Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Rinkos

Europos akcijų rinkas neigiamai veikė padėtis Ukrainoje

2014 liepos mėn. 28 d. 10:23
Beveik visą savaitę stiebęsi didieji Europos akcijų indeksai penktadienį neigiamai reagavo į Ukrainoje paaštrėjusią konfrontaciją tarp šalies karinių pajėgų ir separatistų. Didžiosios Britanijos indeksas FTSE 100 dienos pabaigoje nukrito 0,44 proc. (savaitinis augimas 0,62 proc.), tuo tarpu Vokietijos indeksui DAX savaitės pabaiga buvo dar nesėkmingesnė, pastarojo vertei penktadienį koreguojantis -1,53 proc. (savaitinis smukimas siekė -0,782 proc.).

Savaitė Azijos rinkose prasideda optimistinėmis nuotaikomis

2014 liepos mėn. 28 d. 10:07
Savaitė akcijų rinkose pasibaigė pesimistinėmis nuotaikomis (S&P500 -0,48 proc., DOW JONES -0,72 proc.) ir neigiamomis naujienomis.  Pirma, TVF nuo 3,7 proc. iki 3,4 proc. sumažino šių metų pasaulio ūkio augimo prognozę, tačiau nepakeitė 2015 metų (4 proc.).

Investuotojų dėmesys – Vokietijai (1)

2014 liepos mėn. 25 d. 10:21
Ketvirtadienį prekyba Europos akcijų rinkose prasidėjo optimistinėmis nuotaikomis vertinant Azijoje paskelbtus makroekonominius rodiklius.

Investuotojų nerimas dėl vykstančių įvykių Ukrainoje (1)

2014 liepos mėn. 24 d. 10:24
Investuotojų nerimas dėl vykstančių įvykių Ukrainoje
DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)
Kaip ir buvo tikėtasi, Europos akcijų rinkų investuotojai trumpam nustūmė į šoną Ukrainoje bei Izraelyje vykstančius įvykius ir detaliau stebėjo įmonių veiklos rezultatus.

Akcijų rinkų dėmesys – bendrovių veiklos rezultatams

2014 liepos mėn. 23 d. 10:21
Antradienį, aprimus neigiamoms nuotaikoms dėl Ukrainoje vykstančių įvykių, Europos akcijų rinkų indeksai atsistatė ir rodė kilimo tendenciją.