Balandžio 11 dieną Vilniaus biržoje prekyba akcijomis buvo vangoka, tačiau pasižymėjo nedideliu optimizmu. Indeksas OMX Vilnius koreliavo su daugeliu didžiųjų biržų tendencijomis ir kilo 0,32 proc. Visai kitokios tendencijos buvo kitose Baltijos šalyse, kur indeksas OMX Riga krito 0,38 proc., o OMX Tallinn sumenko 0,41 proc.

Estijos rinkos kristelėjimą galima vertinti kaip korekciją po antradienio staigaus ir gan netikėto stipraus daugelio akcijų kainos augimo. Tuo tarpu Estijos ir Latvijos rinkas galėjo supurtyti paskelbti ūkio rodikliai, kurie parodė, kad šiose šalyse infliacija stipriai ūgtelėjo šių metų kovo mėnesį.

Estijoje infliacija kovą, palyginti su vasariu, išaugo 1 proc. punktu – nuo 4,7 iki 5,7 procento. Tai didžiausias mėnesinis kainų padidėjimas per pastaruosius penkis metus, o Latvijos metinis infliacijos lygis kovo mėnesį pasiekė 8,5 proc. Kovą, palyginti  su vasario mėnesiu, infliacija padidėjo 1,2 proc. punkto. Tuo pat metu metinė infliacija Lietuvoje sudarė 4,6 procento. Kovo mėnesio vidutinė metinė infliacija sudarė 4 procento. 


Vilniaus biržoje aktyviau buvo prekiauta tik TEO LT, AB (TEO1L) ir bankinio sektoriaus akcijomis. TEO akcijomis buvo sudaryta 149 sandoriai už 4,026 mln. litų, o kaina svyravo 2,79 – 2,84 lito intervale ir nusistovėjo ties 2,81 lito lygmens arba 0,35 proc. žemiau nei penktadienio uždarymo kaina.

Sesijos pradžioje bendrovės akcijomis buvo prekiaujama aktyviai ir su kilimo tendencija, tačiau vėliau pasirodė keli stambesni pardavėjai, kurie numušė akcijų kainą. Šiuo metu yra gera proga įsigyti akcijų tiems investuotojams, kurie ketina pasiimti 0,26 lito dividendus už 2006 metus mėnesio pabaigoje įvyksiančio akcininkų susirinkimo metu, nes yra pakankama akcijų pasiūla išlaikant gerą dividendinį pajamingumą. Tuo tarpu pardavėjai taip pat naudojasi padidėjusia akcijų paklausa ir geru jų likvidumu. Tikėtina kad iki susirinkimo TEO akcijomis ir toliau vyks aktyvi prekyba, o akcijų kaina turėtų bent jau ženkliai nekristi.

Taip pat aktyviau buvo prekiauta „Ūkio banko“ (UKB1L) ir „Šiaulių banko“ (SAB1L) akcijomis, kurių kainos atitinkamai padidėjo 0,93 proc. iki 4,35 lito bei sumenko 0,82 proc. iki 3,64 lito, o apyvartos siekė 1,667 mln. litų ir 361,6 tūkst. litų.

Jau pasibaigus prekybai buvo paskelbta, kad “Ūkio bankas” per pirmąjį šių metų ketvirtį uždirbo 14,5 mln. litų neaudituoto grynojo pelno – 88,9 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu (7,674 mln. litų). Planuotas grynojo pelno dydis - 10,2 mln. litų- buvo viršytas 42 proc. Planuoti veiklos rezultatai viršyti dėl didesnių nei planuota aktyvų apimčių ir didesnio klientų aktyvumo.

Šiemet bankas numato gauti 61,4 mln. litų grynojo pelno, todėl pirmo ketvirčio geresnis nei tikėtasi pelningumas leidžia investuotojams optimistiškai vertinti metinių prognozių įvykdymą.

Tai buvo pirmasis bankas, kuris raportavo apie savo rezultatus, tačiau toks pranešimas dar kartą patvirtina, kad bankinis sektorius 2007 metais yra vienas patraukliausių biržoje. Šios naujienos ateinančiomis prekybos sesijomis turėtų suaktyvinti akcijų pirkėjus visų pirma „Ūkio banko“ pozicijoje ir kartu visame bankiniame sektoriuje.

Taip pat didesniu sandorių skaičiumi pasižymėjo ir „Aprangos“ (APG1L) akcijos, kurių kaina pakilo 0,28 proc. iki 17,8 lito, o apyvarta siekė 225,5 tūkst. litų.

Bendrovė antradienį atidarė 9 naujas parduotuves naujame Kauno prekybos centre „Akropolis“. Pastarasis pranešė, kad per pirmą šio centro gyvavimo dieną sulaukė net daugiau nei 100 tūkst. lankytojų. Galima spėti, kad naujosios „Aprangos“ parduotuvės sėkmingai prisijungs prie bendrovės veiklos rezultatų gerinimo.

Per šių metų pirmą ketvirtį „Aprangos” grupės tinklo apyvarta sudarė 91,8 mln. litų  -  58,6 proc. didesnė, nei per analogišką 2006 metų laikotarpį (57,9 mln. litų). „Aprangos” grupės tinklo mažmeninė prekių apyvarta beveik 10 mln. litų viršijo planuotas apimtis.

Trečiadienį biržoje taip pat buvo sudarytas ir didelis iš anksto sutartas sandoris. Vienu sandoriu už 4,919 mln. litų perleista  8,7 proc. „Vilniaus Vingio“ (VNG1L) akcijų. Už vieną 4 litų nominalios vertės akciją buvo mokama 6,2 lito. Šia kaina bendrovės kapitalizacija rinkoje siekia 56,56 mln. litų. Greičiausiai tai buvo techninis sandoris perkeliant akcijas iš vienos sąskaitos į kitą.

JT finansų makleris Marius Dubnikovas

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Biržos laikmatis“: akcijų kainoms – dvigubas smūgis (1)

JAV akcijų biržose – antras didžiausias kritimas šiais metais („S&P 500“ -1,54 proc.,...

ECB pastabos nusmukdė eurą iki trijų savaičių minimumo (5)

Euras po ketvirtadienį paviešintų Europos centrinio banko ( ECB ) liepos susitikimo pastabų...

ECB išreiškė nerimą dėl stipraus euro (2)

Aukšti Europos centrinio banko ( ECB ) bankininkai praėjusio mėnesio susitikime išreiškė savo...

Aukso kasyba – žemiausio lygio nuo finansų krizės laikų (2)

Aukso kasyba šiemet krito „dramatiškai“, geopolitinių grėsmių akivaizdoje sustiprindama...

FED pareiškus abejones dėl JAV infliacijos (1)

Europos akcijos bei obligacijų pajamingumas ankstyvosios ketvirtadienio prekybos metu krito, JAV...

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (372)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Atrakcijos Palangoje, kurios paįvairins poilsį prie jūros

Mėgstame sakyti – prie jūros per mažai pramogų arba tam reikia daug pinigų. Netiesa! Atrakcijų...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (66)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

N. Vasiliauskaitė. Daugiau nei nužudymas, mažiau nei pergalė (6)

Įvykiai Virdžinijoje daugelyje reportažų pristatomi kaip smurtingosios ultradešinės susidūrimo...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (62)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius (317)

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Mirė Lietuvos futbolo federacijos komunikacijos vadovė V. Zizaitė (9)

Rugpjūčio 18-ą dieną po ilgos ir sunkios ligos mirė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ilgametė...

Papasakojo, kaip išsirinkti skaniausius vaisius ir daržoves (2)

8 iš 10 Lietuvos gyventojų vaisių ir daržovių kokybę vertina remdamiesi vien jų išvaizda....

Keisis atliekų tvarkymas: pokyčius pajus kiekvienas gyventojas (39)

Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, greitai augant vartojimui planuojama, kaip spręsti sparčiai...