Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.
Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Rinkos

Japonijos akcijų vertė pakilo aukščiausiai per pastaruosius 15 metų

Japonijos akcijų vertė pakilo aukščiausiai per pastaruosius 15 metų po to, kai, anot naujausių šalies prekybos su užsieniu balandžio duomenų, užfiksuotas deficitas, tačiau vis dėlto duomenys buvo geresni, nei tikėtasi. Apie tai praneša BBC.

Už Atlanto paskelbti infliacijos duomenys paskatino pesimizmą šalies akcijų rinkose (2)

Penktadienį dauguma Europoje kotiruojamų akcijų buvo linkusios neigiamai koreguotis, Stoxx Europe 600 indekso vertei sumažėjant 0,03 proc. Vykstant diskusijoms dėl Graikijos finansinės padėties stabilizavimo, atrodytų, kad akcijų rinkose investuotojai neįžvelgia didesnės rizikos, šalies ASE indeksui koreguojantis 0,65 proc. ir jo sudėtyje vienais iš didžiausių kritimų pasižymint banko „Alpha Bank AE“ (-3,38 proc.) ir telekomunikacinių paslaugų tiekėjo „Hellenic Telecommunications Organization SA“ (-3,29 proc.) vertėms. Žinoma, Europoje buvo ir bendrovių, kurios ėjo prieš rinkos tendenciją. Ryšio paslaugų bendrovė „Vodafone“ penktadienį kilo 4,64 proc., o per tris paskutines buvusios savaitės dienas, pastarosios vertė išaugo net 11,9 proc., sklandant informacijai apie bendrovių jungimąsi.

Pakako menkos užuominos apie kylančias kainas JAV, kad akcijų rinkos dalyviai sunerimtų (2)

Pagrindiniai JAV akcijų indeksai penktadienį smuktelėjo (S&P 500 -0,22 proc., DOW JONES -0,29 proc., NASDAQ -0,03 proc.), iždo obligacijos atpigo (10 metų trukmės obligacijų pajamingumas šįryt siekia 2,21 proc.), o JAV doleris sustiprėjo kitų pagrindinių valiutų atžvilgiu. EUR/USD kursas penktadienį smuko 0,9 proc. ir šįryt siekia 1,10 JAV dolerio už eurą.

Nevynioja į vatą: Graikija yra Trojos arklys (53)

Ką daryti su Graikija – šis klausimas kilo ir per Vilniuje vykusią tarptautinę Danijos prekybos rūmų „Inovacijų konferenciją“. Priekaištai Graikijai skriejo vienas po kito: šalis palyginta su Trojos arkliu.

Blogesni JAV ekonomikos duomenys investuotojams suteikė optimizmo

Dienos pradžia ketvirtadienį Europos akcijų rinkose buvo nerami, daugumai regiono akcijų krentant. Investuotojus nuvylė paskelbti Vokietijos gamybos sektoriaus aktyvumo duomenys, kurie parodė dar didesnį sumažėjimą nei buvo prognozuota. Tačiau vėliau investuotojų optimizmą atgaivino naujienos, kad bendras euro zonos gamybos sektoriaus aktyvumas buvo teigiamas. Tai pabrėžia, kad kitos, neįskaitant Vokietijos, šalys prisideda prie regiono ekonomikos augimo. Bendrai vakar dieną Stoxx Europe 600 indeksas pakilo 0,36 proc., o varančiąja jėga buvo iškastinių energijos šaltinių sektorius. Naftos ir dujų sektorius iš visų grupių sudarė didžiausią augimą Europoje, pastarojo vertei šoktelint 1,39 proc. Žinoma šiam pokyčiui pridėtinės vertės davė pakilusi 2,32 proc. žaliavinės naftos Brent Oil kaina.