"DFDS Tor Line" domisi tik "Lisco" keltų verslu, todėl galima tikėtis, jog trampinius laivus tikriausiai bus bandoma parduoti Izraelio bendrovei "Sprinter Gadot Yam" bei Olandijos bendrovei "Eurochem Shipping". DFDS savo veiklos strategijoje, pateiktoje Kopenhagos biržai, nurodo, jog laukiama, kad investicija į "Lisco" sudarys 25 mln. JAV dolerių. Jei strategija nepasikeis, gali būti, jog bus ieškoma "Lisco" skaidymo būdų.

"Vilniaus Vingio" (VING) akcijos šiandien pabrango 4,5% iki 5,34 Lt, o apyvarta siekė 16 tūkst. Lt. Vokietijos bendrovė "Turbolite Vertriebs" Nacionalinei vertybinių popierių biržai pateikė pranešimą apie 23,34% valstybės akcijų paketo įsigijimą. Teigiama, kad ši prekybos bendrovė yra viena iš pagrindinių "Vilniaus Vingio" tiekėjų, patiekianti apie 20% VING žaliavų.

Iš minėto pranešimo aišku, jog Vokietijos bendrovė, prieš įsigydama akcijas, jų per biržą nepirko - tai darė kiti investuotojai. Kai kurie iš jų tikriausiai tikėjosi, jog valstybės akcijų paketą įsigis daug garsesnė bendrovė, todėl gali būti, jog rytoj sulauksime neigiamos kai kurių rinkos dalyvių reakcijos.

Kita vertus, VING veikla stabiliai gerėja, todėl fundamentalių priežasčių akcijoms pigti lyg ir nėra. Vienas iš "Vinvestos" vadovų Nerijus Dagilis BNS teigė, jog VING akcijų vertė biržoje turėtų būti 15 Lt (žinoma, tuomet kyla klausimas kodėl valstybės akcijų nepirko pati "Vinvesta").

"Mažeikių naftos" (MAZN) akcijos šiandien atpigo dar 2,7% iki 0,72 Lt, o apyvarta dėl paklausos trūkumo tesiekė 9 tūkst. Lt. "Mažeikių nafta" dėl nesėkmingų derybų su "LUKoil" yra priversta daugiau nei kaimynai mokėti už žaliavą, o tuo pačiu metu įmonę valdanti JAV bendrovė "Williams International" gauna valdymo mokestį. Dienraščio "Lietuvos rytas" teigimu, pernai "Mažeikių nafta" už valdymo paslaugas "Williams International" sumokėjo 36 mln. Lt. Nevykstant deryboms su "LUKoil" teigiamų įmonei naujienų pasirodymo tikimybė yra pakankamai maža, todėl galima laukti tolesnio MAZN akcijų kainos smukimo.

Po šiandien "Lietuvos ryte" pasirodžiusio straipsnio apie galimą konsolidaciją pieno sektoriuje kiek atsigavo ir prekyba galimų perėmimo taikinių akcijomis. "Žemaitijos pieno" (ZEMP) akcijų apyvarta siekė 23 tūkst. Lt ir buvo didžiausia nuo 1999 metų sausio 29 dienos. Deja, sudarytas tik vienas labiau tiesioginį primenantis sandoris, po kurio vėl nebebuvo nei pasiūlos, nei paklausos.

ZEMP akcijos, jei būtų kas jas parduoda dabartine 4,6 Lt kaina, būtų visai patrauklios ir pagal fundamentalius rodiklius - P/E rodiklis tesiekia 3,8, tačiau atbaidyti gali tai, jog akcijos nėra likvidžios, o bendrovė pateikia pakankamai nedaug informacijos apie savo veiklą.

Kito galimo perėmimo taikinio - "Panevėžio pieno" (PANP) akcijos atpigo 6,53% iki 1,86 Lt, o apyvarta siekė 29 tūkst. Lt ir buvo didžiausia nuo praeitų metų sausio 28 dienos. "Panevėžio pieno" akcijas galima pirkti tikintis, jog anksčiau ar vėliau bendrovės valdymą perims "Rokiškio sūris" (ROKS), dabar turintis 11,05% PANP akcijų. Kadangi "VB Rizikos kapitalo valdymas" turi 28,15% akcijų paketą, jį perpirkęs ROKS turėtų mažiau nei 50% akcijų ir neprivalėtų skelbti oficialaus pasiūlymo likusioms akcijoms supirkti. Jei atsitiktų būtent taip, investuotojai į PANP gali ir nieko neišlošti.

Spartus "Ekrano" (EKRA) akcijų brangimas pristojo - šiandien EKRA pabrango 1,15% iki 8,79 Lt, o apyvarta siekė 82 tūkst. Lt. Galima prognozuoti, jog EKRA akcijų kainų svyravimai turėtų būti pakankamai nedideli bent iki tol, kol apie įmonę bus sulaukta kokių nors svarbių naujienų.

"Lietuvos dujų" (LDUJ) akcijos šiandien pabrango 2,98% iki 1,73 Lt, o apyvarta siekė 80 tūkst. Lt. "Lietuvos dujų" kapitalizacija šiuo metu siekia 590 mln. Lt, o daug seniau privatizuotos bendrovės "Latvijas gaze" - 961 mln. Lt. Per kiek mažiau nei pusę metų, kai vienoje iš JT apžvalgų buvo lyginamos šios bendrovės, "Lietuvos dujų" kapitalizacija padidėjo 45% (neįvertinant to, kad "Lietuvos dujų" akcininkai dar gavo ir kitų bendrovių akcijų), o Latvijos bendrovės - 49%. Abiejų bendrovių akcijos pabrango beveik po lygiai, todėl galima vertinti, jog padidėjo ir Baltijos šalių dujų paskirstymo rinkos patrauklumas.

Tiesioginiais sandoriais "Lietuvos telekomo" akcijų parduota už 553 tūkst. Lt, tačiau už akciją vidutiniškai mokėta tik 1,91 Lt.

JT finansų analitikas Vytautas Plunksnis

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aukso kaina pirmą kartą šiais metais peržengė 1,3 tūkst. dolerių ribą (1)

Aukso ateities sandorių kaina penktadienio prekybos metu pirmą kartą šiais metais perkopė 1,3...

Teroras Barselonoje penktadienį supurtė Europos akcijų biržas (4)

Po teroro išpuolio Barselonoje Europos kelionių bendrovių akcijos krito, kartu su savimi...

D. Trumpo nesutarimai su verslo atstovais paskatino didžiausią JAV akcijų išpardavimą per 3 mėnesius (2)

Europos indeksai ketvirtadienį krito, investuotojams vertinant JAV besiplėtojančius verslo...

„Biržos laikmatis“: akcijų kainoms – dvigubas smūgis (2)

JAV akcijų biržose – antras didžiausias kritimas šiais metais („S&P 500“ -1,54 proc.,...

ECB pastabos nusmukdė eurą iki trijų savaičių minimumo (5)

Euras po ketvirtadienį paviešintų Europos centrinio banko ( ECB ) liepos susitikimo pastabų...

Top naujienos

Gilyn į Rusiją. Vaizdas pro langą į Europą: Baltijos regionas Kremliui – tik viena jo baisios strategijos detalė (37)

Su rusų ekonomistu, žurnalistu Dmitrijumi Travinu DELFI susitiko Europos universitete Sankt...

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (38)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Oftalmologė perspėja: jei nieko nekeisime, mūsų vaikai ligos neišvengs (2)

Mūsų darbas ir poilsis dažniausiai susiję su informacijos apdorojimu – analizuojame ataskaitas,...

Sankcijų Kryme ir Donbase sulaukęs asmuo tapo Rusijos pasiuntiniu JAV

Pirmadienį, rugpjūčio 21 d., Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskyrė Anatolijų Antonovą...

Blogiausia prognozė išsipildė: ledo slinkimas paspartėjo (24)

Prognozuojama, kad Grenlandijos ledynai artimiausiais metais tirps sparčiau, nors pastaruoju metu...

„Alfa Romeo Stelvio“: perėja į vairuotojo pasaulį (3)

2757 metrų aukštyje Italijos kalnuose, netoli Šveicarijos, esanti perėja, kurioje – net 48-ių...

Azija kuria savo pasaulio tvarką (107)

Pastaruoju metu daug pasakyta apie tai, kaip Donaldo Trumpo administracijos politika kertasi su tuo,...

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (18)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (281)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Geriausi pusryčiai norintiems sulieknėti (5)

Norintys mesti svorį gali lengviau atsikvėpti – šį kartą nereikės valgyti nieko neįprasto. Ir...