Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Rinkos

Analitikas: silpstantis euras kursto prekių ir paslaugų brangimą (12)

2014 spalio mėn. 24 d. 22:03
Analitikas: silpstantis euras kursto prekių ir paslaugų brangimą
DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)
Dėl žemos paklausos Europos įmonės priverstos vis labiau mažinti kainas, tačiau vidaus rinkų kainos kyla, priešingai eksportuojamų prekių kainai, ir tai, savo ruožtu, stabdo bendrovių pelno augimą, rašo „Postimees“.

Maždaug 25 bankai neišlaikė ECB streso testų (4)

2014 spalio mėn. 24 d. 21:10
Maždaug 25 bankai neišlaikė ECB streso testų
AP/Scanpix
Maždaug 25 euro zonos bankai neišlaikė Europos centrinio banko (ECB) testų, rašo „The Wall Street Journal“. Kartu pastebima, kad daugiau nei pusė iš šių bankų padidino savo kapitalą pakankama suma 2014 metais.

Teigiami euro zonos makroekonominiai rodikliai užgožė neigiamus įmonių rezultatus

2014 spalio mėn. 24 d. 09:45
Teigiami euro zonos makroekonominiai rodikliai užgožė neigiamus įmonių rezultatus
DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)
Vakar, trečią dieną iš eilės, Europos akcijų rinkos kilo. Investuotojus teigiamai nuteikė išaugęs preliminarus euro zonos gamybos sektoriaus užsakymų indeksas bei analitikų prognozes pranokęs vartotojų pasitikėjimo ekonomika rodiklis. Pastarosios naujienos kėlė pagrindinius regiono indeksus (Euro Stoxx 50 +1,19 proc.; Stoxx Europe 600 +0,66 proc.) į viršų, užgožiant didžiųjų bendrovių ne tokius džiuginančius veiklos rezultatus. Prancūzijos padangų gamintojas „Michelin“ trečiadienį po prekybos paskelbė, kad pardavimų pajamos trečiąjį ketvirtį sumažėjo -4,64 proc., o tai ketvirtadienį momentiškai lėmė akcijų išsipardavimą šioje pozicijoje, akcijos vertei krentant -4,9 proc.

Investuotojų ūpą koreguoja verslo pasitikėjimo ekonomika rodikliai

2014 spalio mėn. 23 d. 11:04
Po savaitės pradžioje užplūdusio optimizmo, nuotaikos pasaulio akcijų rinkose vakar išsiskyrė. Naftos kainoms toliau smunkant (WTI tipo nafta šiuo metu balansuoja ties 80,68 JAV dolerio už barelį, Brent tipo nafta atpigusi žemiau 85 JAV dolerių už barelį), investuotojai kitapus Atlanto suskubo mažinti turimų energetikos bendrovių akcijų kiekį (S&P 500 -0,73 proc., DOW JONES -0.92 proc.).

Krentantis naftos kaina smukdo energijos bendrovių akcijas (3)

2014 spalio mėn. 23 d. 10:11
Trečiadienį Europoje investuotojai buvo puikiai nusiteikę ir aktyviau prekiavo akcijomis. Didieji regiono indeksai antrą dieną iš eilės kilo, Euro Stoxx 50 indeksas stiebėsi 0,57 proc. (dviejų dienų 2,78 proc.), o indeksas Stoxx Europe 600 augo 0,73 proc. (dviejų dienų 2,87 proc.). ECB pradėjus pirkti didžiųjų Europos šalių vertybinius popierius, tarp investuotojų pradėjo sklisti spekuliacijos, kad Europos centrinis bankas, greitu metu gali padidinti skatinimo mastą, o tai teigiamai turėtų paveikti akcijų rinkas. Tuo tarpu vakar JAV akcijų rinkose vyravo išsipardavimo nuotaikos.