Prieštaringos reputacijos Rusijos verslininkas Jurijus Borisovas pagaliau iškišo merdintį Panevėžio rajone esantį „Įstros“ aerodromą. Ne mažiau kaip trijų milijonų litų vertės pirkinį, PB žiniomis, ketina įsigyti penki panevėžiečiai. Vienas jų - bendrovės „Urėdijų servisas“ direktorius, Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narys Ramūnas Vyžintas, kitas - „Panevėžio kelių“ vadovas Virmantas Puidokas.
© "Panevėžio balsas"
Iš skandalingai pagarsėjusios aviakompanijos „Avia Baltika“, kuri priklauso prieštaringos reputacijos Lietuvoje gyvenančiam Rusijos verslininkui Jurijui Borisovui, „Įstros“ aerodromą perkantis politikas ir verslininkas Ramūnas Vyžintas nepanoro atskleisti sandėrio detalių. „Vyksta pirkimo procedūra. Sutartyje numatytos sąlygos, kad kol nesibaigė procedūra, komentuoti sandorio negaliu. Baigus įforminti pirkimo dokumentus, tikrai papasakosiu, kas ir kaip įsigijo aerodromą“, - teigė R.Vyžintas.

Miesto Tarybos narys liberalcentristas R.Vyžintas nepanoro atskleisti, ar jis vienas, ar su partneriais perka „Įstros“ aerodromą. Verslininkas taip pat nepanoro atskleisti ir sandorio vertės.

Neoficialiomis PB žiniomis, Panevėžio rajone esančio aerodromo vertė kartu su statiniais ir žemės sklypu yra ne mažesnė nei trys milijonai litų.

PB pavyko išsiaiškinti, kad pirkimo sandoryje dalyvauja ne tik R.Vyžintas. Iš J.Borisovo perpirkti „Įstros“ aerodromą panoro ir „Panevėžio kelių“ bendrovės generalinis direktorius Virmantas Puidokas. Įmonės vadovo vakar pakalbinti nepavyko. Bendrovės atstovė spaudai Rasa Čepienė nepaneigė fakto, kad „Panevėžio kelių“ vadovas dalyvauja aerodromo pirkimo procedūroje. „Jis domisi pirkimu“, - trumpai paaiškino R.Čepienė.

Domėjosi 5 panevėžiečiai

Vakar PB korespondentų kalbintas Panevėžio aeroklubo viršininkas Bronius Zaronskis yra įsitikinęs, kad kalbos apie galimą pirkimą yra perdėtos. B.Zaronskis tikina, kad Panevėžio rajone esantis „Įstros“ aerodromas jau nupirktas. „Pirkime dalyvavo penki panevėžiečiai, kurie turi lėktuvus ir moka skraidyti. Juk kitokie ir nesidomi pirkimu“, - teigė Aeroklubo vadovas.

B.Zaronskis, paklaustas, ar jam nebuvo siūlyta prisidėti perkant „Įstros“ aerodromą, atšovė: „O kodėl turėtų siūlyti? Manęs tas aerodromas nedomina“.

Pasiteiravus, ar panevėžiečiams nupirkus „Įstros“ aerodromą neatsiras vietos ir Panevėžio aeroklubui, nes apie oreivių klubo iškėlimą iš Stetiškių kalbama seniai, Aeroklubo viršininkas atsakė: „Nėra ko ten keltis, kad ir būtų siūloma. Be to, abejoju, ar tokio siūlymo sulauksime. Juolab kad „Įstros“ aerodromas mums per mažas“, - kalbėjo B.Zaronskis.

Ieškojo pirkėjo

PB rašė, kad buvęs garsus „Įstros“ aerodromas, kuriame anksčiau veikė žinomo lakūno Vytauto Lapėno skraidymo mokykla, kelerius metus yra jau tuščias, jame vargiai besutiksi lakūnų. Beje, aerodromo savininkas prieštaringos reputacijos Rusijos verslininkas, buvęs nušalintojo prezidento Rolando Pakso finansinis rėmėjas Jurijus Borisovas jau senokai ieškojo jam pirkėjo.

Privačios aviakompanijos „Avia Baltika“, įsikūrusios Kauno rajone, Karmėlavoje, savininkas J.Borisovas vakar, atsiliepęs į PB korespondentų skambutį, išgirdęs, kad bus kalbama apie „Įstros“ aerodromo pardavimą, lakoniškai atšovė: „O Dieve, na ir klausimas. Apie tai nešnekėsiu. Daug dirbu ir pokalbiams laiko neturiu“. Kito klausimo užduoti J.Borisovui nepavyko. Verslininkas išjungė mobilųjį telefoną.

Liks vadovauti?

Viešosios įstaigos „Įstros aerodromas“ direktorius Valensas Glinksis dienraščiui teigė žinąs, kad aerodromas perkamas. „Apie pirkimo sandorį kalbėti negaliu. Kol jis nebaigtas, informacija konfidenciali ir neskelbiama“, - aiškino jis ir tvirtino, kad teko susitikti su „Įstros“ aerodromo pirkėjais. V.Glinskis sakė viešosios įstaigos vadovu išliksiąs ir toliau.

Beje, vienas naujų būsimųjų „Įstros“ aerodromo savininkų - „Panevėžio kelių“ bendrovės generalinis direktorius V.Puidokas. Jis vadovauja bendrovei, kurios pagrindinis akcininkas - Savivaldybės tarybos narys, liberaldemokratas Gvidas Drobužas. Jis priklauso tai pačiai partijai, kurios lyderis - nušalintasis prezidentas R.Paksas.

Civilinės aviacijos administracijos (CAA) direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas PB sakė žinąs apie „Įstros“ aerodromo pardavimą. „Administracijos koridoriuose buvau susitikęs Ramūną Vyžintą. Jis man sakė, kad perka aerodromą“, - prisipažino pavaduotojas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (30)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Slaptas policijos reidas: už posūkio nerodymą gresia teisių atėmimas (258)

Penktadienį popiet, važiuojant nuo Varnių tilto, link Utenos g. viaduko, Kauno policija vykdė...

Rekonstruojant Vilniaus oro uostą skrydžių Kaune padaugėjo penkis kartus (21)

Vykstant Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai, Kaune skrydžių skaičius išaugo...

Velomaratono metu bus ribojamas eismas Vilniuje (11)

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad rugpjūčio 20 d. (sekmadienį) Vilniuje vyks dviračių...

Pristatė traukinio maršrutus, kuriais nemokamai veš dviračius (2)

Keleiviams pristatomi traukinių maršrutai į 5 regioninius parkus, o visomis šiomis kryptimis...

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (148)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (60)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (30)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1229)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (6)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (341)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (33)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (6)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (20)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...