Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Rinkos

Lietuva obligacijas išplatino pigiausiai per visą istoriją (25)

2014 spalio mėn. 22 d. 19:52
Ketvirtadienį Lietuva tarptautinėse kapitalo rinkose dvylikai metų pasiskolino 1 mlrd. eurų, už kuriuos mokės 2,125 proc. metinių palūkanų - mažiausiai už euroobligacijų emisiją per visą šalies skolinimosi istoriją, praneša Finansų ministerija.

JAV bendrovės džiugina naujienomis apie sėkmingą praėjusį ketvirtį, Europos centrinis bankas įgyvendina ekonomikos skatinimo planą

2014 spalio mėn. 22 d. 11:11
JAV bendrovės džiugina naujienomis apie sėkmingą praėjusį ketvirtį, Europos centrinis bankas įgyvendina ekonomikos skatinimo planą
DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)
JAV ir Europos akcijų rinkos vakar kilo (S&P 500 +1,96 proc., o EURO STOXX +2,19 proc.), investuotojams vertinant lūkesčius viršijusius bendrovių ketvirčio rezultatus ir vis pasirodančias, nors oficialiai ir nepatvirtintas, žinias, kad Europos centrinis bankas (ECB) aktyviai supirkinėja euro zonos bankų išleistas konvertuojamas obligacijas. JAV technologijų bendrovė Apple (akcijų kaina vakar stiebėsi 2,7 proc.) pranešė, kad per praėjusį ketvirtį uždirbtas pelnas, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, augo 12,78 proc. (iki 8,47 mlrd. JAV dolerių). 79 proc. į S&P 500 įtrauktų bendrovių, jau paskelbusių liepos-rugsėjo mėn. veiklos rezultatus, viršijo pelno, o 61 proc. – pajamų prognozes. Azijos rinkos seka JAV pavyzdžiu (09:20 Lietuvos laiku Japonijos NIKKEI 225 +2,62 proc., Honkongo HANG SENG +1,18 proc.).

ECB ekonomikos skatinimas bei bendrovių skelbiami rezultatai stūmė akcijų rinkas į viršų

2014 spalio mėn. 22 d. 09:45
ECB ekonomikos skatinimas bei bendrovių skelbiami rezultatai stūmė akcijų rinkas į viršų
AP/Scanpix
Vakar dieną Europos akcijų rinkos stiebėsi aukštyn, paskelbus gerus bendrovių veiklos rezultatus bei ECB pranešus apie struktūrinių Italijos obligacijų pirkimą. Indeksas Stoxx Europe 600 antradienį šoktelėjo 2,12 proc., o Euro Stoxx 50 pakilo 2,19 proc. Šveicarijos vaistų gamintojas „Actelion LTD“ paskelbė, kad trečiojo ketvirčio pajamos išaugo lyginant su praėjusių metų laikotarpiu, ir ši informacija buvo teigiamai priimta investuotojų, akcijos vertei šoktelint daugiau nei 3,0 proc. Taip pat investuotojai teigiamai žvelgė į Švedijos banką „Swedbank AB“ (+4,74 proc.), kurio pajamos trečiąjį ketvirtį pakilo daugiau nei analitikai prognozavo.

Investuotojams šią savaitę netruks naujienų ir makro, ir mikroekonomikos lygiu

2014 spalio mėn. 21 d. 11:38
Šis rytas buvo gausus Kinijos makroekonominės informacijos. Kaip skelbiama, trečiąjį šių metų ketvirtį (palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai) šalies BVP, pasiremdamas plėtra paslaugų sektoriuje, augo 7,3 proc. (tikėtasi 0,1 proc. mažiau). Kinijos pramonės produkcija per praėjusius metus irgi augo viršydama lūkesčius (8,0 proc., palyginti su 6,9 proc. rugpjūtį).

Akcijų rinkų sentimentą lėmė bendrovių veiklos statistika bei ECB veiksmai

2014 spalio mėn. 21 d. 09:59
Pirmadienio prekyba Europos akcijomis baigėsi kritimu (DAX -1,5 proc.; FTSE 100 -0,68 proc.). Tokiai vakar dienos tendencijai įtakos turėjo skelbiami bendrovių veiklos rezultatai, kurie neatitiko analitikų prognozių ir tai paaštrino esama situaciją, - kad euro zonos ekonomika nėra pakankamai stipri augti be papildomo skatinimo. Vienos didžiausių Olandijos medicinos prietaisų gamintojos „Royal Philips NV“ akcijų kaina krito 3,7 proc., po to kai pateikti rezultatai neatitiko analitikų lūkesčių. Tuo tarpu didžiausia pasaulyje verslo srities programinės įrangos kūrėja „SAP SE“ sumažino savo metines veiklos augimo perspektyvas, kurios lėmė net 5,8 proc. akcijos kritimą. Taip pat neigiamo atspalvio rinkų sentimentui turėjo pasklidusi informacija, kad ECB pirmadienį pirko trumpo laikotarpio Prancūzijos struktūrines obligacijas bei Ispanijos skolos vertybinius popierius. Tokia ECB politika nesuteikė investuotojams pasitikėjimo, kad šie banko veiksmai turės didesnės teigiamos įtakos regiono ekonomikai.