Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Rinkos

Investuotojai vertina Kinijos gamybos sektoriaus duomenis

2014 balandžio mėn. 23 d. 09:00
JAV nenaujų namų pardavimo, euro zonos vartotojų pasitikėjimo duomenys ir bendrovių skelbiami veiklos rezultatai nenuvylė investuotojų – kilo tiek JAV (DOW JONES +0,40 proc., S&P500 +0,41 proc.), tiek Europos (EURO STOXX +1,39 proc.) akcijų indeksų reikšmės.

Po švenčių prekiauta aktyviai

2014 balandžio mėn. 22 d. 17:47
Antradienį po švenčių grįžę investuotojai prekiavo gana aktyviai – atlikta 318 sandorių, sugeneruota 308 tūkst. eurų apyvarta. Biržos indekso vertė beveik nepakito.

Pošventinė prekyba Azijoje - be aiškesnės krypties

2014 balandžio mėn. 22 d. 08:40
JAV biržose vakar vyravo optimistinės nuotaikos – tęsiantis bendrovių veiklos rezultatų skelbimo laikotarpiui DOW JONES ir S&P500 kilo atitinkamai 0,25 proc. ir 0,38 procento. Pinganti jena (102,65 jenos už JAV dolerį) ir toliau yra teigiamas veiksnys Japonijos biržose kotiruojamoms eksportuojančių bendrovių akcijoms. NIKKEI indekso reikšmė šįryt (8 val. Lietuvos laiku) didėja 0,17 procento. Vertinant bendrai nuotaikas Azijos biržose, rinkos dalyviai laukia rytoj skelbiamo HSBC banko skaičiuojamos gamybos sektoriaus pasitikėjo rodiklio.

Rinkos dalyviai palankiai vertina keturšalį dialogą Ženevoje

2014 balandžio mėn. 18 d. 10:05
Akcijos Azijoje (NIKKEI +0,49 proc., HANG SENG +0,28 proc.) brangsta dėl keturšalių derybų Ženevoje baigties – JAV, ES, Ukrainos ir Rusijos atstovai sutarė dėl žingsnių, kaip sumažinti įtampą ir stabdyti smurtą Ukrainoje.

Vilniaus biržos judesius veikė artėjančios Velykos

2014 balandžio mėn. 17 d. 17:18
Vilniaus biržos judesius veikė artėjančios Velykos
L.Ruokienės nuotr.
Ketvirtadienį NASDAQ OMX Vilniaus biržoje investuotojai nebuvo aktyvūs – paprastai taip nutinka prieš didžiąsias šventes. Prie to prisidėjo ir naujienų iš emitentų trūkumas. Atlikti 193 sandoriai, akcijų perleista už 243 tūkst. eurų. Biržos indekso vertė išaugo 0,24 proc.