Klaipėdos uoste vieši kruizinis laivas „Mein Schiff 6“

 (10)
Klaipėdos uoste pirmą kartą vieši naujutėlaitis kruizinis laivas „Mein Schiff 6“, Hamburge pašventintas šių metų birželio 1 dieną, 295 metrų ilgio laivas su Maltos vėliava trečiadienį į Klaipėdą atplukdė 2 493 turistus.
Mein Schiff 6
© AP / Scanpix

Laikantis tradicijos, pirmą kartą į Klaipėdą atplaukusiam kruiziniam laivui įteiktas uosto ženklas. Jį įteikė uosto kapitono pavaduotojas Eduardas Ringis ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Turime seną gražią tradiciją pasitikti pirmą kartą į uostą atplaukusius kruizinius laivus ir įteikti mūsų uosto ženklą kaip įrodymą, kad mūsų uostas yra svetingas ir tokie laivai visada laukiami Klaipėdoje“, - laivo kapitonui sakė E. Ringis.

Įspūdingame, prabangiame laive yra 15 denių, laivas talpina 2 534 turistus. Svečių gerove laive rūpinasi 1 029 žmonių įgula. Laive įrengta 1 250 kajučių, 80 procentų jų turi balkoną. Turistai pagal savo poreikius gali pasirinkti iš skirtingų kategorijų kajučių - nuo jaunimui ir šeimoms pritaikytų kambarių iki liukso klasės apartamentų. Prabangiausios kajutės turi privačias atviras terasas.

Svečių paslaugoms laive įrengtas 1 000 vietų teatras, veikia kazino, SPA centras, parduotuvės, restoranai ir kavinės.

295 metrų ilgio laivo „Mein Schiff 6“ savininkas - „TUI Cruises“. Kompanijai priklauso šeši laivai tokiu pačiu pavadinimu, kurie skiriasi tik skaičiais. Uostamiestyje jau lankėsi šio laivo „broliai“ - prabangūs laivai „Mein Schiff 3“, „Mein Schiff 4“ bei „Mein Schiff 5“.

Šiemet Klaipėdos uoste laukiama 64 kruizinių laivų, kuriais į miestą turėtų atplaukti rekordinis skaičius turistų - apie 85 tūkst. Pernai į uostamiestį atplaukė 52 kruiziniai laivai, atplukdę apie 65 tūkstančius turistų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Transportas

„British Airways“ nekomentuoja, ar skraidins į Vilnių (9)

Vilniaus valdžiai trečiadienį nutarus per trejus metus skirti apie 2,1 mln. eurų skrydžių į vieną pagrindinių Londono oro uostų rinkodarai ir taip tikintis pritraukti didžiausią Jungtinės Karalystės vežėją „British Airways“, pastaroji savo planų nekomentuoja.

Sostinės taryba palaimino siūlymą skirti 2,1 mln. eurų skrydžio į Londoną rinkodarai (16)

Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė valdančiųjų siūlymui per trejus metus skirti apie 2,1 mln. eurų skrydžių į vieną pagrindinių Londono oro uostų rinkodarai - tikimasi, kad tai pritrauks didžiausią Jungtinės Karalystės vežėją „British Airways“.

Siūlo atsisakyti reikalavimo vairuotojams vežiotis dokumentus (25)

Seimo nariai konservatorius Mykolas Majauskas ir liberalas Vitalijus Gailius siūlo, kad vairuotojams pakaktų vežiotis tik vairuotojo pažymėjimą, asmens tapatybės kortelę ar pasą.

Naujame Singapūro oro uosto terminale - registracija skrydžiui be aptarnaujančio personalo (1)

Šiais metais duris atvers naujas Singapūro oro uosto terminalas. Skelbiama, kad jame keleiviai galės teoriškai skrydžiui užsiregistruoti patys ir atsisėsti į lėktuvą be kitų žmonių pagalbos. Terminalas, kurio statybos kainavo 723,57 mln. dolerių, metinį Čangi oro uosto našumą padidins nuo 16 mln. keleivių iki 82 mln.

Dešimtadalį į Lietuvą įvežamų automobilių pavertusi atliekomis ministerija traukiasi (393)

Liepos 3 d. įsigaliojus dar 2016 m. lapkritį aplinkos ministro Kęstučio Trečioko pasirašytam įsakymui, pagal kurį iš trečiųjų šalių į Lietuvą įvežti lengvieji automobiliai pavadinami ,,Atlieka“, būtų tekę utilizuoti beveik 1000 iš JAV importuotų naudotų automobilių.