Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.
Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Rinkos

Europoje jaučiasi stipresnės pesimistinės nuotaikos (2)

Savaitės pradžioje Europoje kritęs bankinis sektorius vakar dieną atsitiesė +4,89 proc. (nuo savaitės pradžios sektorius yra susitraukęs -4,9 proc.) ir stumtelėjo indeksą Stoxx Europe 600 į viršų 1,87 proc.

FED vadovės pranešimas nepakeitė rinkos dalyvių nuomonės (2)

Vakar JAV Federalinės rezervų sistemos (FED) vadovės Dženet Jelen Kongresui skaityto pranešimo tonas buvo atsargiai optimistiškas, tačiau atkreiptas dėmesys į išaugusią ekonomikos plėtrą ribojančių veiksnių įtaką.

Nekantriai lauktas FED vadovės pranešimas nepažadėjo permainų (1)

Sunkėjančios finansinės sąlygos ir netikrumas dėl situacijos Kinijos ekonomikoje kelia pavojų JAV atsigavimui, tačiau menka tikimybė, kad JAV federalinių atsargų bankas turės pakeisti palūkanų nustatymo kryptį ir šias nustoti mažinti.

Ukrainos obligacijų pelningumas po TVF pareiškimo išaugo (12)

Iki 2019 metų galiojančių Ukrainos vertybinių popierių pelningumas trečiadienį kilstelėjo 23 baziniais punktais ir pasiekė 12,38 proc. Toks šuolis susidarė Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovei Christine Lagarde išreiškus nerimą dėl Ukrainoje susidariusios situacijos.

Rinkos dalyviai laukia FED vadovės pranešimo Kongresui (2)

Padangė Senojo žemyno akcijų rinkose neprašviesėjo ir antradienį (EURO STOXX 50 -1,75 proc., Vokietijos DAX -1,11 proc., Prancūzijos CAC 40 -1,69 proc.).