Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Rinkos

Investuotojų nerimas dėl vykstančių įvykių Ukrainoje (1)

2014 liepos mėn. 24 d. 10:24
Investuotojų nerimas dėl vykstančių įvykių Ukrainoje
DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)
Kaip ir buvo tikėtasi, Europos akcijų rinkų investuotojai trumpam nustūmė į šoną Ukrainoje bei Izraelyje vykstančius įvykius ir detaliau stebėjo įmonių veiklos rezultatus.

Akcijų rinkų dėmesys – bendrovių veiklos rezultatams

2014 liepos mėn. 23 d. 10:21
Antradienį, aprimus neigiamoms nuotaikoms dėl Ukrainoje vykstančių įvykių, Europos akcijų rinkų indeksai atsistatė ir rodė kilimo tendenciją.

Įvardijo tris pagrindinius skaudulius

2014 liepos mėn. 23 d. 08:56
Įtakingiausias finansinių naujienų portalas „Bloomberg“ skelbia, kad didžiausią įtaką pasaulio finansų rinkoms daro įvykiai Sirijoje.

Kaip investuotojų nuotaikas veikia krizė Ukrainoje

2014 liepos mėn. 22 d. 10:52
Kaip ir buvo galima tikėtis, per savaitgalį investuotojai iš žiniasklaidos priemonių ir aukšto rango politikos atstovų pasisakymų susidarė vaizdą, kad situacija Ukrainoje po įvykusios lėktuvo katastrofos tik dar labiau paaštrės.

Įvertino, kaip sankcijos paveikė Rusijos gigantus kas laukia rublio? (7)

2014 liepos mėn. 21 d. 13:32
Jungtinių Valstijų praėjusią savaitę pradėtos taikyti naujos sankcijos Rusijos atžvilgiu kol kas įtakos bankų „Vnešekonombank", „Gazprombank" bei naftos ir dujų gavybos įmonių „Rosneft" ir „Novatek" reitingams neturėjo.