Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinakte su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Rinkos

Vokietijos verslo aplinkos vertinimas investuotojus nuteikė optimistiškai

2014 gruodžio mėn. 19 d. 10:23
Per pastarąsias dvi savaites dauguma Europos akcijų indeksų krito vidutiniškai po 10 proc., tuo tarpu tai skatino investuotojus atidžiau stebėti pozicijas ir įsigyti atpigusių bendrovių akcijų. Tokia tendencija ypač buvo jaučiama vakar dieną, kuomet Europos akcijų rinkose įsivyravo optimistinės investuotojų nuotaikos, indeksams Euro Stoxx 50 (3,33 proc.) ir Stoxx Europe 600 (2,95 proc.) fiksuojant didžiausius vienos dienos šuolius per pastaruosius metus. Ketvirtadienį paaiškėjo, kad Vokietijoje verslo aplinka yra vertinama palankiai, o jos perspektyvos brėžiamos teigiama linkme. Sportinės aprangos gamintojos „Adidas“ atstovai vakar dieną užsiminė, kad Rusijos rublio kritimas turės įtakos bendrovės pelningumui, tačiau į šias žinias investuotojai aktyviai nereagavo, akcijos vertei pakylant 1,58 proc.

Po JAV centrinio banko komentarų JAV akcijų rinka pakilo iki rekordinio lygio (4)

2014 gruodžio mėn. 19 d. 08:12
Ketvirtadienį JAV akcijų rinka prekybą baigė ženkliu augimu, tam įtakos turėjo JAV federalinio atsargų banko komentarai. Trečiadienį bankas pažadėjo būti "kantrus" spręsdamas, kada didinti palūkanų normas. Daugumos analitikų nuomone, toks centrinio banko pareiškimas gali reikšti, kad palūkanų normų didinimo galima sulaukti jau 2015 m. viduryje.

Po komentarų didžiulis sujudimas kilo Europos akcijų rinkoje

2014 gruodžio mėn. 18 d. 22:28
Ketvirtadienį Europos akcijų rinkoje kilo didžiulis sujudimas ir investuotojų aktyvumas – palankiai sutikta JAV federalinio atsargų banko vadovės Janet Yellen žinia, kad bankas būsiantis „kantrus“ spręsdamas, kada didinti palūkanų normas, praneša „Dow Jones“.

JAV akcijų rinkų investuotojai buvo teigiamai nusiteikę dėl paliktos žemos bazinės palūkanų normos

2014 gruodžio mėn. 18 d. 10:42
Pastarąją savaitę aktyviai kritęs iškastinio kuro sektorius, vakar dieną šoktelėjo į viršų, indeksui Stoxx Europe 600 Oil & Gas pakylant net 3,26 proc. Šį pokytį didžiąją dalimi sąlygojo pakilusi žaliavinės naftos kaina: už Brent Oil naftos barelį investuotojams mokant 63,4 JAV dolerius, o už WTI naftos barelį 58,90 JAV dolerį. Vakar dieną Europoje nesijautė bendros investuotojų nuotaikos, indeksui Stoxx Europe 600 pakylant 0,14 proc., Euro Stoxx 50 kilstelint vertę 0,07 proc., o Vokietijos DAX indeksui susitraukiant 0,2 proc.

JAV bankas neatsitraukia dėl bazinių palūkanų (3)

2014 gruodžio mėn. 17 d. 18:12
Tvirtas JAV ekonomikos atsigavimas turėtų pakirsti tarptautinėse rinkose susidariusį nerimą dėl JAV federalinio atsargų banko trečiadienį rengiamo paskutiniojo šiais metais valdybos susitikimo.