Dalį sustojusios "Aviakompanijos Lietuva" skrydžių perims "Amber Air"

 (40)
Didžiosios Britanijos įmonės "World Aviation Capital" kontroliuojama Kauno oro bendrovė "Aviakompanija Lietuva" dėl skolų sustabdžius veiklą, konkuruojanti privataus kapitalo įmonė "Amber Air" pasiruošusi perimti dalį skrydžių.
lėktuvas, erdvė, dangus, skrydis, debesys
© Corbis

Pasak "Verslo žinių", per 1-2 savaites bus pradėti skrydžiai į Oslą ir Bilundą (Danija). Kol kas "Amber Air" skraidina tik į Hamburgą.

Kauno oro uosto vadovas Kęstutis Cucėnas teigia, kad "Aviakompanijos Lietuva" vietą greitai turėtų užimti kiti rinkos dalyviai.

"Kol kas pasiūlymų iš kitų bendrovių nesulaukėme, tačiau per vieną dieną to ir negalėjome tikėtis", - "Kauno dienai" teigė K.Cucėnas.

Veiklą nutraukusiai "Aviakompanijai Lietuva" jau panaikintas oro vežėjo pažymėjimas, o veiklos licencija sustabdyta. Įmonės vadovybė ruošiasi inicijuoti jos bankrotą.

Ddėl įsiskolinimų tarptautinė oro navigacijos priežiūros paslaugų kompanija "Eurocontrol" Kauno oro bendrovei nutraukė paslaugų teikimą, o draudimo įmonės sustabdė lėktuvų draudimo galiojimą.

Iš Kauno ir Palangos oro uostų skraidančiai bei daugiau kaip 20 mln. litų skolų turinčiai bendrovei "Aviakompanija Lietuva" teikti savo paslaugas atsisakė ir keli kiti paslaugų teikėjai.

"Aviakompanija Lietuva" privatizuota prieš dvejus metus ir jau spėta perparduoti. Iš valstybės ją pirko bendrovė "Arijus", tačiau nepavykus įsigyti pagrindinio planuoto pirkinio - "Lietuvos avialinijų", ji pardavė įmonę Nagliui Vyšniauskui, kuris 66 proc. akcijų paketą neseniai pardavė Didžiosios Britanijos įmonei "World Aviation Capital".

Įmonės apyvarta 2004 metais, palyginti su 2003 metais, Kauno oro bendrovės apyvarta padidėjo 33,3 proc. - nuo 30 mln. litų iki beveik 40 mln. litų, bendrovė patyrė 1,929 mln. litų nuostolių.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Transportas

„Estonian Air“ pakaitalas atsisakė skrydžių

Naujoji Estijos aviacijos bendrovė „Nordic Aviation“, pakeitusi veiklą nutraukusią „Estonian Air“, nebeatlaiko kitų oro transporto vežėjų konkurencijos, informuoja err.ee.

„Linavos“ vadovas: nereikėtų aštrinti santykių su Rusija (19)

Lietuvai įteikus notą Rusijai dėl kelių apmokestinimo, vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ vadovas mano, kad nereikėtų aštrinti santykių su kaimynine valstybe. Anot Erlando Mikėno, kadangi Rusija apmokestino visų valstybių vežėjus, konkurencinė Lietuvos vežėjų padėtis nesikeičia, o eilių pasienyje jau nebėra.

Nauja sukčiavimo schema: nusitaikė į automobilių pardavėjus (36)

Norintys parduoti savo automobilį turėtų saugotis elektroninėje erdvėje tykančių sukčių. Pirkėjais iš užsienio prisistatantys asmenys įtarimų turėtų sukelti tuomet, jei nori automobilį pirkti neapžiūrėję, o atsiskaityti - per sistemas, kur mokėjimus galima atšaukti.

Naktį formuosis plikledis

Lietuvos automobilių kelių direkcija įspėja, kad naktį galimas plikledis. Vairuotojai raginami būti atidūs.

Lietuva išsiuntė notą Rusijai (640)

Lietuvos užsienio reikalų ministerija antradienį išsiuntė notą Rusijos užsienio reikalų ministerijai dėl sunkiasvoriams automobiliams įvesto kelių mokesčio.