Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.
Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Rinkos

Savaitę investuotojai gali pradėti atsargiau

Paskutinę savaitės dieną Europos akcijų rinkose sklandė pesimistinės nuotaikos, Stoxx Europe 600 fiksuojant 0,18 kritimą. Šių nuotaikų neišblaškė net paskelbta informacija, kad pasitikėjimas euro zonos ekonomika pasiekė aukščiausią lygį per daugiau nei ketverius metus.

Svarbių ekonominių įvykių pilna savaitė žada neramią prekybą finansų rinkose

Penktadienį, po smarkiai nuvylusios informacijos apie pramonės įmonių pelną, Kinijos akcijų indeksas SHANGHAI COMPOSITE smuko beveik 5,5 procento.

Naftos kainos smunka (31)

Naftos kainas smukdo silpna Kinijos statistika ir naftos perteklius rinkoje, informuoja „Reuters“.

Aukso kainos nukrito iki žemiausio lygio per šešerius metus (9)

Aukso kainos nukrito iki žemiausio lygio per beveik šešerius metus, ir rinka šeštą savaitę iš eilės užbaigs nuosmukiu - tam įtakos turi sustiprėjęs doleris ir prognozės dėl gruodį JAV didinamų palūkanų normų, informuoja „Reuters".

Krentančios Kinijos akcijų kainos neigiamai paveiks ir Europos biržas

Pagrindiniai Senojo žemyno akcijų indeksai ketvirtadienį toliau stiebėsi aukštyn (EURO STOXX +1,06 proc.,Vokietijos DAX +1,35 proc., Prancūzijos CAC 40 +1,08 proc.).