Atsistatydina „Uber“ prezidentas J. Jonesas

 (2)
Pavėžėjimo paslaugas teikiančios bendrovės „Uber“ prezidentas Jeffas Jonesas atsistatydina neišdirbęs šiame poste šešių mėnesių, informuoja naujienų tarnyba BBC.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Kaip BBC tarnybai sakė bendrovės šaltinis, toks prezidento sprendimas buvo „visiškai netikėtas“.

BBC korespondento San Franciske Dave Lee duomenimis, J. Jonesas atsistatydino po to, kai jam nebuvo pasiūlytos vyriausiojo veiklos direktoriaus pareigos – tai naujas postas, kurį „Uber“ kuria mėgindama stabilizuoti bendrovę po keleto garsiai nuskambėjusių skandalų, pranešė BBC korespondentas.

Tačiau technologijų naujienų portalo „Recode“ duomenimis, J. Jonesas atsistatydina dėl bendrovę tebekrečiančių problemų, susijusių su seksizmu ir priekabiavimu darbo vietoje.

„Mes dėkojame J. Jonesui už pusės metų darbą bendrovėje ir linkime jam viso geriausio“, – teigiama sekmadienį publikuotame „Uber“ pranešime spaudai.

Pastaruoju metu bendrovę „Uber“ ir jos vadovą Travissą Kalanicką krečia nemalonumai.

Prieš kelias savaites du įmonės aukšto rango vadovai paliko bendrovę netrukus po to, kai vasarį dvi buvusios „Uber“ darbuotojos apkaltino savo buvusią vadovybę seksizmu.

Bendrovė taip pat kaltinama smaugiančia vadybos politika ir žalinga darbo aplinka.

T. Kalanickas pažadėjo atlikti kruopštų tariamų incidentų tyrimą.

Vėliau skandalo dėmesio centre atsidūrė ir pats „Uber“ vadovas: internete atsirado vaizdo įrašas, kuriame T. Kalanickas įžeidinėjo vieną iš bendrovės vairuotojų Fawzi Kamelį.

Po incidento T. Kalanickas bendrovės tinklapyje paskelbė viešą atsiprašymą.

Be to, vasario pabaigoje bendrovei „Alphabet“ priklausanti įmonė „Waymo“ padavė ieškinį San Francisko federaliniam teismui prieš Uber ir jos antrinę įmonę „Otto“, apkaltinusi jas technologijų, naudojamų autonominių automobilių gamyboje, pasisavinimu.

„Po to, kai mes pradėjome ieškoti kandidato į vyriausiojo veiklos direktoriaus postą, Džefas nusprendė nebematąs sau ateities „Uber“ bendrovėje “, – rašė T. Kalanickas darbuotojams skirtame laiške, išsakydamas apgailestavimą dėl to, kad apie J. Jonesą atsistatydinimą „buvo paskelbta per spaudą“.

Kaip BBC tarnybai pranešė du šaltiniai, labai tikėtina, kad ir pats T. Kalanickas paliks savo postą, vos tik bus paskirtas vyriausiasis veiklos direktorius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Transportas

„Audi“ siūlo nemokamai atnaujinti automobilių programinę įrangą (8)

„Volkswagen“ koncernui priklausanti automobilių gamintoja „Audi“ siūlo nemokamai atnaujinti 850 tūkst. dyzelinių automobilių programinę įrangą siekiant sumažinti išmetamų teršalų kiekį, informuoja BBC.

Vilniaus valdantieji tikisi pritraukti „British Airways“ (8)

Vilniaus valdantieji siūlo skirti apie 2,1 mln. eurų naujos skrydžių krypties į vieną iš pagrindinių Londono oro uostų rinkodarai - svarstoma, kad pasiūlymas galėtų privilioti didžiausią britų vežėją „British Airways“. Lietuvos oro uostų atstovė sako, jog šis skrydis galėtų atsirasti jau kitų metų vasaros sezone, tačiau neatskleidžia, su kokiomis bendrovėmis oro uostai dabar derasi.

„Ryanair“ nustatė terminą „Brexit“ susitarimui dėl oro transporto (4)

„Ryanair“ nutrauks skrydžius tarp Didžiosios Britanijos ir Europos Sąjungos (ES), jeigu Londonas ir Briuselis iki kitų metų rugsėjo nesusitars dėl kelionių oro transportu sąlygų po „Brexit“.

Taksi paradoksas: važiuoji ten pat – moki skirtingai (49)

Kauno oro uostui tapus pagrindiniu šalies oro uostu, kone trigubai padaugėjo keleivių, kuriems vienu ar kitu būdu reikia arba pasiekti oro uostą, arba grįžti iš jo. Keleiviams suteikiama tikrai daug pasirinkimų, kaip jie nori keliauti: autobusais, taksi, išnuomotais automobiliais, naudotis pavežėjimo paslauga ir panašiai. Tačiau daugiausiai klausimų kylą dėl taksi kainų.

„British Airways“ ir „Iberia“ uždarė atstovybes Rusijoje (5)

Didžiosios Britanijos aviakompanija „British Airways“ ir jos partnerė Ispanijos „Iberia“ uždarė atstovybes Rusijoje – Maskvoje ir Sankt Peterburge.