Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Rinkos

Po JAV ir Anglijos centrinių bankų posėdžių ataskaitų rinkose nerimsta diskusijos dėl palūkanų normų didinimo (1)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 11:12
Vakar paskelbtoje FED paskutinio posėdžio ataskaitoje investuotojai ieškojo užuominų apie ankstesnį negu planuota palūkanų normų pakėlimą. Nors pripažįstama, kad pastaraisiais mėnesiais ir darbo rinkos, ir infliacijos rodikliai priartėjo prie FED ilgalaikių tikslų, neatitikimas tarp esamų darbo rinkos sąlygų ir sąlygų, kurios susiformuotų esant optimaliam darbo išteklių panaudojimui, išlieka.

Europos ir JAV akcijų rinkose vyravo skirtingos nuotaikos (1)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 10:23
Per dvi pirmąsias šios savaitės dienas kilę Europos akcijų indeksai, trečiadienį stabtelėjo ir nežymiai neigiamai koregavosi. Didžiosios Britanijos FTSE 100 indekso vertė susitraukė -0,35 proc., o Vokietijos DAX indeksas nukrito -0,21 proc. Vakar dieną buvo paskelbta Didžiosios Britanijos Centrinio banko paskutinio posėdžio suvestinė, kurioje atsispindėjo, kad keli šio banko nariai siekė, kad bazinė palūkanų norma šalyje būtų keliama jau šį mėnesį.

Rinkos dalyvių dėmesio centre – paskutinio FED posėdžio ataskaita (2)

2014 rugpjūčio mėn. 20 d. 11:48
Geopolitinės naujienos. Situacija Gazos ruože išlieka sudėtinga – derybos tarp Izraelio ir Palestinos nutrūko be ilgalaikio sprendimo, kai laikinoms paliauboms tęsiantis Gazos ruože atnaujinti kovos veiksmai. Šiandien, kaip spėjama, bus paskelbti Berlyno derybose dėl Ukrainos krizės suvaldymo priimti sprendimai. Ukrainos vyriausybės pajėgoms toliau spaudžiant Rusijos separatistus šalies rytuose, intensyvėja ir diplomatiniai veiksmai – šį šeštadienį konfliktui Ukrainoje ir santykiams su Rusija aptarti numatytas Vokietijos kanclerės A. Merkel vizitas į Kijevą; kitą antradienį vyksiančiame Muitų sąjungos šalių vadovų susitikime Minske, be ES atstovų, dalyvaus Rusijos ir Ukrainos prezidentai.

Europoje ir JAV vyrauja investuotojų optimizmas, bendrovėms skelbiant su veikla susijusius rodiklius

2014 rugpjūčio mėn. 20 d. 10:14
Antradienį, antra dieną iš eilės, Europos akcijų rinkose buvo jaučiamos džiugios investuotojų nuotaikos. Europos indeksai Euro Stoxx 50 ir Stoxx Europe 600 dienos prekybos pabaigoje užsidarė po lygiai pakildami 0,57 proc., o Vokietijos DAX indeksas šoktelėjo 0,96 proc. Investuotojai, matydami, kad tarp Ukrainos ir Rusijos yra vykdomas dialogas, atsigręžė į kitus įvykius, tarp kurių buvo ir bendrovių skelbiami veiklos rezultatai. Didžiausia pasaulyje laivybos kompanija „Moeller – Maersk“ padidino savo metų pelno prognozes, o tokios naujienos momentiškai stumtelėjo akcijos vertė į viršų 4,88 proc.

Berlyno derybų rezultatų belaukiant rinkos dalyvių optimizmą kol kas palaiko neblogi makroekonominiai duomenys

2014 rugpjūčio mėn. 19 d. 10:38
Vakar pasirodė retų gerų naujienų apie euro zonos ekonomiką – importui augant lėčiau negu eksportui, euro zonos užsienio prekybos perteklius birželį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo 7 proc. (iki 16,8 mlrd. Eurų). Vis dėlto naujausia užsienio prekybos informacija jau rodo blogėjančius regiono santykius su Rusija (eksportas į Rusiją sumažėjo 14 proc., o importas smuko 7 proc.).