Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Rinkos

JAV savaitinis bedarbių paraiškų skaičiaus įnešė į prekybą optimizmo

2015 sausio mėn. 30 d. 09:52
Ketvirtadienį Europoje investuotojų nuotaikos buvo permainingos. Didieji senojo žemyno indeksai žengė skirtingomis linkmėmis, Euro Stoxx 50 pakylant 0,38 proc. (nuo metų pradžios +7,16 proc.), tuo tarpu Stoxx Europe 600 neigiamai koreguojantis 0,09 proc. (nuo metų pradžios +7,65 proc.). Šiuo metu Europoje jaučiasi dvi investuotojų stovyklos. Pirmoji yra teigiamai nusiteikusi, kad ECB patvirtino euro zonos ekonomikos skatinimo planą, antroji – kad Graikijoje susidariusi politinė situacija, gali neigiamai paveikti bendrą euro zonos finansinę situaciją. ECB skatinimo planai jau yra oficialiai patvirtinti, tuo tarpu Graikijoje išlieka neužtikrintumas.

Rinkos dalyvių nepradžiugino dėl naujų rizikos veiksnių sušvelnėjęs FED tonas

2015 sausio mėn. 29 d. 11:36
Iš antradienį-trečiadienį vykusio JAV Federalinio rezervų banko (FED) posėdžio pranešimo dingo daugiau negu dvejus metus nugyvenusi užuomina „reikšmingas laiko tarpas“, tačiau išlaikytas pažadas „išlikti kantriems pradedant normalizuoti pinigų politiką“. Federalinio atvirosios rinkos komiteto nariai sutiko, kad nuo paskutinio posėdžio praėjusių metų gruodį JAV ekonomika išlaikė tvirtą (nebe vidutinį, kaip skelbta anksčiau) plėtros tempą, tačiau nurodė, kad, analizuodami sąlygas pinigų politikos griežtinimui, be kitų veiksnių, vertins ir pasaulio mastu vykstančius pokyčius.

Graikijos biržos indeksas trečią dieną iš eilės aktyviai krenta

2015 sausio mėn. 29 d. 10:09
Graikijos biržos indeksas trečią dieną iš eilės aktyviai krenta
AP/Scanpix
Neramumai Graikijoje toliau auga. Investuotojai baiminasi, kad naujoji šalies parlamento dauguma toliau netęs taupymo politikos, o tai bus neprimintina situacija Graikijos finansuotojams. Trečiadienį Atėnų biržos indeksas ASE krito 9,24 proc., tuo tarpu nuo savaitės pradžios šio indekso vertė jau susitraukus net 16,3 proc. Indeksai Euro Stoxx 50 ir Stoxx Europe 600 pasuko skirtingomis linkmėmis, pirmajam susitraukiant -0,4 proc., o antrajam pakylant 0,1 proc. Paskelbtas geresnis nei tikėtasi Vokietijos GfK instituto vartotojų pasitikėjimo ekonomika indeksas vakar dieną teigiamai nuteikė investuotojus, DAX indeksui pakylant 0,78 proc.

Graikijos finansų rinkose – suirutė (44)

2015 sausio mėn. 28 d. 18:48
Graikijos finansų rinkose – suirutė
AP/Scanpix
Trečiadienį Graikijos finansų rinkose susidarė suirutė, nes investuotojai baiminasi, kad naujoji prieš taupymo priemones nusiteikusi šalies vyriausybė pasirengusi mesti iššūkį savo tarptautiniams kreditoriams. Apie tai praneša BBC.

Stiprus doleris kenkia (8)

2015 sausio mėn. 28 d. 11:33
JAV dolerio sustiprėjimas pakenkė kai kurių Jungtinių Valstijų stambaus kapitalo įmonių pelnui, rašo laikraštis "The Wall Street Journal".