Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.
Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Rinkos

Baltijos šalių biržos kol kas atsispiria neigiamoms pasaulio akcijų rinkos tendencijoms

Nerimas dėl pasaulio ekonomikos plėtros toliau smukdo akcijų indeksus JAV ir Europoje. S&P500 ir DOW JONES indeksų reikšmės krito atitinkamai 0,87 proc. ir 0,78 proc., o EURO STOXX 50 ir DAX – beveik 2%.

Investuotojai didesnį dėmesį kreips į skelbiamus makroekonominius rodiklius

Antradienį Europos akcijų rinkos įgavo didesnį kritimo pagreitį, didžiausią regione kapitalizaciją turinčių bendrovių indeksui Euro Stoxx 50 krentant -1,93 proc., o Stoxx Europe 600 vertei mažėjant -1,66 proc.

Siekia Lietuvą paversti biotechnologijų inovacijų centru (7)

Per ketverius metus Lietuvą norima paversti sveikatos technologijų ir biotechnologijų inovacijų centru. Tai skelbiančią rezoliuciją pasirašė verslo, mokslo ir valstybės atstovai. Anot jų, bus siekiama pritraukti talentų, užsienio investicijų, palengvinti verslo pradžią ir skatinti inovacijas.

JAV doleris pinga toliau (8)

Mažesnis aktyvumas. Vakar nedirbo Didžiosios Britanijos, Kinijos, Honkongo, Singapūro ir Rusijos rinkos, todėl bendras investuotojų aktyvumas buvo menkesnis negu įprastai.

ECB: investuotojai pasinaudojo nutekintais JAV ekonomikos duomenimis (5)

Investuotojai galėjo užsidirbti milijonus JAV dolerių pelno pasirinkę teisingus ėjimus rinkose prieš oficialiai skelbiant itin svarbius JAV ekonomikos vidurkius. Dalis svarbių rodiklių buvo nutekinti, nurodoma Europos centrinio banko (ECB) parengtoje ataskaitoje. Apie tai praneša „Reuters“.