Pastaraisiais mėnesiais vairavimo mokyklos - kimšte užkimštos, o egzaminatoriai rikiuoja į nemažas eiles norinčiuosius laikyti egzaminus. Greičiau įsigyti vairuotojų teises daug kas panoro po praėjusių metų pabaigoje priimtų naujų Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostatų, pagal kurias nuo šių metų liepos 1 d. pradedantiesiems vairuotojams bus išduodamas tik dvejus metus galiojantis vairuotojo pažymėjimas.
© DELFI
Tačiau egzaminatoriai įpėja, kad dėl didžiulių eilių ne visi suspės išlaikyti vairavimo praktikos egzaminą ir gauti nuolatines teises.

Nauji reikalavimai sukėlė antplūdį

Pasklidus informacijai apie laikinuosius vairuotojų pažymėjimus, žmonės suskubo mokytis vairuoti ir laikyti egzaminus. Galvotrūkčiais į vairuotojų pažymėjimus išduodančią valstybinę įmonę „Regitra“ atskubėjo ir tie, kurie išmoko vairavimo teoriją, o vairavimo praktikos egzaminą buvo atidėję vėlesniam laikui.

Būsimų vairuotojų įkarščio neatšaldė ir „Regitros“ informacija, kad, keičiant po liepos 1 d. pradedantiesiems vairuotojams išduotus pažymėjimus į nuolatos galiojančius, egzaminų laikyti nereikės.

Per dieną – 100 žmonių

„Antplūdis tikrai didelis. Per dieną priimame daugiau kaip šimtą žmonių. Net savo tarnybinį automobilį teko atiduoti egzaminatoriams. Kovą dar tokio šturmo nebuvo, o dabar norinčiųjų gauti vairuotojo pažymėjimą gerokai padaugėjo“, - „Valstiečių laikraščiui“ sakė „Regitros“ Panevėžio filialo viršininkas Rimantas Kaulinskas.

„Regitros“ Panevėžio filiale, pasak jo viršininko, vairavimo praktikos egzaminus laikyti norintys žmonės savo eilės sulauks tik po 20 dienų. Toli gražu ne visi iš pirmo karto išlaiko egzaminą, todėl eilė vėl pasipildo. Tad gauti vairuotojo teises iki liepos 1 d. pavyks tikrai ne visiems.

„Žmonės skambina, teiraujasi. Mes sutelkėme visas savo pajėgas, tačiau jokių garantijų negalime duoti“, - tvirtino „Regitros“ Panevėžio filialo viršininkas.

R.Kaulinskas pastebėjo, kad reikalavimai išduoti laikinuosius vairuotojo pažymėjimus pabudino ir tuos žmones, kurie yra išlaikę teorijos egzaminą, o vairuotojo teisių dar neturėjo.

Šturmuoja vairavimo mokyklas

Panevėžio bendrovės „Pavara“ vairavimo mokyklos vadovas Henrikas Rusteika „Valstiečių laikraščiui“ patvirtino, kad jau nuo sausio, vasario mėnesių padaugėjo norinčiųjų mokytis vairavimo.

„Anksčiau prieš savaitę ar dvi sudarydavome kursų grupes, o dabar žmonės vietas rezervavo net keliems mėnesiams į priekį. Grupės jau suformuotos ir birželiui“, - sakė vairavimo mokyklos, per metus parengiančios apie 400 vairuotojų, vadovas.

H.Rusteika pastebėjo, kad pastaruoju metu į vairavimo kursus atėjo daugiau keturiasdešimtmečių. Kaip ir kasmet, daug sulaukiama moksleivių.

„Kursų lankytojams mes negalime pažadėti, kad jie tikrai iki liepos 1 d. gaus pažymėjimus. Tie, kurie gerai išmoks vairuoti ir gerai išlaikys egzaminą, greičiausiai suspės“, - sakė „Pavaros“ vairavimo mokyklos vadovas.

Egzaminų perlaikyti nereikės

„Žmonės be reikalo pametė galvas ir taip panikuoja. Po dvejų metų, kai reikės pakeisti laikinuosius pažymėjimus, egzaminų laikyti tikrai nereikės. Tad nebūtina dabar taip skubėti“, - užtikrino Panevėžio filialo „Regitros“ viršininkas.

Pasak jo, pradedančiojo vairuotojo pažymėjimą į nuolatinį bus galima pasikeisti bet kuriame valstybinės įmonės „Regitra“ padalinyje nepriklausomai nuo asmens gyvenamosios vietos. Tačiau R.Kaulinskas pastebėjo, kad, keisdama vairuotojo pažymėjimą, „Regitra“ tikrins, ar pradedantysis vairuotojas yra baigęs papildomus vairuotojų mokymus. Pakeistame Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme numatyta, kad papildomų mokymų tvarką nustato Susisiekimo ministerija.

„Tai bus vienos dienos kursai. Kaip ir kur jie bus organizuojami, kol kas nežinoma“, - sakė Panevėžio filialo „Regitros“ viršininkas.

Laikinieji vairuotojo pažymėjimai pradedantiesiems vairuotojams įvedami siekiant sudrausminti Kelių eismo taisyklių pažeidėjus. Tačiau kaip tai bus daroma, kol kas nėra apibrėžta.

Prie vairo – daugiau moterų

„Regitros“ duomenimis, kasmet šalyje daugėja pradedančiųjų vairuotojų, prie automobilio vairo sėda vis daugiau moterų, taip pat pagyvenusių žmonių.

Praėjusiais metais teisę vairuoti lengvuosius automobilius gavo 60,7 tūkst. šalies gyventojų. Tai kone 9 proc. daugiau nei 2006 metais. Iš jų daugiau nei pusė – moterys.

Tarp pradedančiųjų vairuotojų net 51 proc. sudarė jaunimas iki 21 metų. Bet pastebima, kad vairuotojo teisių siekia vis daugiau vyresnio amžiaus žmonių. Pernai lengvojo automobilio vairuotojo pažymėjimus pirmą kartą gavo 19 moterų ir 35 vyrai nuo 61 iki 70 metų amžiaus. Iš viso Lietuvoje yra išduota ir šiuo metu galioja apie 1,4 mln. vairuotojo pažymėjimų: 532 tūkst. - moterims, 880 tūkst. – vyrams.

Prastai pasirengia vairuoti

„Regitros“ specialistai atkreipia dėmesį, kad pasirengimas egzaminams pastaraisiais metais nepagerėjo. Nors egzaminų kriterijai iš esmės nesikeičia jau penkerius metus, pernai teorijos egzaminą B kategorijos kelių transporto priemonės vairuotojo pažymėjimui gauti iš pirmojo karto išlaikė 64 proc. (2006 m. - 68 proc.). O vairavimo praktikos egzaminą išlaikė tik 41 proc. (2006 m. – 46 proc.).

Praėjusiais metais teorijos egzaminą trys asmenys išlaikė tik iš 16-ojo karto, o vairavimo praktikos egzaminas vienam asmeniui pavyko tik iš 17-ojo karto.

Kaip pastebi vairavimo mokyklų vadovai, 15–20 proc. kursų lankytojų vairavimo praktikos egzamino neišlaiko dėl psichologinių problemų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kelionių planuotojai įspėja apie esminius „Wizzair“ pasikeitimus (29)

Pigių skrydžių bendrovei „ Wizzair “ nuo rugpjūčio 15 d. pakeitus savo taisykles, vien tik...

Traukiniu iš Kauno į Vilnių – greičiau nei per valandą (58)

Nuo šiol greičiausiu traukiniu nuvykti iš Kauno į Vilnių netruks nė valandos. „Lietuvos...

„Lords LB Asset Management” fondas įsigijo Lenkijos „City Parking Group“

Investicijų valdymo bendrovės „ Lords LB Asset Management “ valdomas fondas „Energy and...

Ragina prigriebti mokesčio vengiančius užsieniečius

Garsus Jungtinės Karalystės teisininkas ragina kur kas griežčiau persekioti vairuotojus iš...

„Lietuvos geležinkeliai“ nuomosis daugiau vagonų grūdų transportavimui (7)

Lietuvos grūdų perdirbėjams ir eksportuotojams skundžiantis, kad grūdų vežimo vagonų eismas...

Top naujienos

Plikai nusikirpusi K. Dūdaitė: aš noriu tokių pačių užduočių kaip vaikinai (129)

„Gyvename neramiais lakais. Manau, kad kariuomenei reikia žmonių, kurie turėtų smegenų ir noro...

Individualių statybininkų įkainiai priartėjo prie įmonių tarifų

Būsto rinkos aktyvumas didina statybininkų darbo įkainius. Nors individualiai dirbantys meistrai...

A. Čekuolio receptas ilgam ir energingam gyvenimui (124)

Palikęs televiziją, žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis toliau rašo knygas ir beria...

Lietuvių profesionalai užsienyje: norime ir galime prisidėti prie Lietuvos klestėjimo (5)

Po pasaulį išsibarsčiusiems lietuviams Lietuva jau seniai ne tik vasaros atostogų ar Kalėdinių...

Ekonomikos žvaigždė: rusų oligarchai į užsienį išvežė pusę šalies turto (267)

Turtingi rusai ofšoruose laiko tiek pat turto, kiek visi Rusijos gyventojai turi šalies viduje kartu...

Gyvai / Priešpaskutinis rinktinės testas: Lietuva – Islandija tiesioginė vaizdo transliacija (102)

Lietuvos krepšinio rinktinės pasirengimas Europos krepšinio čempionatui artėja prie pabaigos....

50-metį švenčiantis A. Mamontovas: turiu prastą skonį drabužiams, todėl visada atrodau jaunai pasveikino ir D. Grybauskaitė (23)

Trečiadienį, rugpjūčio 23 dieną Andrius Mamontovas švenčia 50-metį. Jubiliejaus proga...

Vargu ar atspėsite, kiek juodųjų skylių yra mūsų galaktikoje (12)

Skaičiuodami pagal tai, kiek žvaigždžių yra mūsų galaktikoje, ir kurios žvaigždės virsta...

Jemene gyvybes šienauja ne tik pilietinis karas, bet ir sunkiai valdoma cholera (4)

Nors jau seniai atrasti būdai, kaip užkirsti kelią choleros infekcijai, Jemene ji plinta, nes tam...

Kuriose viešosiose ligoninėse gali kilti kainos (22)

Netrukus prasidėsianti Seimo plenarinių posėdžių rudens sesija gali atnešti naujovių viešose...