EU 95 kodas vairuotojams dar nebrangsta

 (15)
EU 95 kodas vairuotojams dar nebrangsta
© A.Stackevič nuotr.

Pagal Europos Parlamento ir Europos Tarybos direktyvą EB 59 nuo 2014 m. rugsėjo 10 d. vilkikų vairuotojų vairavimo pažymėjimuose turės atsirasti EU 95 kodas. Kai kurių transporto bendrovių darbuotojai jau suskubo tuo rūpintis, kiti – vis dar laukia, nes mano, kad skubėti neverta – tikisi, kad nei kaina, nei eilės nepadidės. Šiek tiek kitokios pozicijos laikosi periodinio vairuotojų kvalifikacijos kėlimo centrų specialistai, su kuriais kalbamės apie dabartinę situaciją – kainas ir norinčių mokytis srautus.

Vairavimo mokyklos „Draiveris” Mokymo skyriaus vadovė Aušra Juknienė sako, kad EU 95 kodo neskuba įsigyti tie, kurių vairuotojų pažymėjimai galioja ilgiau nei iki 2014 m. „Kursų kaina priklauso nuo grupės dydžio. Jei įmonė atsiunčia mokytis daug vairuotojų – viena kaina, jei kelis – kita. Periodinis vairuotojų kvalifikacijos kėlimas kainuoja mažiau nei 1 000 Lt“, - informuoja A. Juknienė. Anot jos, kainos vis labiau artėjant 2014 m. gali kilti.

Juozas Lapinskas, Kauno naujamiesčio darbo rinkos mokymo centro direktoriaus pavaduotojas, sako, kad norinčių mokytis yra nemažai, bet tai veikiausiai susiję su patraukliomis kainomis. „Kiek aš žinau, mūsų centre siūloma kaina EU 95 kodui įsigyti šiandien yra bene mažiausia Kaune. 35 val. mokymo programos kurso kaina nesiekia 400 Lt“, - sako J. Lapinskas.

Panevėžio darbo rinkos mokymo centro vadovas Valentinas Masilionis taip pat džiaugiasi šiemet išaugusiais vairuotojų srautais jų mokymo centre. „Pas mus EU 95 kodą galima įgyti už 300–350 Lt. 2010 m. EU 95 kodą įgijo 38 vairuotojai, o šiemet jau 60. Taigi jau dabar galime drąsiai sakyti, kad 2011 m. mūsų centre savo kvalifikaciją pakels daugiau vairuotojų nei pernai. Kol kas kursų kainos nekyla“, - dėsto V. Masilionis.

Kalbinti transporto įmonių savininkai sako, kad savo vairuotojų kol kas nežada siųsti kelti kvalifikacijos, nes mano, kad tai gana rizikinga – sumokėjus už darbuotojo EU 95 kodo įsigijimą, nėra garantijos, kad jis per artimiausius kelis metus iki 2014 m. neišeis dirbti į kitą įmonę. Kitų įmonių vadovai patikina, kad kvalifikacijos kėlimo kursus darbuotojams apmokės, taip didindami lojalumą bendrovei.

www.cargonews.lt
 
15
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Transportas

Kelius kausto plikledis (1)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 19:19
Ketvirtadienio vakarą plikledis jau vietomis padengė magistralę Vilnius-Klaipėda, o naktį ir rytą eismo sąlygas daug kur sunkins ir šlapdriba, lijundra.

Pardavė 15 troleibusų (8)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 17:09
Pardavė 15 troleibusų
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Įmonė „Vilniaus viešasis transportas“ trečiadienį aukciono būdu pardavė 15 jau pusantrų metų nebenaudojamų troleibusų.

Kaip užtikrinti savo saugumą keliaujant su nepažįstamuoju (11)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 16:57
Prieš sėdant į socialiniame tinkle surasto nepažįstamojo automobilį, vertėtų juo bent truputį pasidomėti.

Mažeikių rajone eismo sąlygas sunkina plikledis, dieną galima lijundra

2014 lapkričio mėn. 20 d. 07:17
Mažeikių rajone ketvirtadienio rytą susidarė sudėtingesnės eismo sąlygos dėl ant kelių dangų susiformavusio plikledžio, čia barstomi slidūs krašto ir rajoninių kelių ruožai, pranešė Automobilių kelių direkcija.

Lauke darosi vis atšiauriau: įspėja ir vairuotojus, ir pėsčiuosius (8)

2014 lapkričio mėn. 19 d. 18:04
Lietuvos hidrometeorologijos duomenimis, šiuo metu pietvakariniuose rajonuose yra susidariusi lijundra. Ji tęsis visą parą.