Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Rinkos

Investuoja laikydamasis W. Buffetto taisyklės (20)

2014 rugsėjo mėn. 14 d. 14:00
„Investavimas man – alternatyvus pajamų uždirbimo būdas. Didumą pajamų gaunu iš profesinės veiklos, o pinigų perviršį investuoju ilgam laikui“, – taip savo investavimo filosofiją nusako konsultacinei įmonei vadovaujantis Audrius Dzikevičius.

Aukso kainos sumažėjo (5)

2014 rugsėjo mėn. 12 d. 14:39
Aukso kaina sumažėjo iki mažiausio lygio per 7,5 mėnesio. Tam įtakos daugiausia turėjo sustiprėjęs doleris ir nežymiai atslūgusi įtampa Ukrainoje. Apie tai informuoja "Reuters".

ES sankcijos Rusijai įsigaliojo, Rusija ruošia atsaką (8)

2014 rugsėjo mėn. 12 d. 11:05
Naujos ES sankcijos Rusijai, kuriomis pirmiausia stiprinami apribojimai Rusijai prieiti prie ES kapitalo rinkų, įsigaliojo šiandien. Nors skelbiama, kad visas ar dalį sankcijų bus galima atšaukti situacijai Ukrainoje gerėjant, nėra aišku, kokie konkretūs pokyčiai paskatintų ES vyriausybes sušvelninti priimtą sprendimą.

Po slogios savaitės pradžios pasaulio akcijų rinkos vėl atsitiesė

2014 rugsėjo mėn. 11 d. 11:06
Užsitęsęs nerimas Europos akcijų rinkose savaitei baigiantis pradeda sklaidytis (EURO STOXX -0,04 proc., Vokietijos DAX -0,11 proc., Prancūzijos CAC 40 -0,04 proc.). Šįryt paskelbta, kad, visiškai atitikdamas prognozes, Vokietijos vartotojų kainų indeksas rugpjūčio mėnesį (palyginti su liepa) nepakito, o per metus išaugo 0,8 proc. Debatams Jungtinėje Karalystėje dėl artėjančio referendumo intensyvėjant, škotų nuomonę dėl nepriklausomybės pakeisti bando ne tik britų politikai, bet ir verslo lyderiai (Didžiosios Britanijos FTSE 100 +0,02 proc.).

Iki Lietuvos atslinko seniai matytas dolerio kursas: kokie padariniai? (142)

2014 rugsėjo mėn. 11 d. 09:43
Nuo šių metų gegužės euras pinga prieš JAV dolerį, tad JAV dolerio atžvilgiu silpnėja ir litas. Bankų ekonomistai paaiškina, kaip tai paveiks Lietuvos vartotojus bei žada daugiau naudos nei praradimų.Europos centrinis bankas (ECB) skelbia, kad rugsėjo 9 d. už vieną eurą buvo galima įsigyti 1,29 JAV dolerių. Šiemet gegužės 8 d. euras kainavo brangiau - 1,395 JAV dolerio.