Gruodžio 20 dieną nepertraukiamos prekybos metu prekiauta net 19 bendrovių akcijomis, tačiau apyvarta nebuvo labai didelė ir siekė 448 tūkst. litų. Biržos lyderiai šią savaitę išlieka įprasti - "Lietuvos telekomas" bei gandais apipinta "Snaigė".
Untitled Document

"Snaigės" (SNAI) akcijos atpigo 0,75% iki 37,11 Lt, o apyvarta siekė 187 tūkst. Lt. Jei tikėtini SNAI akcijų pirkėjai pastarąjį pusantro mėnesio buvo finansiniai investuotojai ir jei jie nesiruošia bendrovės netrukus parduoti strateginiam investuotojui, smulkiems akcininkams gali tekti nusivilti, nes po akcininkų susirinkimo bendrovės akcijų paklausa turėtų sumažėti. Taip pat neatmestina galimybė, kad investiciniai fondai, pirkdami bendrovės akcijas kartu siekia ir kito tikslo - parodyti savo akcininkams gerus pelnus (SNAI akcijos šiemet buvo gana ženkliai atpigusios), o tam reikia, kad SNAI akcijų kaina metų pabaigoje būtų kuo didesnė.

"Ekrano" (EKRA) akcijos brango 0,31% iki 6,5 Lt, o apyvarta tesiekė 4,9 tūkst. Lt. Šiandien JT trečiadienio pokalbių klube svečiavosi bendrovės vadovas Eimutis Žvybas. Jis teigė, kad kitais metais bendrovės pardavimai turėtų viršyti 430 mln. Lt, o pelnas - išlikti panašus į šiemetinį. Bendrovės P/E rodiklis pagal prognozuojamą šių metų pelną yra tik kiek didesnis nei 3, todėl net bendrovės pelnui neaugant EKRA akcijos išlieka pakankamai neįvertintos. E. Žvybas labai optimistiškai vertino ir tai, per kiek laiko atsipirks investicijos, daromos norint pradėti 21 colio visiškai plokščio kineskopo pagal "Toshiba" licenciją gamybą. EKRA vadovo teigimu, šios investicijos atsipirks per tris metus. Jei šie teiginiai pasitvirtins, investuotojai tikrai neturėtų labai nusivilti. Juolab, kad mažiausia kaina, už kurią savo turimas akcijas parduotų pats E. Žvybas - yra 25 Lt.

"Vilniaus Vingio" (VING) akcijos pigo 0,46% iki 4,29 Lt, o apyvarta siekė 14 tūkst. Lt. "Ekrano" vadovas teigė, jog kitais metais "Vilniaus Vingis" Panevėžio bendrovei gali tikėtis parduoti apie 10% daugiau kreipiamųjų sistemų. "Vilniaus Vingis" "Ekranui" parduoda 39% savo produkcijos ir kitais metais pardavimus ketina padidinti trečdaliu. Jei darysime prielaidą, kad kreipiamųjų sistemų kaina nesikeis, tokiu atveju bendrovė, norėdama pasiekti kitų metų planą, kreipiamųjų sistemų pardavimus Vakarų Europoje turės padidinti beveik 50%.

Gana ženkliai brango "Sanito" (SANI) akcijos - vidutinė jų kaina padidėjo 5,23% iki 11,06 Lt, o apyvarta siekė beveik 30 tūkst. Lt. Žiemos sezonas tradiciškai palankus vaistų gamintojams, o SANI dar perkamas ir dėl to, kad bendrovė jau atsigavo po Rusijos krizės ir kitais metais taip pat turėtų didinti pardavimus.

"Kalnapilio" (KALN) akcijos atpigo 0,55% iki 3,62 Lt, o apyvarta siekė 2,15 tūkst. Lt. Po vakar dienos apžvalgoje išreikštų abejonių dėl "Kalnapilio" pateikiamų duomenų teisingumo, šiandien bendrovės atstovai patikslino duomenis. Taigi, netikėto veiklos pagerėjimo (negalima atmesti galimybės, kad žinutė apie tai pakėlė ir bendrovės akcijų kainą vakar) bendrovė patikslino duomenis. Lapkričio mėnesio pardavimai siekė 5,71 mln. Lt (anksčiau skelbtas 6,399 mln. Lt rodiklis) ir buvo 10,8% mažesni nei pernai, o vienuolikos mėnesių pardavimai sudarė 80,948 mln. Lt (anksčiau skelbta 85,564 mln. Lt) ir buvo 10,9% mažesni nei pernai. Bendrovės atstovai pakomentavo, kad skelbiant duomenis buvo pažiūrėta ne į tą eilutę, tačiau galima suabejoti, ar tai nebuvo paprasčiausias bandymas padėtį parodyti geresne nei ji yra iš tikrųjų.

Per du šio ketvirčio mėnesius bendrovė gavo tik 11,453 mln. Lt pajamų ir kol kas neskelbia nei spalį, nei lapkritį gauto pelno. Yra nemaža tikimybė, kad šį ketvirtį bendrovė baigs nuostolingai - tą patį praeitų metų ketvirtį bendrovė nuostolių patyrė net ir pardavusi produkcijos už 21,65 mln. Lt. Yra nemažai tikinčių, kad bendrovė už aukštą kainą bus parduota, tačiau "Ragučio" pavyzdys rodo, kad jei investuotojas sandorį sudarys taip, kad nereikėtų skelbti oficialaus pasiūlymo, smulkūs akcininkai uždirbti galės tik iš trumpalaikių svyravimų. "Kalnapilio" pajamos bei pelnas mažėja jau antrus metus iš eilės ir kol kas nėra labai aišku, kada šie rodikliai pradės gerėti.

"Klaipėdos baldų" (KBAL) akcijų kaina nusmuko 10% iki 1,17 Lt, o apyvarta siekė 4,9 tūkst. Lt. Nors bendrovė šiemet planuoja gauti apie 7 mln. Lt pelno arba apie 0,85 Lt akcijai, daugelį ši bendrovė atbaido dėl pagrindinio akcininko - koncerno SBA veiksmų. SBA siūlo didinti KBAL akcinį kapitalą ir nesuteikti visiems akcininkams pirmumo teisės įsigyti bendrovės akcijų. Nors naujos akcijų emisijos kaina realiai galėtų siekti kad ir 4 Lt, greičiausiai nauja akcijų emisija bus platinama kaina, artima 1 Lt nominaliai akcijos vertei. Akcininkų susirinkimas vyks prieš pat naujuosius metus, gruodžio 30 dieną, todėl aktyvesnio smulkių investuotojų dalyvavimo susirinkime vargu ar galima tikėtis. SBA ir "Klaipėdos baldų" vadovai kartu valdo 53,3% bendrovės akcijų, o sprendimui nesuteikti dabartiniams akcininkams naujai išleidžiamų akcijų pasirašymo teisės reikia 75% balsų. Todėl jei į akcininkų susirinkimą atvyks tik 71% balsų akcininkų susirinkime turintys bendrovės akcininkai, SBA ir su šiuo koncernu susijusių balsų užteks tokiam sprendimui priimti. Taip pat galima prognozuoti, kad akcijas išpirks ne pats koncernas SBA, o su jo vadovais susiję asmenys, kurie po to, kai daugiau nei trečdalį SBA akcijų įsigijo "Status ir partneriai", turėtų būti labiau suinteresuoti turtą valdyti per kitas įmones.

"Alitos" (ALIT) akcijų kaina šoktelėjo 6,67% iki 0,64 Lt, o apyvarta siekė 4,4 tūkst. Lt. Alytaus bendrovės akcijos nėra labai likvidžios ir jų pasiūlos greitai nebeliko. Bendrovės pelnas šiemet turėtų siekti apie 5 mln. Lt, o įmonės kapitalizacija dabar yra beveik 47 mln. Lt. "Alitos" pelnas turėtų išaugti kitais metais įsigaliojus Akcizų įstatymo pakeitimams, o kai kurie investuotojai tokiam augimui ruošiasi iš anksto.

Galima tikėtis, jog rytoj išaugs susidomėjimas "Lietuvos jūrų laivininkystės" (LJUR) akcijomis, kurių šiandien parduota už 5,5 tūkst. Lt. Vyriausybė paskelbė, jog tęs derybas su "B. B. Bredo B. V." dėl LJUR privatizavimo. Vyriausybė sieks, kad "Bredo" sugrįžtų prie savo pradinių pasiūlymų - 51 mln. JAV dolerių kainos už 75% akcijų bei daugiau nei 90 mln. JAV dolerių investicijų. Į Vyriausybės sudarytą darbo grupę, kuri tęs derybas, įtrauktas ir smulkiųjų akcininkų advokatas, todėl galima tikėtis, kad bus kažkiek atsižvelgta ir į smulkių akcininkų interesus.

Tiesioginiais sandoriais "Lietuvos telekomo" (LTEL) akcijų parduota už 327,7 tūkst. Lt, tačiau vidutinė svertinė akcijos kaina tesiekė 1,41 Lt. "Klaipėdos transporto laivyno" akcijų parduota už 99 tūkst. Lt, o už akciją mokėta po 2,2 Lt.

JT finansų analitikas Vytautas Plunksnis

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aukso kaina pirmą kartą šiais metais peržengė 1,3 tūkst. dolerių ribą (1)

Aukso ateities sandorių kaina penktadienio prekybos metu pirmą kartą šiais metais perkopė 1,3...

Teroras Barselonoje penktadienį supurtė Europos akcijų biržas (4)

Po teroro išpuolio Barselonoje Europos kelionių bendrovių akcijos krito, kartu su savimi...

D. Trumpo nesutarimai su verslo atstovais paskatino didžiausią JAV akcijų išpardavimą per 3 mėnesius (2)

Europos indeksai ketvirtadienį krito, investuotojams vertinant JAV besiplėtojančius verslo...

„Biržos laikmatis“: akcijų kainoms – dvigubas smūgis (2)

JAV akcijų biržose – antras didžiausias kritimas šiais metais („S&P 500“ -1,54 proc.,...

ECB pastabos nusmukdė eurą iki trijų savaičių minimumo (5)

Euras po ketvirtadienį paviešintų Europos centrinio banko ( ECB ) liepos susitikimo pastabų...

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (146)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (59)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (29)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1216)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (6)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (339)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (33)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (4)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (18)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...