Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Rinkos

Pamažu kylančios vartojimo kainos JAV bando FED kantrybę

2015 vasario mėn. 27 d. 10:48
Vakar paskelbta JAV makroekonominė informacija prasilenkė su prognozėmis, tačiau tikrai nenuvylė. Labiau, negu buvo laukta, ir pirmą kartą per pastaruosius tris mėnesius sausį augo ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai (+2,8 proc., prognozuota +1,6 proc.), o tai leidžia tikėtis didėsiančio aktyvumo šalies gamybos sektoriuje. Per savaitę pateiktų naujų bedarbių paraiškų skaičius ūgtelėjo iki 313 tūkst. (tikėtasi 290 tūkst.), tačiau keturių savaičių slenkantysis rodiklio vidurkis išlieka žemiau 300 tūkst. nuo pat praėjusių metų rugsėjo. Vakar taip pat paaiškėjo, kad sausį kainos JAV smuko 0,7 proc. – labiausiai nuo pat 2008 m. gruodžio, į neigiamą teritoriją pasislinko ir metinė infliacija (-0,1 proc.). Kita vertus, be maisto ir energijos išteklių, vartojimo kainos JAV ir toliau stiebiasi (+1,6 proc., palyginti su praėjusių metų sausiu). Tai iš esmės remia Federalinio rezervų banko (FED) požiūrį, kad, išsisklaidžius atpigusios naftos efektui, infliacija šalyje artės prie tikslinio 2 proc. lygio.

Akcijų rinkų investuotojai vertino makroekonomines naujienas

2015 vasario mėn. 27 d. 10:15
Aprimus situacijai dėl Graikijos, Europos investuotojai nukreipė dėmesį į pavienes bendroves bei skelbiamus makroekonominius rodiklius. Indeksas Stoxx Europe 600 (+1,02 proc.) parodydamas didžiausią kilimą nuo mėnesio pradžios palietė 2007 metais spalio mėnesį buvusį lygį. Vokietijoje paaiškėjo, kad vasario mėnesį nedirbančių gyventojų pokytis mažėjo didesniais tempais nei laukta. Buvo prognozuota, kad šis rodiklis išlaikys 10 tūkst. kritimą, bet prognozes aplenkus, šis pokytis pasiekė -20 tūkst. Tai reiškia, kad didžiausioje euro zonos ekonomikoje darbo rinkos situacija gerėja, tokiu būdu tikintis vėliau akivaizdesnio ekonomikos išjudinimo. Taip pat vakar dieną šalyje buvo paskelbta, kad GfK vartotojų pasitikėjimo ekonomika indeksas pakilo nuo 9,3 iki 9,7, tuo trapu buvo tikėtasi 9,5 kilimo.

Nusilpus jenai, Japonijos akcijų rinka auga

2015 vasario mėn. 27 d. 07:55
Penktadienį pagrindinis Japonijos akcijų indeksas pakilo, tam daugiausia įtakos turėjo jenos kurso smukimas JAV dolerio atžvilgiu, informuoja BBC.

Savaitės pabaigoje investuotojų dėmesį išlaikys makroekonomikos naujienos

2015 vasario mėn. 26 d. 11:06
Pagrindinių JAV akcijų indeksų pokyčiai buvo nedideli ir skirtingos krypties (S&P 500 -0,08 proc., DOW JONES +0,08 proc.). Daugiau negu 70 procentų į S&P 500 indeksą įtrauktų bendrovių, jau paskelbusių praėjusio ketvirčio rezultatus, viršijo pelno, o 56 proc. – pajamų prognozes. Tačiau, Bloomberg agentūros apklausos duomenimis, S&P 500 indekso bendrovių pelnas pirmąjį šių metų ketvirtį smuks 4,5 proc., palyginti su 4,3 proc. ūgtelėjimu praėjusių metų spalio-gruodžio mėnesiais. Vakar paskelbta, kad sausį, perskaičiavus į metinį tempą, naujų būstų JAV parduota 481 tūkst., arba 21 proc. daugiau negu labiausiai praėjusiais metais nuvylusią liepą (399 tūkst.).

Investuotojai kol kas nėra užtikrinti Graikijos finansiniu stabilumu ir stūmė šalies kreditorių akcijas į apačią

2015 vasario mėn. 26 d. 11:00
Trečiadienį Europos akcijų rinkose jautėsi slogios investuotojų nuotaikos, krentant finansinio sektoriaus bei automobilių pramonės akcijoms. Indekso Soxx Europe 600 vertė susitraukė 0,13 proc. Nors Graikija susitarė su kreditoriais dėl tolimesnio įsipareigojimų finansavimo, tačiau investuotojai kol kas neužtikrintai žiūri į ateities perspektyvas, slegiant bankų „National Bank of Greece SA“ ir „Piraeus Bank SA“ akcijų vertes daugiau nei po -11,0 proc. Taipogi vakar dieną bendroms nuotaikoms turėjo su automobilių pramone siejamos bendrovės. Prancūzijos automobilių dalių gamintoja „Valeo SA“ paskelbė, kad nepasiekė 2014 metų grynojo pelno prognozių, o tai suteikė investuotojams nerimo, kad ir kitos didžiosios bendrovės gali sekti šia linkme, o dėl to Soxx Europe 600 sudėtyje esantis automobilių bei automobilių dalių sektorius traukėsi net -1,32 proc. JAV buvo paskelbta, kad naujų gyvenamųjų namų pardavimų apimtys sausio mėnesį išliko beveik nepakitusios (481 tūkst.) nuo praėjusio laikotarpio ir nepasiekė prognozuojamos žemesnės reikšmės (470 tūkst.).