EU 95 kodas vairuotojams dar nebrangsta

 (15)
EU 95 kodas vairuotojams dar nebrangsta
© A.Stackevič nuotr.

Pagal Europos Parlamento ir Europos Tarybos direktyvą EB 59 nuo 2014 m. rugsėjo 10 d. vilkikų vairuotojų vairavimo pažymėjimuose turės atsirasti EU 95 kodas. Kai kurių transporto bendrovių darbuotojai jau suskubo tuo rūpintis, kiti – vis dar laukia, nes mano, kad skubėti neverta – tikisi, kad nei kaina, nei eilės nepadidės. Šiek tiek kitokios pozicijos laikosi periodinio vairuotojų kvalifikacijos kėlimo centrų specialistai, su kuriais kalbamės apie dabartinę situaciją – kainas ir norinčių mokytis srautus.

Vairavimo mokyklos „Draiveris” Mokymo skyriaus vadovė Aušra Juknienė sako, kad EU 95 kodo neskuba įsigyti tie, kurių vairuotojų pažymėjimai galioja ilgiau nei iki 2014 m. „Kursų kaina priklauso nuo grupės dydžio. Jei įmonė atsiunčia mokytis daug vairuotojų – viena kaina, jei kelis – kita. Periodinis vairuotojų kvalifikacijos kėlimas kainuoja mažiau nei 1 000 Lt“, - informuoja A. Juknienė. Anot jos, kainos vis labiau artėjant 2014 m. gali kilti.

Juozas Lapinskas, Kauno naujamiesčio darbo rinkos mokymo centro direktoriaus pavaduotojas, sako, kad norinčių mokytis yra nemažai, bet tai veikiausiai susiję su patraukliomis kainomis. „Kiek aš žinau, mūsų centre siūloma kaina EU 95 kodui įsigyti šiandien yra bene mažiausia Kaune. 35 val. mokymo programos kurso kaina nesiekia 400 Lt“, - sako J. Lapinskas.

Panevėžio darbo rinkos mokymo centro vadovas Valentinas Masilionis taip pat džiaugiasi šiemet išaugusiais vairuotojų srautais jų mokymo centre. „Pas mus EU 95 kodą galima įgyti už 300–350 Lt. 2010 m. EU 95 kodą įgijo 38 vairuotojai, o šiemet jau 60. Taigi jau dabar galime drąsiai sakyti, kad 2011 m. mūsų centre savo kvalifikaciją pakels daugiau vairuotojų nei pernai. Kol kas kursų kainos nekyla“, - dėsto V. Masilionis.

Kalbinti transporto įmonių savininkai sako, kad savo vairuotojų kol kas nežada siųsti kelti kvalifikacijos, nes mano, kad tai gana rizikinga – sumokėjus už darbuotojo EU 95 kodo įsigijimą, nėra garantijos, kad jis per artimiausius kelis metus iki 2014 m. neišeis dirbti į kitą įmonę. Kitų įmonių vadovai patikina, kad kvalifikacijos kėlimo kursus darbuotojams apmokės, taip didindami lojalumą bendrovei.

www.cargonews.lt
 
15
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Transportas

Vokietijoje įstrigę keliautojai iš Lietuvos: mes niekam nerūpime (122)

2014 rugpjūčio mėn. 23 d. 12:38
Vokietijoje įstrigę keleiviai iš Lietuvos
DELFI skaitytojo nuotr.
Šalia Berlyno įstrigę maršrutinio autobuso keleiviai iš Lietuvos skundžiasi, kad yra palikti likimo valiai. „Iš mūsų jau visi juokiasi, o mes nieko net negalime padaryti“, – DELFI skundėsi keliautojai.

Vilniuje į gatves išvažiuos dviratininkai: saugumas – kiekvieno reikalas (4)

2014 rugpjūčio mėn. 23 d. 11:43
Velomaratonas (Anželikos Kavolėlės nuotr.)
Jau sekmadienį įvyksiančio „Velomaratono“ organizatoriai ir saugaus eismo kultūrą skatinantis projektas „Nebūk briedis“ siekia, kad renginio dalyviai ir žiūrovai jaustųsi saugiai tiek keliaudami iki renginio starto vietos, tiek važiuodami trasoje.

„Austrian Airlines“ atnaujino skrydžius į Rytų Ukrainą (6)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 20:38
„Lufthansa“ oro linijoms priklausanti Austrijos avialinijų bendrovė „Austrian Airlines“ penktadienį atnaujino skrydžius į rytinius Ukrainos Charkovo ir Dniepropetrovsko miestus, kurie buvo atšaukti po Malaizijos keleivinio lėktuvo numušimo liepą, skelbia „Reuters“.

Šiauliuose norima įkurti styginio transporto testavimo bazę (109)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 19:45
Šiauliuose norima įkurti styginio transporto testavimo bazę
Bendrovės nuotr.
Ant aukštų kolonų ištemptos specialios stygos, kuriomis 500 kilometrų per valandą greičiu skrieja ekologiškas traukinys. Tokia, lyg fantastiniame filme apie ateitį išvysta vizija, jau po kelerių metų gali tapti realybe. Tai styginis transportas – unikalūs nauji, analogų pasaulyje neturintys traukiniai – 8-9 kartus ekonomiškesni ir, investicijų prasme, dešimtkart pigesni už įprastą geležinkelį. Juos sukūręs ir Lietuvoje bendrovę įsteigęs Rusijos mokslininkas Šiaulių pramonės parke, ne mažesniame, nei 10-ies hektarų sklype, norėtų kurti technologijai testuoti bei tobulinti.

Dėl Rusijos sankcijų uždarė maršrutą iš Klaipėdos (23)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 16:06
Pervežimų bendrovė DFDS paskelbė, kad stabdo pervežimus keltų maršrutu Klaipėda – Travemundė (Vokietija).