Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.
Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Rinkos

Daugėja ženklų, kad Vokietija praranda augimo pagreitį (1)

Vokietijos eksporto apimtys rugpjūčio mėnesį krito sparčiausiu tempu nuo finansų krizės 2009 metais – 5,2 proc. iki 97,7 mlrd. eurų, o importas sumažėjo 3,1 proc. iki 78,2 mlrd. eurų. Atitinkamai prekybos perteklius sumažėjo iki 19,6 mlrd. eurų.

FED nariai lauks papildomų makroekonominių rodiklių (1)

Vakar dieną Europos akcijų rinkos balansavo tarp kritimo ir augimo. Automobilių pramonės sektorius (Auto&Parts) kildamas 0,84 proc. padėjo indeksui Stoxx Europe 600 dieną užbaigti su nedidelį 0,19 proc. vertės padidėjimu.

Rinkos dalyviai šiandien vertins centrinių bankų naujienas

Trečiadienį pagrindinių JAV akcijų indeksų vertės augo beveik 1 proc. (S&P 500 +0,80 proc., NASDAQ +0,90 proc., DOW JONES +0,73 proc.).

Investuotojų dėmesys bus nukreiptas į JAV

Trečiadienį Europoje Stoxx Europe 600 indeksas kilo 0,14 proc., iš esmės jo vertę stumiant pagrindinių išteklių (Basic Resources +5,2 proc.) sektoriui, automobilių pramonės (Auto&Parts +3,03 proc.) bei naftos ir dujų (Oil&Gas +2,72 proc.) sektoriams.

TVF: finansinio stabilumo grėsmės pasislinko į besivystančias rinkas

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) specialistai trečiadienį įspėjo, kad „pasaulinis finansinis stabilumas dar nėra užtikrintas“. Tokį įspėjimą paviešino vienas iš aukšto rango fondo pareigūnų Jose Vinals. Jis pristatė naujausią organizacijos Pasaulio finansinio stabilumo ataskaitą. Apie tai praneša naujienų agentūra BBC.