Kelių patruliai atiduos pagarbą, mandagiai pasisveikins ir taip pat mandagiai paims pinigus. Dažnas vairuotojas prisimintų atvejį, kai pats prašė, kad patrulis paimtų kyšį, užuot nubaudęs didesne oficialia bauda. Nors pasitaiko policininkų, kurie atleidžia prasižengimus ar neima, neverta tikėtis, kad būtent jums pasitaikys laimė sutikti tokį ypatingą pareigūną. Svarbiau atskirti, kokiam tipui priklauso Jūs kelyje sustabdęs policininkas. Žurnalas „Men‘s Health“ suskaičiavo aštuonis dažniausiai pasitaikančius policininkų tipus.
Policija
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)
Naujokas

Neseniai mokslininkai pranešė apie sensacingą atradimą: pasirodo kelių patruliai storėja nuo išmetamųjų dujų. Kad pasaulyje kelių policininkais dažniausiai dirba apkūnūs žmonės, pastebėta seniai. Taigi, jeigu jus sustabdė uniformuotas klipata, jis – arba naujokas, arba nevykėlis. Svarbiausia neleisti tokiam tipui pasijusti didžiam ir svarbiam. Patartina kalbėtis mandagiai, bet užtikrintai, ir galbūt pavyks išsaugoti pinigus ir vairuotojo pažymėjimą.

Piktas

Mokslas dar nenustatė, kodėl kai kurie kelių policininkai būna pikti. Galbūt jus sustabdęs pareigūnas paprasčiausiai ne ta koja išlipo iš lovos, o gal (jau blogiau), prieš valandą jį aptaškė panašus į Jūsų automobilis. Iš tokio pareigūno galima laukto ko tik nori: pradedant banaliu dokumentų patikrinimu, baigiant aistringa jūsų automobilio apžiūra su krūva kvailų klausimų. Blogiausia, ką jis gali – nusiųsti jus atlikti blaivumo testą. Geriau to kaip nors išvengti, pavyzdžiui, ką nors jam padovanokite.

Plėšikas Dažniausiai šis policininko tipas budi greitkeliuose, bet nevengia ir regioninių kelių. Mėgsta spąstus, pavyzdžiui, laukia aukos prie neseniai pakeisto ženklo. Taisykles žino paraidžiui, tuo ir gyvena. Šios rūšies policininkas pasitikinčiai ir sausai įrodinės, kad pažeidėte visas įmanomas taisykles. Jei tai nepadės, priekaištaus, kad neteisingai naudojatės posūkio žibintu, arba jūsų valstybinis numeris nešvarus. Paprastai grasina atimti vairuotojo pažymėjimą, beje, už bet kurį pažeidimą. Vienintelis kovos būdas su tokiu plėšiku – išmokti kelių eismo taisykles atmintinai ir bendrauti išimtinai citatomis iš jų. Dar galima filmuoti pokalbį skaitmenine kamera.

Pavyzdingas

Dažniau sutinkamas sovietiniuose filmuose nei nepriklausomos Lietuvos keliuose. Šios rūšies policininkas – lietui lyjant ar pūgai siaučiant - pasirengęs pulti į pagalbą pirmam pasitaikiusiam vairuotojui, kuriam nuleido padangą, ar iš paskutiniųjų stumti sankryžoje užgesusį automobilį. Tačiau, jei pažeidėte taisykles, saugokitės – nubaus griežčiausiai. Nė nemanykite siūlyti pinigų – jeigu toks šių laikų didvyris ir sutiks atleisti nedidelę nuodėmę, tai padarys tik iš asmeninės simpatijos. Geriausia šios rūšies policininko paprašyti paleisti, nes jums tai pirmas kartas ir žadate daugiau taip niekad nedaryti.

Atsakingas

Nepriekaištingas policininkas, paraidžiui vykdantis viršininkų nustatytą planą. Tikimybė sutikti tokį užsispyrusį patrulį išauga mėnesio pabaigoje ar paskelbus šalies miesto masto reidą, kurio metu tikrinamas greičio viršijimas, gaudomi girtuokliai, ieškomi laiku automobilio padangų nepakeitę vairuotojai ar vengiantys prisisegti saugos diržus. Šiomis kritiškomis dienomis policininkams labiau už pinigus rūpi sugautų pažeidėjų kiekis. Su liūdesiu akyse jie to ir neslepia, net atvirai prisipažįsta. Reido metu įkalbinėti pareigūnus beprasmiška. Jeigu pažeidėte taisykles – būsite nubaustas. Tad verčiau patylėti ir netrukdyti policininkams dirbti savo darbą. Daugių daugiausia iš šios rūšies policininko galima išgauti slaptą informaciją, kur šiuo metu budi jo kolegos.

Patyręs

Pagyvenęs visko matęs policininkas. Pinigų jam užtenka, kovoti už saugų eismą nusibodo, o dirba tik dėl malonumo. Šios rūšies policininkams tiesiog patinka stebėti išgąstingas vairuotojų akis, kaskart patirti savo valdžios galią. Sutikus tokį personažą skųstis dėl sunkaus gyvenimo ar bandyti kitaip paveikti pareigūno jausmus beprasmiška – visa tai jis jau šimtą kartų girdėjo. Geriausia suskelti kokį juokelį ar anekdotą. Prajuokinsite jį – manykite, kad baudą sumokėjote.

Godus

Šis policininko tipas dažniausiai slepiasi krūmuose ar tyko aukos mažai apšviestose vietose. Džiaugsmingai lekia į didelių spūsčių vietas, tačiau ne tam, kad padėtų pralaisvinti kelią. Jo tikslas - medžioti nekantriuosius, lendančius į priešingą eismo juostą ar važiuojančius šaligatviais. Paprastai pradeda pokalbį žodžiu: „Pažeidinėjame?“, paėmęs dokumentus garsiai perskaito aukos vardą ir pavardę. Išsitraukęs pažeidimų protokolą lėtai ieško šratinuko, paskui labai lėtai ima rašyti.

Šiuo metu įprastas klausimas: „Na, tai ką darysime?“ Iš tikrųjų daryti nieko nereikia: arba laukite, kol godusis policininkas išrašys baudos kvitą, arba susimokėkite ir važiuokite savais keliais. Iš esmės prieš jus net ne žmogus, o „kasos aparatas“, ir vienintelė galima pokalbio tema – kaina. Žinoma, visada galima išsiderėti nuolaidą.

Nuobodžiaujantis

Menkiausiai ištirta ir paslaptingiausia policininkų rūšis. Dažniausiai sutinkamas kaimo keliuose. Universalaus bendravimo būdo su nuobodžiaujančiu policininku nėra. Patartina elgtis pagal situaciją. Tiksliai žinoma tik tai, kad su juo lengvai galima pereiti nuo „Kelių eismo taisyklių“ prie pokalbių „apie gyvenimą“. Tokiu atveju reikėtų pasiruošti išklausyti ilgą monologą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pristatė traukinio maršrutus, kuriais nemokamai veš dviračius

Keleiviams pristatomi traukinių maršrutai į 5 regioninius parkus, o visomis šiomis kryptimis...

Vilniaus oro uoste po rekonstrukcijos nusileido pirmasis keleivinis lėktuvas (26)

Vilniaus oro uoste po daugiau nei mėnesį trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos...

Kauno oro uosto direktorius: liūdime (130)

Po mėnesį trukusių rekonstrukcijos darbų atsidarius Vilniaus oro uostui, Kauno oro uosto...

Nuo penktadienio 88 ir 88N maršrutų autobusai vėl užsuks į Vilniaus oro uostą

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „ Susisiekimo paslaugos “ praneša, jog užbaigus Vilniaus...

„Ryanair“ skelbia aštuonis naujus jungiamuosius skrydžius iš Vilniaus (11)

Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair“ paskelbė aštuonis naujus jungiamuosius skrydžius...

Top naujienos

G. Paluckas rėžė koalicijos partneriams: reikia ne naikinti, o kurti (70)

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sukritikavo penktadienį...

Kiek studentai mokės už butus Vilniuje (47)

Rugpjūtis ir rugsėjis tradicinis būsto nuomos pikas miestuose, kuriuose yra aukštosios mokyklos....

Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (50)

Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (140)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

Pasiruoškite: vaizdas sostinės gatvėse skirsis kaip diena ir naktis (33)

Pirmąsias rugsėjo savaites eismas sostinėje taps kur kas intensyvesnis – į gatves išvažiuos...

(Ne)laimingoji turistė išgyveno jau trečiąją teroro ataką (3)

Po Europą keliaujanti jauna Australijos pilietė buvo įvykių epicentre, kai teroristai surengė...

Kas nutinka, kai po žeme sprogsta atominė bomba (1)

Egzistuoja daug būdų, kaip žemėje iškasti milžinišką duobę, tačiau neabejotinai pats...

Ar tai jau ženklas? „Valstiečių“ ministerijoje atsirado postas buvusiai V. Tomaševskio bendražygei (97)

Žemės ūkio ministro, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) atstovo Broniaus...

Dvejus metus laukta „Karklė“ prasidėjo: festivalininkai į linksmybes neskuba (9)

Penktadienio vidurdienį festivalis „ Karklė “ pagaliau atvėrė vartus. Ir nors palapinių...

Turistai iš JAV ir Vokietijos atvyksta į Lietuvą dėl neįprastos pramogos (10)

Jeigu artimiausią sekmadienį ir pirmadienį – rugpjūčio 20 dieną Vilniuje ir rugpjūčio 21...