"Lietuvos telekomo" (LTEL) akcijų kaina padidėjo 0,85 proc. iki 1,19 lito, o apyvarta siekė 144 tūkst. litų ir buvo didžiausia centrinėje rinkoje. Telekomo akcijos brangsta jau tris sesijas iš eilės, o laikas nuo laiko pasirodantys gana stambūs pirkimo pavedimai (šiandien - 50 tūkst. akcijų) neleidžia smukti akcijų kainai.

Kitas teigiamas veiksnys yra tas, jog jau keturias dienas iš eilės po truputį kyla ir Europos telekomunikacijų bendrovių akcijos.

"Lietuvos telekomas" trečiadienį pranešė, jog nuo lapkričio 1 dienos iš bendrovės abonentų nebebus reikalaujama avansu sumokėti abonentinį mokestį. Tai - nuolaida, padaryta spaudžiant Finansų ministerijai. Nors tai ir kiek neigiamai paveiks bendrovės pinigų srautą ir padidins apyvartinio kapitalo poreikį, didesnės įtakos bendrovės rezultatams laukti nereikėtų.

"Lietuvos telekomas" pastaruoju metu susilaukia vis daugiau priekaištų iš įvairių institucijų - Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) pareiškė, jog bendrovė turėtų kompensuoti abonentų išlaidas, patiriamas mokant už paslaugas. Be to, asociacija "Infobalt" kreipėsi į Konkurencijos tarnybą ir RRT, prašydama nustatyti ar telekomas nesinaudoja dominuojančia padėtimi ir nepažeidžia Konkurencijos įstatymo siūlydamas interneto paslaugas.

Po vakarykščio nuosmukio vėl gana ženkliai šoktelėjo "Lietuvos dujų" (LDUJ) akcijų kaina, padidėjusi 6,47 proc. iki 1,81 lito. Bendrovės akcijų nupirkta už 103 tūkst. litų.

"Lietuvos dujų" kapitalizacija jau siekia 617 mln. litų ir jau yra didesnė nei "Lietuvos energijos" (ENRG), turinčios tiek didesnę apyvartą, tiek dirbančios gerokai pelningiau.

"Lietuvos dujų" akcijų pirkėjai viliasi, jog Vyriausybė pasirinks privatizavimo modelį, numatantį, jog 9 proc. bendrovės akcijų bus parduodami per biržą, o pirkėjams dar trūkstant akcijų, jos bus superkamos ir centrinėje rinkoje. Privatizavimo modelis turėtų būti tvirtinamas kitą trečiadienį - šios dienos su nekantrumu laukia nemažai akcijų rinkos dalyvių.

Aistras kaina ir po kaimyninės panašaus profilio bendrovės "Latvijas gaze" valstybės surengtų akcijų pardavimų per biržą buvęs akcijų brangimas.

Panevėžio "Kalnapilio" (KALN) akcijos pabrango 2,22 proc. iki 4,6 lito, o apyvarta siekė 12 tūkst. litų. "Kalnapilio" akcijų kaina dabar yra aukščiausia nuo šių metų kovo pabaigos, net neįvertinant to, jog bendrovė išmokėjo gana nemažus dividendus.

Bendrovės akcijų pirkimą galėjo lemti agentūros BNS pranešimas apie tai, kad daugelis rinkos dalyvių prognozuoja, jog "Kalnapilio" akcijos bus parduotos brangiau nei rinkoje. Tokiu atveju smulkūs akcininkai savo pelną pasiimtų akcijas pardavę oficialaus pasiūlymo metu.

Nepaisant to, kai kurių pirkėjų pasitraukimas iš derybų dėl pernelyg aukštos kainos kol kas nenuteikia optimistiškai, o iš BBH, valdančio kontrolinį "Kalnapilio" akcijų paketą, apie galimą kainą kol kas jokios informacijos nėra.

"Ragučio" (RAGU) akcijos pabrango 10 proc. iki 11 litų, o apyvarta siekė 32 tūkst. litų. Nors rinkoje yra paplitusi nuomonė, jog akcijas perka pagrindinis alaus daryklos akcininkas - Suomijos bendrovė "Olvi", tikslesnės informacijos gali tekti dar kurį laiką palaukti.

Pagal Vertybinių popierių komisijos reikalavimus, Einamojo sąrašo bendrovės teikia tik metines bei pusmečio ataskaitas, todėl artimiausią ataskaitą, kurioje bus nurodyti pagrindiniai akcininkai, bendrovė pateiks tik kitais metais, galbūt tik antrąjį ketvirtį.

Akcininkai, nekantraujantys sužinoti akcijų pirkėją, gali pasinaudoti Akcinių bendrovių įstatymo suteikta neturtine teise ir patys pareikalauti akcininkų sąrašų.

"Lisco Baltic Service" (LBS) akcijos atpigo 8 proc. iki 0,23 lito, o apyvarta siekė 3 tūkst. litų. Tol, kol savo akcijų neperka pati bendrovė, jų likvidumas rinkoje yra labai mažas, todėl sulaukiama gana didelių kainos svyravimų.

Kol kas bendrovė dar negali supirkinėti savo akcijų, nes akcininkų nutarimu nustatyta minimali jų kaina kol kas yra didesnė nei rinkoje. Tikėtina, jog LBS šį mėnesį savų akcijų nepirks - apie tai, kad minimali jų supirkimo kaina šį mėnesį siekia 0,29 lito, galite paskaityti antradienio prekybos apžvalgoje.

JT finansų analitikas Vytautas Plunksnis

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aukso kaina pirmą kartą šiais metais peržengė 1,3 tūkst. dolerių ribą (1)

Aukso ateities sandorių kaina penktadienio prekybos metu pirmą kartą šiais metais perkopė 1,3...

Teroras Barselonoje penktadienį supurtė Europos akcijų biržas (4)

Po teroro išpuolio Barselonoje Europos kelionių bendrovių akcijos krito, kartu su savimi...

D. Trumpo nesutarimai su verslo atstovais paskatino didžiausią JAV akcijų išpardavimą per 3 mėnesius (2)

Europos indeksai ketvirtadienį krito, investuotojams vertinant JAV besiplėtojančius verslo...

„Biržos laikmatis“: akcijų kainoms – dvigubas smūgis (2)

JAV akcijų biržose – antras didžiausias kritimas šiais metais („S&P 500“ -1,54 proc.,...

ECB pastabos nusmukdė eurą iki trijų savaičių minimumo (5)

Euras po ketvirtadienį paviešintų Europos centrinio banko ( ECB ) liepos susitikimo pastabų...

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (31)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (19)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (28)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (80)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (85)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1119)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (52)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (83)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (4)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (64)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...