Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.
Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Rinkos

Londono prekiautojas nuteistas kalėti 14 metų dėl manipuliavimo LIBOR (1)

Buvęs bankų UBS ir „Citigroup“ prekiautojas Tomas Hayesas pirmadienį buvo nuteistas kalėti 14 metų dėl manipuliavimo Londono tarpbankine palūkanų norma (LIBOR).

Doleris ir vėl pigina auksą (20)

Aukso kainos smunka, tam daugiausia įtakos turėjo sustiprėjęs JAV doleris, rinkoms laukiant bazinės palūkanų normos didinimo.

Graikijos įmonės atpigo penktadaliu (2)

Pirmadienį, Atėnų akcijų biržoje atsinaujinus prekybai vertybiniais popieriais, pagrindinis Atėnų akcijų indeksas nukrito 22,87 proc. Apie tai informuoja BBC.

Europoje ir JAV išsiskyrė investuotojų nuotaikos

Praeita savaitė Europos akcijų rinkose baigėsi didiesiems indeksams fiksuojant kilimus (Stoxx Europe 600 +0,03 proc.; Vokietijos DAX 0,46 proc.). Atrodytų, kad investuotojai kol kas atstūmė į šoną Graikijos finansinę suirutę ir labiau stebi bendrovių skelbiamus rezultatus bei plėtros planus. Neigiama kryptimi regione išsiskyrė su naftos bei dujų gavyba siejančios savo veiklą bendrovės, indekso Stoxx Europe 600 sudėtyje traukiantis naftos ir dujų (Oil&Gas) sektoriui daugiau nei 0,9 proc. Šį pokytį didžiąja dalimi lėmė krentanti pasaulinė žaliavinės naftos kaina, Brent Oil penktadienį pasiekiant 52,21 (-2,06 proc.) JAV dolerio už barelį. Už Atlanto kiek pesimistiškiau investuotojai žvelgė į akcijų rinkas: S&P 500 -0,23 proc.; Dow Jones -0,32 proc.

Graikijoje atidaroma Atėnų akcijų birža

Graikijoje atidaroma Atėnų akcijų birža, kuri dėl finansinės krizės buvo uždaryta 6 savaites. Tačiau vietos investuotojams vis dar išliks tam tikrų vertybinių popierių įsigijimo apribojimų, siekiant apsaugoti šalies finansinę sistemą.