Nepagalvokite nieko bloga, matuoklių neturėtų nuniokoti. Kovojama bus šiuolaikinėmis priemonėmis – žiniomis ir naujausiomis technologijomis. Tiesa, Vilniaus meras tokiu kovos tikslingumu ir sėkme labai abejoja.
© Corbis
Jau nuo gruodžio mėnesio internete galima buvo išvysti puslapį, siūlantį už atitinkamą užmokestį sužinoti, kuris sostinėje stovintis stacionarus greičio matuoklis yra tikras, su fotokamera, o kuris - tuščias ir tarsi lauko baidyklė skirtas greičio mėgėjams stabdyti.

Ir nors užsienyje populiarios ant numerio klijuojamos plėvelės ar plastikiniai dėklai, mūsų verslininkai vairuotojų padedami į kovą su matuokliais kilo informacinėmis priemonėmis.

Be to jie tikina, kad patys į stacionarių matuoklių foto objektyvus nebuvo pakliuvę. „Tokios skaudžios asmeninės patirties nėra, bet bendraujam savam rate su žmonėm. Žmonės vienais ar kitais būdais susižino, kurios iš tų „dėžių“ yra veikiančios, kurios - ne. Tiesiog paėmėm šitą informaciją ir pabandėm susistemint bei pasidalinti su kitais“, - tikina internetinį puslapį sukūrusios bendrovės projektų vadovas Mindaugas Ramonas. Verslininkai tikina, kad visuomeninės tvarkos jie negriauna ir nedaro nieko nelegalaus, mat, kas neuždrausta, tas leidžiama. „Kam tenka važinėti gatvėmis, tas puikiai mato, kad visi jau mintinai žino tas vietas, ir 100 metrų iki „dėžės“ greitis yra sumažinamas, o po jos vėl yra minama kiek tik leidžia vieta tuo metu. Nieko bloga čia mes nepadarysim“,- tvirtina verslininkas.

Nenori, kad mulkintų vairuotojus

Vis dėl to prieš imdamiesi šio projekto verslo atstovai baiminosi valdžios ir žmonių reakcijų, tačiau vairuotojai juos palaiko, o iš valstybės institucijų jie jokios reakcijos nesulaukė. Tačiau neatmetama prielaida, kad, jeigu bus išreikštas motyvuotas teisinis pagrindas puslapį uždaryti, jis ir bus uždarytas. Kita vertus pašnekovas sako, jog nesinorėtų, kad vairuotojai būtų mulkinami. „Negražu, kai vairuotojus laiko varnomis, kurias galima baidyti baidyklėmis. Suprask, pristatysim baidyklių, ir visi bijos. Tegu užpildo kiekvieną tą inkilą su realiai veikiančia įranga, tada visiems bus aišku ir ramu“, - sako M.Ramonas.

Kalbintas sostinės meras Artūras Zuokas pripažino, kad dalis greičio matavimo prietaisų iš tikrųjų yra naudojami ne visada, tačiau trumpoji žinutė nėra patikima, mat, prietaisai dažnai keičiami iš vienos vietos į kitą. „Ką padarysi, iš tikrųjų dalis greičio matavimo prietaisų šiandien yra naudojami ne visada. Pagal tam tikrą grafiką arba policijos planus matuokliai yra perkeliami iš vienos vietos į kitą, todėl aš manau, kad žinutė tikrai ne pati geriausia priemonė. Tuos pasikeitimus sudėtinga sekti“, - aiškino A.Zuokas.

Patikimumas ne šimtaprocentinis

Prieš matuoklius kovojantys verslininkai informacijos apie juos gauna iš draugų, taksistų ar visuomeninio transporto vairuotojų. Jų informacija esą itin patikima, tiesa, M.Ramonas prisipažįsta, kad ne visu 100 procentų. „Kiek ji patikima? Na, tarkim 80 proc.”, - aiškino M.Ramonas.

Mes pabandėme atlikti eksperimentą. Išsiuntėme trumpąją žinutę ir gavome atsakymą, kur sostinėje tikri greičio matuokliai. Pabandėme juos įvairiai išanalizuoti. Visų pirma kiek greičiau nei leistina pravažiavome pro juos, vėliau bandėme užmesti akį į jų vidų, tačiau stacionarūs matuokliai nei fotografavo mūsų mašinas, nei jų viduje buvo matyti kokių prietaisų.

Matuoklių koordinates planuoja perkelti į GPS

Nepaisant informacijos nepatikimumo, verslininkai sako jau kuriantys ir ambicingus ateities planus. „Jeigu niekas neuždarys iki pavasario, nustatysim visų „dėžių“ koordinates, sudėsim į GPS (Global Positioning System - palydovinį ryšį naudojanti koordinavimo sistema, padedanti nustatyti tikslią objekto buvimo vietą visoje planetoje, red.) - bus galima privažiuojant mašina iš karto žinot, kad toks daiktas stovi“, - išdėstė savo planus verslininkas.

Tačiau šiandieninius verslininkų planus jau vėsina sostinės meras. „Turiu pasakyti, kad nuo šių metų yra papildomai sumontuoti dar trys matuokliai, taigi iš viso jau yra šeši. Tikimybė pataikyti, kad greičio matavimo prietaisas bus tuščias, yra gana nedidelė, todėl mano siūlymas būtų laikytis KET“, - tvirtino sostinės meras. Be to, pasak jo, Vilniaus savivaldybė su policija yra sutarusi dėl didelės greičio tolerancijos ribos, ir greičiausiai niekas jūsų nebaus, jei greitį viršysite iki 10 km/h. Kita vertus, jei greičio neviršysite, tai ir nereiks siųsti trumposios žinutės ir leisti savo pinigų.

„Keliai. Mašinos. Žmonės.“ – sekmadienį, 16.10 per LTV, antradienį 23.50 per LTV2.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Ketvirtadienį po rekonstrukcijos atidaromas Vilniaus oro uostas (3)

Vilniaus oro uostas ketvirtadienį atnaujina savo veiklą po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo...

„airBaltic“ paskelbė pirmas penkias naujas 2018-ųjų vasaros kryptis (3)

Latvijos oro linijos „ airBaltic “ skelbia pirmąsias kryptis 2018-ųjų vasaros sezonui,...

Vilniaus oro uoste sėkmingai baigti paskutiniai bandymai (13)

Vilniaus oro uoste antradienį sėkmingai baigti paskutiniai rekonstruoto orlaivių kilimo ir tūpimo...

Skelbiamas konkursas statyti estakadą į Rusnę (28)

Lietuvos automobilių kelių direkcija pradeda viešųjų pirkimų procedūras estakadai potvynių...

Klaipėdos, Tauragės ir Marijampolės apskrityse eismo sąlygas sunkina rūkas (3)

Ankstų antradienio rytą Lietuvoje be kritulių, oro temperatūra nuo 7 iki 12 laipsnių šilumos.

Top naujienos

Atpildo valanda artėja: tirs, kiek Lietuvoje pabrango mobilusis ryšys (19)

Mobilusis ryšys tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos Sąjungos šalyse turi kainuoti tiek pat –...

Koalicijai braškant per siūles – neskelbtas Seimo vadovo ir V. Landsbergio susitikimas (251)

Trečiadienio ryte pas Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį apsilankė Tėvynės sąjungos –...

Girtas vairavęs „Oro navigacijos“ skrydžių valdymo viršininkas tikisi įspūdingos išeitinės (127)

Visiškai girtas prie vairo pagautas valstybės valdomos įmonės „ Oro navigacija “ Vilniaus...

A. Milašius. Naujas pavojus Lietuvai – gali atsirasti vidurinioji klasė (160)

Politikams baigiant žiemos politinį sezoną nuskambėjo bent pora įdomių naujienų, kurios nulems...

Ukrainos gynybos ministras pranešė apie pasirengimą galimam Rusijos įsiveržimui (27)

Ukrainos gynybos ministras Stepanas Poltorakas pranešė, kad šalies ginkluotųjų pajėgų...

S. Skvernelis: tikrai bus siūlymas pasitraukti iš koalicijos prabilo apie padarytas klaidas (270)

Premjeras Saulius Skvernelis teigė esąs tikras, kad iš socialdemokratų nuskambės siūlymas...

Vilniuje porą metų stovi nenaudojamas automobilis: ką daryti? (20)

Vilniuje, prie Narduvos g. 24 individualaus namo sklypo ribos jau porą metų stovi apleistas ir...

Gavę sąskaitas pakraupę gyventojai apgulė savivaldybę (244)

Kėdainių rajono savivaldybėje – tikras chaosas. Šį kartą savivaldybės administracija ir jos...

Palangoje ieškojo suknelės vestuvių šventei: norėjosi apsisukti ir grįžti atgal į Vilnių (13)

Palangoje yra nemažai drabužių parduotuvių su nemenku prekių asortimentu. Pasidarė įdomu, ar...