Metaliniuose garažuose klaipėdiečiai dešimtmečius laikė šiukšles, senus baldus ir automobilių liekanas. Dabar, kai savivaldybės iniciatyva išvežami savavališkai pastatyti garažai, šį likimo valiai paliktą turtą tenka iškuopti.
Metaliniai garažai
© DELFI
Kol kas didelių skandalų dėl išvežtų rakandų nekyla. Tik vienas žmogus pasiskundė policijai dėl nežinia kur dingusio garažo ir jame buvusių daiktų.

Prisiminė padangas

Į 3-iąjį policijos komisariatą kreipėsi klaipėdietis, pasigedęs savo metalinio garažo ir jame buvusių daiktų. Pareigūnai pradėjo tyrimą. Rasti dingusį garažą nebuvo sunku - jis, kaip ir kiti 30, saugomi bendrovės „Specialus autotransportas“ teritorijoje. Žmogus nuėjo ieškoti savo turto į šią bendrovę, bet padangų neberado.

Sužinojęs, kad galės pasiimti garažą tik sumokėjęs jį išvežusiai bendrovei, ketinimo išsigabenti menkos vertės metalinį statinį jis atsisakė. Juk jam būtų tekę ne tik pakloti kelis šimtus litų už „Specialaus autotransporto“ paslaugą, bet ir samdyti kraną bei mašiną garažui išvežti iš bendrovės teritorijos. Viską suskaičiavus garažo kaina būtų keliskart mažesnė nei jo gabenimo išlaidos.

Išdygs namai

Dar visai neseniai šiurpą kėlusi miesto vieta į rytus nuo Šilutės plento, kur driekėsi dideli metaliniais garažais užstatyti plotai, šį rudenį pasikeitė neatpažįstamai. Savivaldybės konkursą laimėjusi bendrovė „Specialus autotransportas“ pradėjo valyti miesto žemę nuo mažai kam bereikalingo turto. Šį plotą ketinama parduoti aukcione pramoninės paskirties objektams statyti. Kaštonų gatvėje nuvežtų garažų vietoje žada išaugti gyvenamųjų namų kvartalas bei sporto salė.

Apie tai, kad garažus ruošiamasi išvežti, buvo skelbta spaudoje, rodė televizijos, tai skelbė ir ant garažų vartų kabinti įspėjimai. Keletą metų retai šeimininkų lankomus garažus siaubė benamiai bei metalo laužo rinkėjai. Jie net buvo sugalvoję būdą, kaip pasipelnyti nesukėlus įtarimo. Garažo vidų ar dugną padegdavo, ugniagesiai išpjaudavo vartus, o užgesinę liepsną, palikdavo atvirus garažus siaubti.

Vogė per akis

Kai pradėta garsiai kalbėti apie ketinimą savavališkai pastatytus garažus naikinti, ne vienas geresnis garažas buvo pavogtas matant daugybei žmonių. Niekam nė į galvą neatėjo klausinėti krano bei didžiulių platformų vairuotojų, ar juos pasamdė tikrieji garažų šeimininkai.

Klaipėdietis Algimantas pasakojo nustebęs, kai šį pavasarį neberado savo metalinio garažo. Vyras labiausiai gailėjo ne garažo, o viduje buvusių daiktų. Senutėlį automobilį, laikytą viduje, vagys išrideno ir paliko. Kaimyninių garažų savininkai matė, kai Algimanto garažiuką išvežė kažkokie vyrai, tačiau tai niekam nesukėlė įtarimo.

Apie metalinių garažų vertę galima tik spėlioti. Ant geresniųjų galima pamatyti kabančius skelbimus: „Pirksiu jūsų garažą už 150-200 litų“. Prastesni - visiškai beverčiai.

Apsigyveno katinas

„Specialaus autotransporto“ technikos direktorius Kęstutis Žilys pasakojo, kad garažų išvežimą stebi savivaldybės darbuotojas ir policininkas. Aplinkui sukinėjasi ir akių nuo išvežamų garažų nenuleidžia benamiai. Jie susirenka iškritusius daiktus.

Jeigu viduje aptinkama kokių nors vertingų daiktų, jie surašomi ir nuvežti į bendrovės teritoriją bus saugomi vienus metus. Kai savininkas ateina jų atsiimti, turi pasirašyti, kad atgavo garaže laikytus rakandus. Jeigu žmogus turi raktą nuo garažo spynos, tai tampa įrodymu, jog jis - tikrasis garažo savininkas.

Pasak K.Žilio, dažniausiai garažuose jokio vertingo turto nerandama. „Jeigu žmogui daikto nereikia kelis mėnesius, galima manyti, kad jis visai nevertingas, - svarstė K.Žilys. - Viename garaže radome nebenaują BMW. Uždarėme vartus ir palikome stovėti vietoje. Atrodo, kad policija savininkui praneš apie ketinimą išgabenti garažą.“

Kelių garažų turinys buvo stebinantis. Aptikti du automobiliai, baldų komplektas, krūva gelbėjimosi liemenių. Vienas visiškai senas ir vargu ar bevažiuojantis žiguliukas saugomas garaže bendrovės kieme. Saugumo sumetimais vartai užvirinti.

Kitas labai tvarkingas 3-iojo modelio „Žiguli“, kurio techninė apžiūra buvo atlikta 2002 metų liepą, stovi bendrovės garaže. Ant galinės automobilio sėdynės apsigyveno katinas. Policija išsiaiškino mašinos savininką, tačiau gavo žinią, kad jis yra išvykęs iš Lietuvos.

Renka šiukšles

Šį rudenį „Specialus autotransportas“ per tris kartus išgabeno 30 garažų, surinko daugiau nei 20 tonų senų padangų, sunkiai nusakomą kiekį šiukšlių. Padangos išgabentos į utilizavimo įmonę „Toksika“, šiukšlės - į sąvartyną. Garažai kol kas rikiuojami bendrovės kieme. Jeigu savivaldybė skirtų pakankamai pinigų, savavališkai pastatytus garažus tektų vežti ištisus tris mėnesius.

Išgabenant garažus, darbuojasi suvirintojas, šaltkalvis, krano, platformos bei šiukšlių konteinerius vežiojančio automobilio vairuotojai, keli nestandartinį krovinį lydintys žmonės, būrelis šiukšles renkančių darbininkų.

Dabar ten, kur eina kelias į Lypkius, plyti šiukšlėmis nuklotas laukas. Tarp senų padangų, buitinių šiukšlių, polietileno draiskalų bėginėja kurapkos, liuoksi kiškiai. Kai tik miesto valdžia vėl skirs pinigų, bus surinktas visas šlamštas, o teritorija taps švari.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Slaptas policijos reidas: už posūkio nerodymą gresia teisių atėmimas (201)

Penktadienį popiet, važiuojant nuo Varnių tilto, link Utenos g. viaduko, Kauno policija vykdė...

Rekonstruojant Vilniaus oro uostą skrydžių Kaune padaugėjo penkis kartus (2)

Vykstant Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai, Kaune skrydžių skaičius išaugo...

Velomaratono metu bus ribojamas eismas Vilniuje (7)

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad rugpjūčio 20 d. (sekmadienį) Vilniuje vyks dviračių...

Pristatė traukinio maršrutus, kuriais nemokamai veš dviračius (1)

Keleiviams pristatomi traukinių maršrutai į 5 regioninius parkus, o visomis šiomis kryptimis...

Vilniaus oro uoste po rekonstrukcijos nusileido pirmasis keleivinis lėktuvas (27)

Vilniaus oro uoste po daugiau nei mėnesį trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos...

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (20)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Hobis tapo antrąja profesija (5)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (1)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (22)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (71)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (23)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (8)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (17)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (11)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (75)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...