Dalį sustojusios "Aviakompanijos Lietuva" skrydžių perims "Amber Air"

 (40)
Didžiosios Britanijos įmonės "World Aviation Capital" kontroliuojama Kauno oro bendrovė "Aviakompanija Lietuva" dėl skolų sustabdžius veiklą, konkuruojanti privataus kapitalo įmonė "Amber Air" pasiruošusi perimti dalį skrydžių.
lėktuvas, erdvė, dangus, skrydis, debesys
© Corbis

Pasak "Verslo žinių", per 1-2 savaites bus pradėti skrydžiai į Oslą ir Bilundą (Danija). Kol kas "Amber Air" skraidina tik į Hamburgą.

Kauno oro uosto vadovas Kęstutis Cucėnas teigia, kad "Aviakompanijos Lietuva" vietą greitai turėtų užimti kiti rinkos dalyviai.

"Kol kas pasiūlymų iš kitų bendrovių nesulaukėme, tačiau per vieną dieną to ir negalėjome tikėtis", - "Kauno dienai" teigė K.Cucėnas.

Veiklą nutraukusiai "Aviakompanijai Lietuva" jau panaikintas oro vežėjo pažymėjimas, o veiklos licencija sustabdyta. Įmonės vadovybė ruošiasi inicijuoti jos bankrotą.

Ddėl įsiskolinimų tarptautinė oro navigacijos priežiūros paslaugų kompanija "Eurocontrol" Kauno oro bendrovei nutraukė paslaugų teikimą, o draudimo įmonės sustabdė lėktuvų draudimo galiojimą.

Iš Kauno ir Palangos oro uostų skraidančiai bei daugiau kaip 20 mln. litų skolų turinčiai bendrovei "Aviakompanija Lietuva" teikti savo paslaugas atsisakė ir keli kiti paslaugų teikėjai.

"Aviakompanija Lietuva" privatizuota prieš dvejus metus ir jau spėta perparduoti. Iš valstybės ją pirko bendrovė "Arijus", tačiau nepavykus įsigyti pagrindinio planuoto pirkinio - "Lietuvos avialinijų", ji pardavė įmonę Nagliui Vyšniauskui, kuris 66 proc. akcijų paketą neseniai pardavė Didžiosios Britanijos įmonei "World Aviation Capital".

Įmonės apyvarta 2004 metais, palyginti su 2003 metais, Kauno oro bendrovės apyvarta padidėjo 33,3 proc. - nuo 30 mln. litų iki beveik 40 mln. litų, bendrovė patyrė 1,929 mln. litų nuostolių.

BNS
Registruoti (0) Anonimiški (40)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Transportas

Šešias valandas į Lietuvą negalėjęs įvažiuoti lietuvis: jaučiausi kaip kalėjime (88)

Savaitgalį vykusi nuolaidų akcija „Jamam“ Akropoliuose, „Eurovizijos“ finalas ar tiesiog pasikeitusi deklaravimo Lietuvos muitinėje tvarka? Kas trukdo iš Baltarusijos keliaujantiems gyventojams patekti į Lietuvą?

Po „Air Lituanica“ griūties – nauja idėja (39)

Penktadienį iš Vilniaus skrydžių žemėlapio išnykus bendrovei „Air Lituanica“, atsakingos institucijos aktyviau ėmė svarstyti kurti specialų fondą skrydžiams į Lietuvą pritraukti.

R. Šimašiaus verdiktas dėl „Vilnius veža“ (95)

Panašu, kad po skrydžių bendrovės „Air Lituanica“ ateina eilė VšĮ „Vilnius veža“.

Kinija kviečia

Pirmadienį Kinijos valstybinė planavimo agentūra paviešino daugiau kaip 1 tūkst. siūlomų vykdyti projektų sąrašą - bendroji jų vertė siekia 1,97 trln. juanių, arba 317,75 mlrd. JAV dolerių. Institucija kviečia privačius investuotojus prisidėti prie projektų finansavimo. Apie tai praneša "Reuters".

Pažadas „Air Lituanica“ klientams pratęsė susitarimą su „Air Baltic“ (31)

Veiklą sustabdžiusią skrydžių bendrovę „Air Lituanica“ užplūdo bilietus įsigiję keleiviai.