Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Rinkos

Makroekonominiai rodikliai smukdė Europos akcijų rinkas

2014 lapkričio mėn. 21 d. 10:48
Rinkos, akcijos, birža
AP/Scanpix
Vakar dieną atėjusi žinia iš Kinijos nuo pat prekybos pradžios smukdė didžiuosius Europos indeksus, Euro Stoxx 50 neigiamai koreguojantis -0,67 proc., o Stoxx Europe 600 krentant -0,26 proc. Preliminariais duomenimis, Kinijoje lapkričio mėnesį buvo fiksuotas gamybos sektoriaus aktyvumo sumažėjimas. O kiek vėliau Europoje paaiškėjo, kad taip pat sumažėjo Vokietijos ir euro zonos paslaugų sektoriaus užsakymų apimtys. Ši informacija investuotojams nusiuntė žinutę, kad vartojimas mažėja ir kad tai gali neigiamai paveikti regionų ekonominę būklę bei pavienių bendrovių pajamas. Tuo tarpu JAV buvo fiksuotas didesnis nei tikėtasi savaitinis bedarbių paraiškų skaičiaus augimas ir gamybos sektoriaus aktyvumo sumažėjimas. Nors tai buvo neigiama informacija, tačiau ji ilgai neatsispindėjo akcijų rinkose.

Teigiama JAV statistika prieštaringai veikia Azijos akcijų rinką

2014 lapkričio mėn. 21 d. 07:58
Azijos akcijų rinka prekybą penktadienį pradėjo prieštaringai. Tam įtakos turėjo teigiami ekonominiai duomenys iš Jungtinių Valstijų, parodę, kad didžiausia pasaulio ekonomika stiprėja, informuoja BBC.

Valstybiniai keliai padengti šlapiu sniegu, kai kur - plikledis (4)

2014 lapkričio mėn. 21 d. 07:23
Valstybiniai keliai padengti šlapiu sniegu, kai kur - plikledis
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Dėl penktadienio naktį buvusių ir rytą besitęsiančių kritulių sudėtingos eismo sąlygos didžiojoje šalies teritorijoje, valstybinės reikšmės kelių dangos padengtos šlapiu sniegu, provėžotos, slidžios, teigia kelininkai.

Kol FED mąsto apie tinkamą komunikaciją dėl artėjančio palūkanų didinimo, verslo pasitikėjimo rodikliai rodo sudėtingą situaciją Europoje ir Kinijoje

2014 lapkričio mėn. 20 d. 12:11
Kelias prekybos sesijas iš eilės kilę pagrindiniai JAV akcijų biržų indeksai vakar kiek smuktelėjo (S&P 500 -0,15 proc., DOW JONES -0,01 proc.), investuotojams vertinant paskelbtą spalio pabaigoje vykusio Federalinio rezervų banko (FED) posėdžio ataskaitą. Didžiosios dalies Federalinio atvirosios rinkos komiteto (angl. FOMC) narių nuomone, šalies ekonominis aktyvumas, gerėjant sąlygoms darbo rinkoje, toliau nuosekliai auga.

Ne visi JAV FED‘o nariai teigiamai nusiteikę dėl stabilaus ekonomikos augimo

2014 lapkričio mėn. 20 d. 10:02
Vakar dieną Europos akcijų indeksai judėjo skirtingomis kryptimis. Euro Stoxx 50 indeksas fiksavo kuklų 0,07 proc. augimą, o Stoxx Europe 600 neišsilaikė septynių savaičių aukštumose krisdamas -0,04 proc. Tuo tarpu prekyba regione išsiskyrė pavienės akcijos Graikijoje ir Ispanijoje. Graikijos bankų „Piraeus Bank SA“ (7,2 proc.) ir „Eurobank Ergasias SA“ (6,6 proc.) akcijų vertė kilo investuotojams laukiant JAV FED‘o paskutinio susirinkimo protokolo paskelbimo. Ispanijos biržoje trečią dieną iš eilės investuotojai stengiasi aktyviai įsigyti energijos technologijų bendrovės „Abengoa SA“ (9,45 proc.) akcijų, pastarųjų vertė per šias dienas pakilo net 59 proc. Trečiadienį JAV investuotojai nebuvo nusiteikę teigiamai.