D. Trumpas greitu metu ketina pristatyti infrastruktūros planą

JAV transporto sekretorė Elaine Chao pirmadienį pareiškė, kad Donaldo Trumpo administracijos planas šalies infrastruktūros atnaujinimui bus pristatytas artimiausiomis savaitėmis, rašo naujienų agentūra AP.
Donaldas Trumpas
© AFP / Scanpix

Sekretorė teigia, kad plane infrastruktūrai bus numatyta 200 mlrd. dolerių mokesčių mokėtojų pinigų, o iš privačių investuotojų planuojama surinkti trilijoną dolerių.

„Iš mokesčių mokėtojų surinkti 200 mlrd., kurie bus panaudoti kaip derybų svertas su privačiais investuotojais, iš kurių planuojame surinkti trilijoną dolerių“, - JAV Prekybos rūmams kalbėjo E. Chao .

Pasak jos, pinigai infrastruktūrai bus renkami taupant lėšas kitose srityse, nes administracija nenori „užkrauti skolos naštos ateities kartoms“.

Infrastruktūros klausimas yra viena iš retų problemų, dėl kurių sutinka tiek respublikonai, tiek demokratai.

Didžioji dalis rinkėjų, pernai balsavusių tiek už D. Trumpą, tiek už Hillary Clinton, sutinka, kad tiltai ir keliai Jungtinėse Valstijose yra didelė problema, tačiau nuomonės išsiskiria dėl projekto finansavimo.

AP pažymi, kad toli gražu nėra aišku, ar D. Trumpui pavyks surinkti trilijoną dolerių iš privačių investuotojų, nes tokios apimties viešojo ir privataus sektoriaus partnerysčių infrastruktūros klausimu dar nėra buvę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Transportas

„British Airways“ ir „Iberia“ uždarė atstovybes Rusijoje (4)

Didžiosios Britanijos aviakompanija „British Airways“ ir jos partnerė Ispanijos „Iberia“ uždarė atstovybes Rusijoje – Maskvoje ir Sankt Peterburge.

Degalų kainų reitingas: kur pigiausia? (110)

Prasidėjus atostogų sezonui kainų palyginimo tinklalapis Pricer.lt užfiksavo degalų kainas degalinėse. Liepą praktiškai visose Vilniaus degalinėse benzinas, dyzelinas ir suskystintos dujos pigo, arba kaina liko nepakitusi. Didmeninės degalų kainos nežymiai didėjo, vidutinės kainos pasaulyje – mažėjo.

Siūlo dviračius traukiniu vežtis nemokamai, bet yra viena sąlyga (7)

Nuo liepos 20 d. dviratį maršrutu Vilnius-Kaunas ir atgal traukiniais galima vežtis nemokamai, jei keleivio bilietas įsigyjamas internetu. Dviračiams draugiškesnės taps ir Vilniaus bei Kauno geležinkelių stočių erdvės.

D. Grybauskaitė pateikė Seimui ratifikuoti „Rail Baltica“ susitarimą (4)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pateikė Seimui ratifikuoti trijų Baltijos šalių pasirašytą sutartį dėl europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ projekto plėtros.

Pilaitės prospekte formuojasi didžiulės spūstys (15)

Trečiadienio vakarą, apie 21 valandą, Pilaitės prospekte susidarė didžiulė automobilių vilkstinė.