Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai

Rinkų nuotaiką lemia centrinių bankų veiksmai
© AFP/Scanpix

Šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Baltijos šalių biržose neslūgsta investuotojų dėmesys „Aprangos“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms.

Vakar akcijų rinkos teigiamai vertino centrinių bankų pasiryžimą naudoti netradicines skatinimo priemones, tačiau šįryt optimizmo jau gerokai mažiau. Azijos biržų indeksai smunka – NIKKEI nukrito 1,57 proc., „Hang Seng“ smuko 1,15 procento. Azijos indeksų nuosmukį paskatino prastesnis, negu tikėtasi, Kinijos pasitikėjimo rodiklis. Naftos kainos taip pat mažėja, o EUR/USD kursas nukrito žemiau 1,3 dolerio už eurą ribos. Šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į skelbiamus JAV rodiklius, ypač į Filadelfijos FED gamybos pasitikėjimo rodiklį ir naujų bedarbių skaičių.

Trečiadienį Baltijos biržose dominavo akcijų pirkėjai – Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,45 proc., Talino OMXT – 0,30 procento. Bendra apyvarta, lyginant su antradieniu, sumažėjo trečdaliu – iki 0,6 mln. eurų. Didžiausia buvo „Aprangos“ (kaina +2,02 proc.) akcijų apyvarta – 0,24 mln. eurų. Panašu, kad pastovus pajamų augimas, teigiamos analitikų rekomendacijos ir pasirodę pranešimai apie susijusių asmenų vykdytą pirkimą į šią poziciją vilioja vis daugiau investuotojų. Vakarykštės prekybos metu susidomėjimą „Aprangos“ akcijomis parodė ir vietos, ir užsienio investuotojai, buvo sudaryta ne tik nemažai (47 vnt.) automatinio įvykdymo sandorių, bet ir keli stambesni tiesioginiais sandoriai. Dabartinė kaina (2,02 euro) yra didžiausia nuo 2011 metų kovo mėnesio, o nuo šių metų pradžios bendrovės akcijos jau pabrango 22,8 procento. Toks staigus kilimas didina kainos korekcijos tikimybę, vis dėlto artimiausių mėnesių tendencija didžiąja dalimi priklausys nuo 3 ketvirčių pelno, kurį planuojama paskelbti lapkričio 6 dieną. Talino biržoje „Tallinna Vesi“ (kaina +2,33 proc.) akcijos brango po to, kai buvo pranešta apie bendrovei palankų Estijos aukščiausiojo teismo sprendimą.

Šiandien ypatingų pokyčių Baltijos biržose nesitikime išvysti. Investuotojai daugiausiai seks pasaulinių rinkų tendencijas, kurios šįryt žada kainų sumažėjimą, tuo tarpu likvidumas išliks žemesnis už vidutinį.

SEB
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Rinkos

Vilniaus akcijų biržoje tęsiasi pasyvi prekyba (2)

2014 balandžio mėn. 24 d. 17:49
Kaip ir vakar prekyba NASDAQ OMX Vilniaus vertybinių popierių biržoje vyko pasyviai – sudaryti 187 sandoriai, o apyvarta biržoje siekė 185,5 tūkst. eurų.

Rinkose buvo jaučiamos neigiamos nuotaikos

2014 balandžio mėn. 24 d. 11:24
Trečiadienį Europos akcijų rinkose buvo jaučiamos neigiamos nuotaikos. Po tris iš eilės prekybos dienas trukusio kilimo, didieji Europos indeksai Stoxx Europe 600 ir Vokietijos indeksas DAX neigiamai koregavosi atitinkamai po 0,49 proc. ir 0.6 proc. Tokias nežymias korekcines nuotaikas išprovokavo mažesni nei tikėtasi Prancūzijos bei JAV makroekonominiai duomenys.

„Apple“ gavo daugiau pajamų, uždirbo daugiau pelno

2014 balandžio mėn. 24 d. 09:54
S&P500, DOW JONES akcijų indeksų reikšmės mažėjo 0,1-0,2 procento. JAV investuotojai toliau vertino bendrovių veiklos rezultatus ir skelbiamus makroekonomikos duomenis. Paskelbta, kad per metus JAV nekilnojamo turto rinkoje parduota 384 tūkst. naujų namų arba 66 tūkst. mažiau negu tikėtasi.

Investuotojai vertina Kinijos gamybos sektoriaus duomenis

2014 balandžio mėn. 23 d. 09:00
JAV nenaujų namų pardavimo, euro zonos vartotojų pasitikėjimo duomenys ir bendrovių skelbiami veiklos rezultatai nenuvylė investuotojų – kilo tiek JAV (DOW JONES +0,40 proc., S&P500 +0,41 proc.), tiek Europos (EURO STOXX +1,39 proc.) akcijų indeksų reikšmės.

Po švenčių prekiauta aktyviai

2014 balandžio mėn. 22 d. 17:47
Antradienį po švenčių grįžę investuotojai prekiavo gana aktyviai – atlikta 318 sandorių, sugeneruota 308 tūkst. eurų apyvarta. Biržos indekso vertė beveik nepakito.