Savaitė biržoje baigėsi aktyvia prekyba akcijomis, jos metu buvo galima jausti pasibaigusio “Mažeikių naftos” akcijų oficialaus pasiūlymo išlaisvintų pinigų tekėjimą į rinką. Prekybinis aktyvumas, lyginant su trečiadieniu ir ketvirtadieniu, dar labiau išaugo, nepaisant mažesnės apyvartos, didesnė jos dalis buvo sugeneruota automatinio įvykdymo sandoriais. Akcijų per sesiją buvo suprekiauta už 24,8 mln. litų, dėl jų buvo sudarytas 1571 sandoris. Per sesiją pabrango 18, atpigo 14 pozicijų.

Biržos lyderių sąrašo viršuje įsitvirtino “Panevėžio statybos tresto” (PTR1L) akcijos, jų perleista už 7,8 mln. litų, o kaina kilstelėjo 0,6 proc. iki 17,1 lito. Daugiausiai apyvartos buvo suformuota keliais tiesioginiais sandoriais, jais didesnius statybų bendrovės akcijų paketus sukaupę instituciniai investuotojai perskirstė 2,3 proc. visų bendrovės akcijų, už jas buvo mokama po 17 – 17,01 lito.

Pastaraisiais mėnesiais “Panevėžio statybos tresto” (PST) akcijų kaina auga tarsi “ant mielių”. Nuo praėjusių metų gruodžio pradžios šios Oficialiojo sąrašo akcijos jau spėjo pabrangti 22,1 proc., daugiausiai įtakos tam darė pranešimai apie užsakymą statyti 60 mln. litų vertės gyvenamąjį kompleksą Klaipėdoje ir, kad bendrovės akcijas akumuliuoja vieni stambesnių Lenkijos investicinių fondų.

Vis tik nežinant praėjusių metų PST veiklos rezultatų, lieka neaišku, ar dabartinis bendrovės akcijų kainos taškas yra pagrįstas, tam tikrų klastukų dėl šių metų būsimo pelningumo kelia ir nuo metų pradžios 20 proc. brangstančios statybinės medžiagos ir darbo jėga. Nepaisant to, investuotojai didelių lūkesčių sieja su PST nekilnojamo turto projektais, užsakymais porai metų į priekį ir sparčia sektoriaus plėtra. Susidomėjimas šiomis akcijomis išlieka didelis, pirkėjams beatodairiškai bandant sukaupti didesnius akcijų kiekius pasiūla nėra pakankama ir tai jau kurį laiką sąlygoja kurso kryptį į viršų faktiškai be neigiamų kainos korekcijų.

Sandorių gausa išsiskyrė “Snoro” (SRS1L) paprastųjų akcijų prekyba, jų skaičius siekė 519. Iš viso šių vertybinių popierių buvo perleista už 4,1 mln. litų, o jų kaina sumenko 1 proc. iki 5,74 lito. Vakarykštis banko akcijų kainos šuolis į viršų 14,85 proc. buvo sunkiai paaiškinamas, kaip ir “Snoro” privilegijuotųjų akcijų kaina, kuomet pastarosiomis buvo pradėta prekiauti. Todėl ketvirtadienį dalis investuotojų suskubo pasiimti pelnus ir kainos korekciją žemyn galima laikyti dėsninga.

Viena vertus, “Snoro” akcijų prekyba buvo kurį laiką sustabdyta ir teoriškai banko akcijų kaina “atsiliko” nuo likusio bankinio sektoriaus kursų augimo, per šį laikotarpį siekusio daugiau nei 10 proc. Kita vertus, padidinus įstatinį kapitalą 40 proc. iš banko lėšų bei išdalinus nemokamas akcijas, gerokai atsiskiedė banko pelno akcijai rodikliai, o nuosavybė išliko nepasikeitusi, taigi “Snoro” P/Bv rodiklis viršijo 4, todėl lyginant “Snoro” akcijų kaina atrodo pervertinta palyginus su kitų bankų vertybinių popierių kursais.

Postūmį akcijoms brangti suteikė nemaži “Snoro” plėtros lūkesčiai, siejami su būsimu kapitalo didinimu dar 30 proc., naują emisiją platinant minimalia 2 litų kaina. Verta atkreipti dėmesį, kad įsigyti šių akcijų pirmenybę turės visi akcininkais buvę gruodžio 7 dienos akcininkų susirinkimo metu, o sprendžiant iš stambiųjų akcininkų rodomų banko akcijų koncentravimo ženklų, pirmumo teisėmis greičiausiai gali būti pasinaudota, o tai reikštų nuosavybės atsiskiedimą šiuo metu perkantiems “Snoro” akcijų.

Stambių pirkimo sandorių sukeltas “Aprangos” (APG1L) akcijų kainos šuolis 3,5 proc. iki 14,95 lito per vieną sesiją, be jokių naujienų iš bendrovės stovyklos, gali reikšti vieną: kad ir toliau į Baltijos šalių vartojimo sektorių, kuriam ateityje prognozuojama sparti plėtra, plūsta užsienio fondų investicijos. Nepertraukiamos prekybos metu “Aprangos” akcijų kursas buvo kilstelėtas ir nemažai sandorių vyko ir 15 litų taške, o bendra apyvarta siekė 2,5 mln. litų.

Pastaruoju metu investuotojai prisiminė ilgesnį laiką užmaršty tūnojusias “Invaldos” (IVL1L) akcijas, kurių apyvarta ketvirtadienį sudarė 1 mln. litų. Akcijų kaina ūgtelėjo 5,4 proc. iki 13,49 lito, koreliuodama su kontroliuojamo “Sanito” (SAN1L) akcijų kursu, pasistiebusiu į viršų 4,9 proc. iki 15,45 lito. Teigiamų emocijų pliūpsnį inspiravo pranešimai, kad “ Sanito“ kontroliuojamai Lenkijos farmacijos įmonei “Jelfa“ pagaliau buvo leista atnaujinti “Corhydrono“ prekybą. Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu daugelis kitų akcijų be perstojo “lipa” į viršų apskritai be jokių naujienų, “Invaldos” ir “Sanito” akcijų brangimo tempas neatrodė toks jau drastiškas, nes daugelis investuotojų po “Corhydrono“ skandalo ilgą laiką atsargiai žiūrėjo į šių metų “Sanito” pelno planus, kurie atsispindi ir konsoliduotose “Invaldos” veiklos rezultatų prognozėse, ir šių akcijų kursai atsiliko nuo bendro rinkos pakilimo tempų.

"Jūsų tarpininko" finansų makleris Andrius Adomkus

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Teroras Barselonoje penktadienį supurtė Europos akcijų biržas (3)

Po teroro išpuolio Barselonoje Europos kelionių bendrovių akcijos krito, kartu su savimi...

D. Trumpo nesutarimai su verslo atstovais paskatino didžiausią JAV akcijų išpardavimą per 3 mėnesius (1)

Europos indeksai ketvirtadienį krito, investuotojams vertinant JAV besiplėtojančius verslo...

„Biržos laikmatis“: akcijų kainoms – dvigubas smūgis (2)

JAV akcijų biržose – antras didžiausias kritimas šiais metais („S&P 500“ -1,54 proc.,...

ECB pastabos nusmukdė eurą iki trijų savaičių minimumo (5)

Euras po ketvirtadienį paviešintų Europos centrinio banko ( ECB ) liepos susitikimo pastabų...

ECB išreiškė nerimą dėl stipraus euro (2)

Aukšti Europos centrinio banko ( ECB ) bankininkai praėjusio mėnesio susitikime išreiškė savo...

Top naujienos

G. Paluckas rėžė koalicijos partneriams: reikia ne naikinti, o kurti (71)

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sukritikavo penktadienį...

Kiek studentai mokės už butus Vilniuje (47)

Rugpjūtis ir rugsėjis tradicinis būsto nuomos pikas miestuose, kuriuose yra aukštosios mokyklos....

Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (50)

Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (140)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

Pasiruoškite: vaizdas sostinės gatvėse skirsis kaip diena ir naktis (33)

Pirmąsias rugsėjo savaites eismas sostinėje taps kur kas intensyvesnis – į gatves išvažiuos...

(Ne)laimingoji turistė išgyveno jau trečiąją teroro ataką (3)

Po Europą keliaujanti jauna Australijos pilietė buvo įvykių epicentre, kai teroristai surengė...

Kas nutinka, kai po žeme sprogsta atominė bomba (1)

Egzistuoja daug būdų, kaip žemėje iškasti milžinišką duobę, tačiau neabejotinai pats...

Ar tai jau ženklas? „Valstiečių“ ministerijoje atsirado postas buvusiai V. Tomaševskio bendražygei (97)

Žemės ūkio ministro, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) atstovo Broniaus...

Dvejus metus laukta „Karklė“ prasidėjo: festivalininkai į linksmybes neskuba (9)

Penktadienio vidurdienį festivalis „ Karklė “ pagaliau atvėrė vartus. Ir nors palapinių...

Turistai iš JAV ir Vokietijos atvyksta į Lietuvą dėl neįprastos pramogos (10)

Jeigu artimiausią sekmadienį ir pirmadienį – rugpjūčio 20 dieną Vilniuje ir rugpjūčio 21...