Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Rinkos

Neramumai saugiausiu pasaulyje laikytame finansų centre Honkonge kartina investuotojų nuotaikas

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 12:15
Vakar paaiškėjo, kad JAV vartotojų išlaidos rugpjūtį augo viršydamos prognozes (0,5 proc., palyginti su 0 proc. liepą), o vartotojų pajamos, kylant darbo užmokesčiui, paskutinį vasaros mėnesį padidėjo 0,3 proc., kaip ir tikėtasi.

Augantys neramumai Honkonge atsispinti pasaulio akcijų rinkose (2)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 10:11
Augantys neramumai Honkonge atsispinti pasaulio akcijų rinkose
AP/Scanpix
Auganti įtampa viename iš pasaulio finansų centrų, Hong Konge, verčia investuotojus sunerimti. Vis daugiau protestuotojų išeina į gatves, pasisakydami už demokratinę valdžią, o tai kelia įtampą ir verčia daugiausiai apgyvendintose šalies rajonuose laikinai uždaryti užsienio bankų filialus, siekiant išvengti galimų neramumų. Tai gana skaudžiai atsiliepia tokiom finansų institucijoms kaip „HSBC Holdings“ (-2,33 proc.), kurios teikia platų spektrą finansinių paslaugų.

Rublio bėdos: jau prakalbo apie „isteriją“ (179)

2014 rugsėjo mėn. 29 d. 15:19
Rugsėjo 29 dieną, pradėjus prekybą Maskvos valiutų biržoje, Rusijos rublis ir vėl smigo į rekordines žemumas – tiek dolerio, tiek dviejų valiutų krepšelio atžvilgiu: už vieną JAV dolerį ateities sandoriuose vidutiniškai siūlyta 39,3866 rublių (2,76 Lt), skelbia newsru.com.

JAV ekonominiai rodikliai toliau džiugina investuotojus (3)

2014 rugsėjo mėn. 29 d. 11:29
Penktadienį paaiškėjo, kad JAV BVP antrąjį šių metų ketvirtį augo 4,6 proc., t. y. 0,4 proc. daugiau negu rodė ankstesni įverčiai. Besiplečianti gamyba ir gerėjančios situacijos darbo rinkoje stiprinamas namų ūkių vartojimas JAV ekonomikai sugrąžino 2011 m. pabaigoje pasiektą augimo tempą. Tą pačią dieną paskelbtas Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo rodiklio galutinis įvertis patvirtino gyventojus tikint geromis šalies ekonomikos perspektyvomis.

Akcijų rinkas kėlė naujienos apie augančią JAV ekonomiką

2014 rugsėjo mėn. 29 d. 10:42
Penktadienį dauguma Europos akcijų rinkų dienos pabaigoje atšoko nuo keturių savaičių žemumų. Tokį judėjimą nulėmė naujienos, kad JAV bendrasis vidaus produktas antrąjį ketvirtį augo sparčiausiai nuo pat 2011 metų ketvirtojo ketvirčio. Į tai reaguodami indeksai Euro Stoxx 50 (+0,54 proc.), Stoxx Europe 600 (+0,25 proc.) kilo, tuo tarpu Vokietijos pagrindinis akcijų indeksas DAX nusirito priešinga kryptimi ir dieną užbaigė su -0,20 proc. Atsigaunanti JAV ekonomika Europai yra naudinga tuo, kad šiuos regionus sieja glaudūs prekybos ryšiai, - Europa kels bendrą ekonomikos lygį eksportuodama prekes į JAV.