko sukrečianti avarija, kurios metu kaktomuša susidūrus dviem...

Su Rusija siejamos programinės įrangos kelia pavojų (16)

Kai kurios svarbios valstybės įstaigos ir strateginės įmonės iki šiol naudoja nesaugią su...

Pietų pertrauka kaimiškoje trobelėje: dėl šios vietos verta ištrūkti iš Senamiesčio (7)

Jei sostinėje besisvečiuojantys turistai ar jūsų pačių draugai užsieniečiai kada paklaus, kur...

Ketinate pirkti brangakmenius? Ekspertė patarė, kaip neapsigauti (9)

Viešoje erdvėje neretai galime išgirsti ką nors įdomaus ir neįtikėtino apie deimantus – apie...

Savaitgalį per Lietuvą keliaus audra (16)

Savaitgalį sinoptikai prognozuoja škvalą ir perkūniją, škvalo metu vėjas gali siekti 15-20 m/s,...