Vakar Panevėžio miesto savivaldybėje vykęs aukcionas penkiems nebenaudojamiems greitosios medicinos pagalbos automobiliams įsigyti sulaukė didžiulio susidomėjimo. Pernai organizuoti specialios paskirties automobilių pardavimo konkursai neįvyko, nes neatsirado pirkėjų. Šį kartą, vos tik pradėjus skelbti apie vyksiantį aukcioną, į traukinį suskubo daug dalyvių – užsiregistravo beveik trisdešimt. Prekyba buvo labai emocionali, o kainos kilo lyg mielinė tešla. Tad penkios 1995 ir 1996 metais pagamintos specialios paskirties transporto priemonės „Hyundai-100“, ilgai tarnavusios Greitosios medicinos pagalbos stočiai, parduotos keturis kartus brangiau, nei buvo nustatyta pradinė kaina.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Pirkiniai brangs

Pasak aukciono rengėjo bei Ūkio ir eksploatavimo skyriaus vyriausiojo specialisto Juozo Rimanto Mikėno, pernai nė vienas iš dviejų rengtų aukcionų neįvyko, nes neatsirado pirkėjų. Tada automobiliai buvo įkainoti po šiek tiek daugiau nei 2 tūkstančiais litų. Tiesa, pavyko parduoti tik automobilį „Opel Frontera“. Juo kadaise važinėjo buvęs Miesto ūkio skyriaus vedėjas Gediminas Juozaitis. Nuspręsta pasidalyti patirtimi panašiuose aukcionuose su vilniečiais.

Savivaldybei sužinojus, už kokią pinigų sumą šalies sostinėje jiems pavyko parduoti greitosios medicinos pagalbos automobilius, Panevėžyje nuspręsta sumažinti jų kainą.

Pradinė mašinų kaina daug kam galėjo pasirodyti juokinga. Mat jos buvo įvertintos nuo 390 iki 585 litų. Ir tik vieno automobilio pradinė kaina – 650 litų. Įsigijus tokį automobilį, norint jį registruoti „Regitroje“ bei gauti techninį pasą, būtina specialią jo paskirtį pakeisti į keleivinę arba krovininę mašiną. Šį darbą gali atlikti tik atestuotas servisas, todėl paskirties keitimas ir registracija atsieitų dar apie tūkstantį litų.

pritrūko numerių

Dar prieš aukcioną kalbintas J.R.Mikėnas prisipažino tokio susidomėjimo nesitikėjęs, o komisija netgi pristigo dalyviams numerių. Pagaliau užregistruoti 27 dalyviai. Pastarieji buvo informuoti, jog kaina gali būti didinama ne mažiau kaip penkiomis dešimtimis litų. Dalyviams pasidarė smalsu, kaip reikėtų pasielgti, jei kuris nors pirkėjas pasiūlytų nerealią kainą, o vėliau pirkinio atsisakytų. Atsakyta, jog per tris darbo arba penkias kalendorines dienas nepateikus dokumentų apie sumokėtą pinigų sumą, per kitas dvi darbo dienas organizuojamas naujas aukcionas.

Nesąžiningas pirkėjas jame dalyvauti jau nebegalėtų. Be to, jis privalėtų atlyginti papildomo aukciono organizavimo išlaidas ir turėtų kompensuoti kainų skirtumą, jei prekė būtų parduota pigiau. Jei pirkėjas neatsiskaitytų savanoriškai, pinigus išieškotų teismo antstoliai. Todėl, pasak aukciono organizatorių, juokauti neverta.

Pinigų nebeskaičiavo

Pirmiausia buvo parduodami du automobiliai, kurių pradinė kaina – 585 litai. Pirmojo parduodamo automobilio kaina aukciono metu buvo didinama net 22 kartus. Dauguma pirkėjų ją kėlė po 50 litų tol, kol pagaliau gongas paskelbė, kad pirmoji mašina parduota už 2 tūkstančius 50 litų.

Antrojo automobilio kaina iš pradžių augo gerokai sparčiau, nes iš karto už jį buvo pasiūlyta tūkstantis litų. Vėliau kainos kilimo tempai sulėtėjo, bet netrukus ji vėl augo šimtais litų, kol pasiekė vieno tūkstančio 800 litų ribą. Kai buvo parduotas šis automobilis, Ūkio ir eksploatavimo skyriaus vyriausiasis specialistas J.R.Mikėnas pastebėjo, kad jokios krizės tarsi nėra.

Trečiojo automobilio pradinė vertė buvo 520 litų. Prekyba juo vyko vangiausiai. Pirmiausia už automobilį buvo pasiūlyti šeši šimtai, o vėliau iš karto – vienas tūkstantis litų. Galop transporto priemonė parduota už pusantro tūkstančio litų.

Pigiausio, todėl pamanyta, kad prasčiausio, automobilio pradinė kaina buvo 390 litų. Tačiau jo pardavimas aukcione pranoko lūkesčius. Daugiau kaip dvidešimt kartų kėlę kainą, dalyviai smarkiai ją padidino. Tad ši mašina parduota už neįtikėtiną sumą – 2 tūkstančius 100 litų. Tokioje prekyboje besisukęs bei gongą mušęs J.R.Mikėnas jau nebeslėpė nuostabos.

Beliko paskutinė greitukė. Aukciono organizatoriai ją įkainojo 650 litų, tačiau vienas iš dalyvių ilgai nelaukdamas pasiūlė tūkstantį litų. Nuvilnijo dar keturi kainos siūlymai, ir pastaroji pasiekė 2 tūkstančių litų ribą. Tik ši dar nebuvo galutinė. Vėliau transporto priemonės kaina buvo keliama pamažu ir pasiekė 2 tūkstančius 400 litų.

Pranoko lūkesčius

Po aukciono J.R.Mikėnas „Panevėžio balsui“ prisipažino nesitikėjęs tokios dalyvių gausos ir tokių kainų. Anot jo, antrajame aukcione buvo nustatytos būtent tokios pradinės kainos, už kokias dabar automobiliai ir buvo parduoti.

Tiesa, kai kurie aukciono dalyviai samprotavo, kad reikėjo leisti aukcione dalyvauti tik keliems tarpusavyje besivaržantiems konkurentams, nes kitų pasiūlymai mažai ką reiškė, tačiau pretenzijų viešai išsakyta nebuvo.

Už automobilius privalu atsiskaityti dar šią savaitę. Viena medalio pusė – Savivaldybė ir Greitosios medicinos pagalbos stotis bus atsikračiusios nebenaudojamu turtu, kita – verslininkai įsigijo automobilius kroviniams arba keleiviams vežti. Kaip jau minėta, jų paskirties perregistravimu teks pasirūpinti jiems patiems. Šiais automobiliais skubioji medicinos pagalba teikiama nebus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kelionių planuotojai įspėja apie esminius „Wizzair“ pasikeitimus (23)

Pigių skrydžių bendrovei „ Wizzair “ nuo rugpjūčio 15 d. pakeitus savo taisykles, vien tik...

Traukiniu iš Kauno į Vilnių – greičiau nei per valandą (57)

Nuo šiol greičiausiu traukiniu nuvykti iš Kauno į Vilnių netruks nė valandos. „Lietuvos...

„Lords LB Asset Management” fondas įsigijo Lenkijos „City Parking Group“

Investicijų valdymo bendrovės „ Lords LB Asset Management “ valdomas fondas „Energy and...

Ragina prigriebti mokesčio vengiančius užsieniečius

Garsus Jungtinės Karalystės teisininkas ragina kur kas griežčiau persekioti vairuotojus iš...

„Lietuvos geležinkeliai“ nuomosis daugiau vagonų grūdų transportavimui (7)

Lietuvos grūdų perdirbėjams ir eksportuotojams skundžiantis, kad grūdų vežimo vagonų eismas...

Top naujienos

A. Čekuolio receptas ilgam ir energingam gyvenimui (50)

Palikęs televiziją, žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis toliau rašo knygas ir beria...

Ekonomikos žvaigždė: rusų oligarchai į užsienį išvežė pusę šalies turto (61)

Turtingi rusai ofšoruose laiko tiek pat turto, kiek visi Rusijos gyventojai turi šalies viduje kartu...

T. Janonis. „Valstiečiai“, apsidairykite, kas vyksta jums už nugaros (50)

Valdantiesiems šokinėjant iš laimės, kad pavyko pradėti urėdijų reformą, urėdai laiko...

Artėjančio rudens prognozė: šalnos ir šalčiai – dar rugsėjį (84)

Rugsėjį jau galime sulaukti šalnų ir šalčių, tiesa, bent sniego tikimybė, laimei, išlieka...

Ketvirtadalis balsavusiųjų už „Brexit“ mano, kad buvo apmauti (2)

Naujausia apklausa atskleidė, kad jei referendumas dėl „Brexit“ vyktų dabar – Jungtinė...

Gyvai / Po sproginėjančių baterijų skandalo grįžta „Samsung Note“ gyvai nuo 18 val. (21)

Trečiadienio vakarą JAV, Niujorke, pristatomas naujausias „Samsung“ telefonas, tai...

Greitai paruošiama vakarienė: kepame žuvį (2)

Kai pietų ar vakarienės norisi čia ir dabar, puikiausia išeitis – greitai paruošiama...

Uždaromas ir „Swedbank“ skyrius Vilniaus centre (23)

Sostinės Gedimino prospekte ilgus metus veikęs vieno iš didžiausių šalies komercinių bankų...

„Iš viršaus“: kas laimėjo „Cavaliers“ ir „Celtics“ mainuose?

Pastarąją naktį įvykę Klivlando „Cavaliers“ ir Bostono „Celtics“ mainai iššaukė...

Kosmetologė patarė, kokia turėtų būti ideali kasdienė odos priežiūra (9)

Trečiadienio popietę DELFI TV Gyvai konferencijoje viešėjusi „ Sothys “ partnerė...