Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Rinkos

Vilniaus biržos indeksas pasistiebė

2014 balandžio mėn. 16 d. 17:02
Trečiadienį NASDAQ OMX Vilniaus biržoje atlikti 269 sandoriai, akcijų perleista už 234 tūkst. eurų. Pigusių ir brangusių pozicijų skaičius buvo panašus, o biržos indeksas pasistiebė 0,54 proc.

Investuotojai palankiai įvertino Kinijos BVP duomenis, Azijos rinkos kyla

2014 balandžio mėn. 16 d. 10:12
Šįryt paskelbta, kad Kinijos BVP pirmą metų ketvirtį, lyginant su analogišku laikotarpiu prieš metus, augo 7,4 proc. ir 0,1 proc. viršijo analitikų prognozes. Nors tai lėčiausias augimo tempas per paskutinius 6 ketvirčius, duomenys vertinami palankiai - augimas pranoko analitikų lūkesčius ir labai nežymiai atsiliko nuo Kinijos valdžios oficialaus BVP augimo tikslo (7,5 proc.). Kinijos HANG SENG ir Japonijos NIKKEI indeksų reikšmės atitinkamai pašoko 0,63 proc. ir 3,01 procento (9:20 val. Lietuvos laiku).

K. Celiešius. Reputaciją praradusiai Rusijos akcijų rinkai iššūkiai dar nesibaigė (2)

2014 balandžio mėn. 16 d. 10:08
Kęstutis Celiešius
Bendrovės nuotr.
Nors užsienio investuotojai praėjusiais metais nebuvo per daug optimistiškai nusiteikę dėl Rusijos ekonomikos perspektyvų, Lietuvos didžiausios prekybos partnerės pagrindiniai akcijų indeksai, skirtingai nei kritę Kinijos ar Brazilijos indeksai, praėjusius metus užbaigė beveik nepakitę. Kita vertus, vargu, ar daug investuotojų tikėjosi, kad Rusija pasuks tokiu drastišku keliu pasibaigus Sočio žiemos olimpinėms žaidynėms ir iki neregėtų aukštumų sukels riziką užsienio investicijų saugumui Rusijoje.

Dauguma pozicijų Vilniaus akcijų biržoje pigo

2014 balandžio mėn. 15 d. 17:07
Antradienį NASDAQ OMX Vilniaus biržoje akcijų perleista už 283 tūkst. eurų, atlikti 346 sandoriai. Dauguma pozicijų pigo, o biržos indeksas prarado 0,36 proc. savo vertės.

Investuotojus nudžiugino JAV mažmeninės prekybos apyvartos duomenys ir „Citigroup“ rezultatai

2014 balandžio mėn. 15 d. 09:50
Naujienos už Atlanto nudžiugino. Mažmeninės prekybos apyvarta JAV kovą, palyginti su ankstesniu mėnesiu, augo 1,1 proc. iki 433,9 mlrd. JAV dolerių arba sparčiausiai nuo 2012 metų. Apyvarta, neįskaitant automobilių ir jų dalių, padidėjo 0,7 procento. Geros naujienos rinkos dalyvius pasiekė ir iš bankų sektoriaus, kur lūkesčius viršijusius rezultatus paskelbė "Citigroup". To užteko, kad indekso S&P 500 (+0,82 proc.) vertė atsigautų nuo didžiausio per pastaruosius dvejus metus savaitinio nuosmukio, o pagrindinių Vakarų Europos indeksai išsikapstytų iš dienos eigoje vyravusių nuostolių. Tuo tarpu šįryt Azijos rinkos neįgauna vienos krypties.