Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Rinkos

ECB užuominos ir Vokietijoje paskelbti rodikliai davė teigiamą impulsą akcijų rinkoms (1)

2014 lapkričio mėn. 25 d. 09:55
Pirmadienį dauguma Europos akcijų rinkų indeksų kilo. ECB vadovas užsiminė, kad šiuo metu yra būtinos priemonės, kurios paskatintų infliacijos augimą euro zonoje. Žinoma, šis pasisakymas tarp investuotojų padidino spekuliacijas, kad ECB greitu metu bus priverstas taikyti papildomas ekonomikos skatinimo priemones, kurios teigiamai atsispindės regiono kapitalo rinkose.

Akcijų indeksai toliau muša rekordus, obligacijų pajamingumas – istorinėse žemumose (1)

2014 lapkričio mėn. 25 d. 09:53
JAV („S&P 500” +0,29 proc., „DOW JONES“ +0,04) ir Europos akcijų rinkos („EURO STOXX 50“ +0,55 proc.) vakar stiebėsi aukštyn, investuotojams vertinant, kiek tikėtina, kad kitą savaitę vyksiančiame posėdyje Europos centrinis bankas priims sprendimą ne tik didinti balansą, bet ir keisti jo sudėtį – pradėti ir vyriausybių skolos supirkimą. Euro zonos bankų, kurių rezultatams regiono ekonomikos plėtra turi itin didelę reikšmę ir kurie yra vieni svarbiausių investuotojų į vyriausybių obligacijas, akcijos kilo 1,33 proc.

Volstrito akcijų rinka prekybą pradėjo augimu (1)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 20:05
Volstrytas, Niujorkas (JAV)
Sean Pavone / Shutterstock.com
Pirmadienį Volstrito akcijų rinka prekybą pradėjo augimu, tam įtakos turėjo išaugęs Vokietijos verslo pasitikėjimas ir prognozuojamos tolesnės skatinimo priemonės Kinijoje, informuoja BBC.

K. Zasas. Įmonių pinigų valdymo mitai ir investavimo sprendimai (6)

2014 lapkričio mėn. 25 d. 11:24
Karolis Zasas
Bendrovės nuotr.
Įmonės Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, finansų krizės metu mažino investicijas ir kaupė grynųjų pinigų rezervus. Tai yra logiškas žingsnis siekiant užtikrinti likvidumą ir išlaikyti lankstumą esant aukštam ekonomikos neapibrėžtumui ir sumenkusiam verslo pasitikėjimui. Įdomu, kad ekonomikai atsigaunant, pvz. JAV, S&P500 įmonių grynųjų pinigų ir trumpalaikio turto santykis negrįžo į prieš krizinį lygį. Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje šis rodiklis pastaraisiais metais taip pat mažėja labai nuosaikiai, ir įmonių grynųjų pinigų bei trumpalaikių investicijų pozicija sudaro beveik 20 proc. viso trumpalaikio turto.

Kinijos Centrinio banko veiksmų ir M.Draghi komentarų nulemtas akcijų kainų augimas greičiausiai bus trumpalaikis

2014 lapkričio mėn. 24 d. 10:51
Penktadienį Kinijos Centrinis bankas jau pasibaigus šalies biržų prekybos sesijoms netikėtai (pirmą kartą nuo 2012 metų), siekdamas sustiprinti vis lėčiau augančią šalies ekonomiką, sumažino palūkanų normas. Vienerių metų trukmės skolinimosi palūkanos buvo sumažintos 0,4 procentinio punkto iki 5,6 proc., o indėlių – 0,25 procentinio punkto iki 2,75 procento. Keliomis valandomis anksčiau Europos Centrinio Banko vadovas Mario Draghi eilinį kartą patvirtino pasiryžimą visomis galimomis priemonėmis skatinti Europos Sąjungos ekonomiką. Šios dvi naujienos Europos akcijų rinkose lėmė seniai regėtą kainų augimą (DAX +2,62 proc., CAC +2,67 proc., FTSE+1,08 proc.), tačiau už Atlanto investuotojų reakcija buvo gerokai nuosaikesnė (S&P 500 +0,52 procento.).