Į Italijoje šį savaitgalį vyksiantį garsios automobilių gamintojos „Lamborghini" bendrovės 40 metų įkūrimo jubiliejų pakviestas 26 metų palangiškis verslininkas Andrius Jankauskas gali būti pats jauniausias svečias.
Į respektabilių „Lamborghini" svečių sąrašą viešbučių, restoranų ir parduotuvių tinklo „Du broliai" savininko Vaidoto Jankausko sūnus Andrius pateko po to, kai prieš mėnesį Vokietijoje nusipirko daugiau negu 700 tūkstančių litų kainuojantį naują garsios italų automobilių firmos pagamintą juodos spalvos „Murcielago" modelį.

Į netoli Milano miesto esantį Sant Agatos kaimelį, kuriame įsikūrusi „Lamborghini" automobilių gamykla, gegužės 11-ąją pakviesti visi šios firmos pagamintų mašinų pirkėjai. Iš viso šventiniame vakare laukiama apie 2 tūkstančių prestižinių automobilių savininkų iš viso pasaulio.

Šioje šventėje dalyvaus ir „Kauno grūdų" bendrovės generalinis direktorius Tautvydas Barštys, beveik prieš metus pirmasis Lietuvoje ir visoje Rytų Europoje įsigijęs greitąjį automobilį „Lamborghini Murcielago".

Išvengė prabangos mokesčio

Sportiški automobiliai „Lamborghini Murcielago" pradėti gaminti 2001 metų pabaigoje. Iki šių metų pradžios pasaulyje buvo parduoti tik 145 tokie modeliai.

Palangiškio įregistruotas „Murcielago" yra dvidešimtas šio modelio automobilis Vokietijoje. Šioje šalyje automobilį A.Jankauskas registravo dėl ekonominių sumetimų.

Pargabenus pirkinį į Lietuvą, būtų tekę mokėti 15 procentų prabangos akcizo mokestį, kuris skaičiuojamas nuo sumos, viršijančios 60 tūkst. Litų

Apdraudė Vokietijoje

Vokietijoje buvo palankesnės ir mašinos draudimo sąlygos. Apie ketinamo pirkti prabangaus automobilio modelio draudimą išgirdusios Lietuvos draudimo kompanijos avarijos arba vagystės atveju sutiko padengti tik 60 procentų automobilio vertės.

„Murcielago" apdraudusi Vokietijos „Alianz" draudimo kompanija nelaimės atveju palangiškiui įsipareigojo atlyginti 100 procentų mašinos vertės. Pats savininkas avarijos atveju turėtų padengti kone 7 tūkstančius litų mašinos remonto išlaidų. Draudimo įmoka buvo šiek tiek padidinta dėl to, kad savininkas jaunas.

Prestižinės markės automobilį nusprendusio nusipirkti lietuvio amžius kėlė nuostabą ir mašinų gamintojams. Miunchene, „Lamborghini" atstovybėje, organizuotuose dviejų dienų vairavimo kursuose instruktoriai palyginti nedidelį vairavimo stažą turinčiam A.Jankauskui skyrė daugiausia dėmesio.

Naujas variklis dar tausojamas

Andrius prisipažino, kad pirmą kartą Miunchene sėdus prie vieno galingiausių pasaulio automobilių vairo buvo kiek nejauku. Drąsiau nuspausti akceleratoriaus pedalą lietuvis ryžosi tik kursams baigiantis.

Dabar nuo balandžio 11 dienos prestižinį italų sportinį automobilį vairuojantis palangiškis nekantrauja pasimėgauti visa savo pirkinio galia. Bet kol kas to padaryti dar negali. Naujutėlaitis „Lamborghini" pirmuosius 2000-2500 kilometrų turi nuvažiuoti be variklio perkrovų.

Važiuojant negalima viršyti 4 tūkstančių variklio apsisukimų per minutę ribos. Esant tokiam variklio darbui ir važiuojant šešta pavara, mašina pasiekia tik 195 kilometrų per valandą greitį.

Nepaisyti šių reikalavimų neįmanoma. Automobilyje yra įmontuota vadinamoji juodoji dėžė, kuri fiksuoja visus techninius variklio darbo rodmenis. Dabar A.Jankauskas naujuoju automobiliu yra nuvažiavęs 1800 kilometrų.

Po kelių savaičių jis vyks į Vokietiją, kur naujai mašinai bus atlikta pirmoji privaloma profilaktinė techninė apžiūra: pakeisti tepalai, aušinimo skystis, filtrai. Po to palangiškis ketina išmėginti visas prestižinio sportinio automobilio galimybes.

Į vidų įsėsti galima tik šonu

Grėsmingų formų „Murcielago" kėbulas išsiskiria unikaliomis pakeliamomis durimis, kurios yra vadinamos giljotina.

Automobilio ilgis - 4 metrai 58 centimetrai, plotis - 2 metrai 5 centimetrai. Palyginti ilgas ir platus 1819 kilogramų sveriantis automobilis tarsi priplotas prie žemės. Jo aukštis siekia vos vieną metrą 13 centimetrų.

Kaip ir dera sportiniam automobiliui, „Murcielago" pakaba yra kieta, ir važiuojant jaučiamas kiekvienas kelio nelygumas ar pakeliui pasitaikęs akmenukas.

„Murcielago" pakaba yra labai žema. Norėdamas neatsitrenkti priekiu į šaligatvio kraštą palangiškis mašiną priverstas aikštelėse statyti tik galu. Važiuojantis „Murcielago" išsiskiria savo variklio griausmu.

Trečia pavara mašinai riedant 70 kilometrų per valandą greičiu, nuo jos sklinda 77 decibelų garsas. Variklio riaumojimas sustiprėja didinant greitį.

Mašinos salonas yra ankštokas stambaus sudėjimo žmogui. Į „Murcielago" mašinos vidų nepavyks patekti įprastu būdu. Dėl automobilio durų pakėlimo kampo ir sėdynės padėties salone iš pradžių į mašiną reikia įsėsti šonu ir tik tada į vidų įkelti kojas.

Pasirinkimą lėmė testai

Dvylikos cilindrų, 6200 kubinių centimetrų darbo tūrio, 580 arklio galių „Lamborghini Murcielago" variklis pasiekia apie 340 kilometrų per valandą greitį.

Automobilio prietaisų skydelyje greičio rodmenų skalėje nurodytas 360 kilometrų per valandą greitis. Bet automobilio gamintojas maksimaliu greičiu važiuoti nerekomenduoja.

Greičio testuose „Murcielago aplenkė tokius automobilius kaip „Aston Martin Vanquish", „Ferrari 550 Maranello", „Mercedes SL 55 AMG", „Porsche 911 GT2".

Mašinos degalų bako talpa - 100 litrų. Mieste šimtui kilometrų „Murcielago" sunaudoja apie 23 litrus degalų. Užmiestyje minimalios degalų sąnaudos siekia 16 litrų šimtui kilometrų. Mieste norint važiuoti leidžiamu greičiu, tenka riedėti vos pirma ar antra pavara ir šitaip prievartauti galingą automobilio variklį. Vienos „Murcielago" padangos kaina siekia 4 tūkstančius litų.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Slaptas policijos reidas: už posūkio nerodymą gresia teisių atėmimas (246)

Penktadienį popiet, važiuojant nuo Varnių tilto, link Utenos g. viaduko, Kauno policija vykdė...

Rekonstruojant Vilniaus oro uostą skrydžių Kaune padaugėjo penkis kartus (17)

Vykstant Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai, Kaune skrydžių skaičius išaugo...

Velomaratono metu bus ribojamas eismas Vilniuje (9)

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad rugpjūčio 20 d. (sekmadienį) Vilniuje vyks dviračių...

Pristatė traukinio maršrutus, kuriais nemokamai veš dviračius (2)

Keleiviams pristatomi traukinių maršrutai į 5 regioninius parkus, o visomis šiomis kryptimis...

Vilniaus oro uoste po rekonstrukcijos nusileido pirmasis keleivinis lėktuvas (27)

Vilniaus oro uoste po daugiau nei mėnesį trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos...

Top naujienos

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (18)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (451)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

Vasarą keiksnoja, o ji Palangai jau atseikėjo daugiau pinigų (2)

Ši vasara, kaip ir kitos, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) yra darbinga, sako PMRC...

Patarimai, kaip išmesti kuo mažiau maisto

Maisto švaistymas – viena opiausių problemų visame pasaulyje. Nors milijonai žmonių planetoje...

Gyvai / Intriguojanti kaimynų akistata: Latvija – Lietuva (105)

Kontroliniame trijų komandų turnyre Rygoje akis į akį stoja dviejų Europos čempionatui...

Artėjančios karinės pratybos gali vėl pakurstyti įtampą Korėjos pusiasalyje (2)

Šiaurės Korėja i ir Jungtinėms Valstijoms apsikeitus piktais grasinimais imtis karinių veiksmų,...

Kirpėja 13 valandų tvarkė paauglės plaukus ir padarė stebuklą

Viena kirpėja Jungtinėse Valstijose atsisakė nuskusti itin susivėlusius depresijos kamuojamos...

Skaniau ir greičiau nebūna: 5 vaisinių kremų tortams receptai

Vasarą dažniausiai norisi lengvesnio maisto iš šviežių ingredientų, todėl desertų mėgėjus...

Gelbėtojai įspėja: šeštadienį vakare siaus škvalas, stambi kruša (48)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad šeštadienį šalį siaubs audra.

Ar vyrų vaisingumui tiksi biologinis laikrodis? (5)

Daugelį metų tvyrojo įsitikinimas, kad moterų kiaušialąstės sensta, o spermatozoidai – ne....