Penktadienis akcijų rinkose buvo neramus. Vokietijos DAX indeksas neigiamai nukrito net 2,1 proc., o Didžiosios Britanijos indekso FTSE 100 vertė sumažėjo 0,76 proc. Vertinant praeitos savaitinės tendencijas, pastarųjų indeksų vertės yra susitraukusios atitinkamai po 4,49 proc. ir 1,65 proc. Penktadienį, tik atsidarius prekybai, Europos akcijų rinkose pasklido neigiamos investuotojų nuotaikos, paaiškėjus, kad Kinijos gamybos sektoriaus užsakymų apimtys netikėtai sumažėjo, o euro zonos gamybos užsakymų rodiklis liepos mėnesį nepatvirtino analitikų prognozių ir susitraukė nuo 51,9 iki 51.8.
© AFP/Scanpix

Nors tai ir nėra didelis pastarojo rodiklio kritimas, tačiau to užteko sustiprinti neigiamas investuotojų nuotaikas. Taip pat penktadienį tęsėsi įtampa Portugalijoje dėl „Banco Espirito Santo“ veiklos koordinavimo. Šiuo metu jau aišku, kad bankas nebesugebės pats susitvarkyti su problemomis ir valstybės Centrinis Bankas stos į pagalbą perimant pastarojo valdymą. Šiuo žingsniu bus stengiamasi išvengti dar didesnės krizės pagilėjimo bei jos išplitimo. JAV akcijų rinkose taip pat sklandė neigiamos, tačiau kiek mažesnės, investuotojų nuotaikos.

Penktadienį paaiškėjo, kad nedarbo lygis šalyje padidėjo, o gamybos užsakymų rodiklis liepos mėnesį nepateisino apžvalgininkų lūkesčių ir susitraukė, o šių naujienų užteko, kad S&P 500 ir Dow Jones Indus. Avg. indeksų pokyčiai būtų neigiami ir dienos pabaigoje fiksuotų 0,29 proc. ir 0,42 proc. kritimus. Šiandien nebus skelbiama svarbių makroekonominių įvykių regionuose, todėl investuotojai bus priversti vertinti praeitos savaitės įvykius, tačiau, tikėtina, galime sulaukti ir nežymaus akcijų rinkų teigiamo atšokimo, nuo praeitą savaitę buvusio staigaus kritimo.

Valiutų rinkos

Baigiantis savaitei EUR/USD valiutų kursas pakilo 0,39 proc. iki 1,3430 lygio ir tai didžiąja dalimi buvo sąlygota penktadienį paskelbtų JAV makroekonominių rodiklių. JAV dirbančiųjų pokytis be žemės ūkio sektoriaus liepos mėnesį susitraukė nuo 298 tūkst. iki 209 tūkst. augimo, tuo tarpu analitikai prognozavo, kad pastarasis pokytis turėtų siekti bent 230 tūkst. Taip pat išaugęs nedarbo lygis suteikė FED‘ui, kaip pateisinamą priežastį, ir toliau kurį laiką išlaikyti žemą bazinę palūkanų normą. Šiandien EUR/USD valiutų kurso lygis nežymiai pakilo ir laikosi ties 1,3420 riba. Kiek sumažėjus įtampai dėl „Banco Espirito Santo“ stabilumo bei šiandien diena neskelbiant papildomų makroekonominių įvykių, tikėtina, užsienio valiutų investuotojų akys kryps į Argentiną ir jos finansinės krizės sprendimo būdus. Bet koks tolimesnis delsimas sprendžiant šią situaciją, tiesiogiai grasina JAV ekonomikos stiprumui, o tai automatiškai neigiamai veikia JAV dolerio vertę prieš kitas pagrindines valiutas.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Penktadienį Baltijos akcijų rinkose tik Vilniuje buvo užfiksuotas nedidelis 0,02 proc. indekso kilimas tuo tarpu Talino ir Rygos akcijų biržų indeksai krito atitinkamai po 0,28 proc. ir 0,46 proc. Baigiantis savaitei bendrovė „Apranga“ paskelbė liepos mėnesio pardavimų apimtis. Remiantis duomenimis, grupės tinklo mažmeninė prekių apyvarta 2014 m. liepos mėnesį buvo 1,3% didesnė nei 2013 m. liepos mėn., o šių metų sausio – liepos mėnesiais grupės prekių apyvarta išaugo 9,0%, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais. Tokios naujienos teigiamai nepaveikė akcijos vertės penktadienį, akcijai koreguojantis 0,36 proc., tačiau pozicijoje buvo sulaukta tiesioginių sandorių, kurie stumtelėjo bendrą apyvartą iki 774 tūkst. eurų.

Taline aktyvumu išsiskyrė prekyba „Olympic Entertainment Group“ akcijomis. Pozicijoje buvo sudaryti 87 sandoriai, kuriais buvo perleista 359 tūkst. eurų, o akcijos vertė nukrito 0,51 proc. Penktadienį pasibaigus prekybos sesijai „Silvano Fashion Group“ paskelbė 6 mėnesių rezultatus, kurie buvo šiek tiek blogesni nei tikėjosi „Swedbank“ analitikai. Šiandien taip pat gali būti paskelbti „Tallink Grupp“ pardavimai, tad šios žinutės turėtų paskatinti aktyvesnę prekybą pastarųjų bendrovių akcijomis. Bendrai tikimės, kad Baltijos akcijų rinkos reaguos į bendras Europos akcijų rinkų tendencijas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Biržos laikmatis“: FED nariai nerimauja dėl infliacijos – rodo susitikimo protokolas

Europos šalių akcijų biržose vakar dominavo pirkėjai (Vokietijos DAX +0,71 proc., Prancūzijos...

FED abejonės dėl šiais metais planuojamo palūkanų normos kėlimo būtinybės silpnina JAV dolerį Preliminarus Euro zonos BVP augimas praėjusį ketvirtį viršijo lūkesčius

Europos akcijų indeksai trečiadienį augo, investuotojams teigiamai vertinant regiono BVP...

„Biržos laikmatis“: JAV doleris sustiprėjo dėl gerų mažmeninės prekybos duomenų (2)

JAV ir Europos akcijų indeksų vertės vakar beveik nepakito („Stoxx Europe 600“ +0,09 proc.,...

Silicio slėnio kompanijos dėl D. Trumpo politikos samdo vis mažiau užsieniečių (4)

Silicio slėnio kompanijos mažina į darbą priimamų užsieniečių skaičių, būgštaudamos, kad...

Dėl politinės įtampos Europos akcijos patyrė blogiausią savaitę šiemet (1)

Investuotojams toliau pardavinėjant paprastųjų išteklių įmonių akcijas, Europos biržos patyrė...

Top naujienos

Kaimynų prekybos tinklas ruošiasi galingam spurtui Lietuvoje (16)

Latvijos statybinių medžiagų ir buities prekių parduotuvių tinklo „ Depo “ prekybos tinklas...

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (586)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Turkijoje siaučia pavojingas virusas: vienas iš simptomų – pykinimas (17)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja apie šių metų liepos ir rugpjūčio...

DELFI startuoja naujas kanalas Būstas (1)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI skaitytojams pristato dar vieną gerą žinią. Jau nuo...

K. Girnius. Ar reikėtų „perkrauti“ santykius su Baltarusija? (28)

Pastarosiomis dienomis vis labiau rašoma apie Baltarusiją . Michailas Saakašvilis pasakė...

Archeologai patvirtino: pajūryje iš tiesų rastas kuršių piliakalnis

Archeologiniai tyrimai patvirtina, kad praėjusią vasarą Pajūrio regioniniame parke, vos už kelių...

Tragiška avarija Trakų rajone: susidūrė trys automobiliai, žuvo žmogus papildyta 10.11 (117)

Ketvirtadienį 06.41 valandą ryte Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112...

Elito karai Rusijoje: eksministras tėškė kaltinimus V. Putino bendražygiui (52)

Rusijos valdžios elitų tarpusavio karai, apie kuriuos iki šiol kalbėjo tik stebėtojai, netikėtai...

Sumaištis Olandijoje: radijo stoties pastate buvo laikomi įkaitai atnaujinta 11.07 (13)

Olandų radijo stotyje 3FM keli žmonės buvo paimti įkaitais. Apie tai ketvirtadienį pranešė...