D. Trumpas greitu metu ketina pristatyti infrastruktūros planą

JAV transporto sekretorė Elaine Chao pirmadienį pareiškė, kad Donaldo Trumpo administracijos planas šalies infrastruktūros atnaujinimui bus pristatytas artimiausiomis savaitėmis, rašo naujienų agentūra AP.
Donaldas Trumpas
© AFP / Scanpix

Sekretorė teigia, kad plane infrastruktūrai bus numatyta 200 mlrd. dolerių mokesčių mokėtojų pinigų, o iš privačių investuotojų planuojama surinkti trilijoną dolerių.

„Iš mokesčių mokėtojų surinkti 200 mlrd., kurie bus panaudoti kaip derybų svertas su privačiais investuotojais, iš kurių planuojame surinkti trilijoną dolerių“, - JAV Prekybos rūmams kalbėjo E. Chao .

Pasak jos, pinigai infrastruktūrai bus renkami taupant lėšas kitose srityse, nes administracija nenori „užkrauti skolos naštos ateities kartoms“.

Infrastruktūros klausimas yra viena iš retų problemų, dėl kurių sutinka tiek respublikonai, tiek demokratai.

Didžioji dalis rinkėjų, pernai balsavusių tiek už D. Trumpą, tiek už Hillary Clinton, sutinka, kad tiltai ir keliai Jungtinėse Valstijose yra didelė problema, tačiau nuomonės išsiskiria dėl projekto finansavimo.

AP pažymi, kad toli gražu nėra aišku, ar D. Trumpui pavyks surinkti trilijoną dolerių iš privačių investuotojų, nes tokios apimties viešojo ir privataus sektoriaus partnerysčių infrastruktūros klausimu dar nėra buvę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Transportas

„Rail Baltica“ projektui ieškoma ekspertų (5)

Bendram trijų Baltijos šalių europinės geležinkelio vėžės projetui „Rail Baltica“ ieškoma nepriklausomų ekspertų.

Penktadieniais traukinių keleiviai iš pajūrio važiuos pigiau (1)

Nuo šio penktadienio „Lietuvos geležinkeliai“ pradeda vasaros sezoną ir pristato naujoves keleiviams: didesnio sąstato traukinius Vilnius-Klaipėda, naują savaitgalinį Pajūrio ekspresą bei pigesnius bilietus penktadieniais maršrutu Klaipėda-Vilnius.

Ruošiantis rekonstrukcijai, Vilniaus oro uostas naktimis nepriims skrydžių (4)

Vilniaus oro uostui ruošiantis liepos viduryje prasidėtis kilimo ir tūpimo tako rekonstrukciją, jau nuo kitos savaitės oro uostas nepriims lėktuvų dalį nakties.

„Linava“ S. Dailydkai parodė duris (52)

Nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ trečiadienį išsirinko prezidentą, kuris didžiausiai Lietuvos asociacijai vadovaus dvejus artėjančius metus.

Kauno oro uostas ruošiasi perimti estafetę iš Vilniaus: kyla laikinieji terminalai (11)

Nuo kylančių laikinųjų išvykimo ir atvykimo terminalų iki papildomų stovėjimo aikštelių orlaiviams – pasiruošimas smarkiai išaugsiančiam keleivių srautui Kauno oro uoste vyksta visu pajėgumu.