Nepaisant į viršų besistiebusių užsienio rinkų indeksų antradienį Vilniaus biržoje prekyba akcijomis teigiamos krypties įgauti nesugebėjo. Per sesiją atpigo 14, pabrango 12 akcijų, o biržos indekso OMX Vilnius reikšmė sumenko 0,65 proc. Nepaisant to, kad iki mėnesio pabaigos visos bendrovės turi paskelbti savo preliminarius metinius pelnus, investuotojai nėra labai aktyvūs juos spėliodami bei spekuliuodami. Prekybos apimtys toliau pastebimai mažėja – akcijų apyvarta šį kartą siekė 5,2 mln. litų, o sandorių skaičius - 731.

Tikėtina, kad labiau rinkos dalyviams išsijundinti turėtų padėti sausio 30 dieną turintis įvykti JAV centrinio banko Atviros rinkos komiteto posėdis, kuriame bus svarstomas šiuo metu itin aktualus klausimas dėl tolesnio bazinių palūkanų normų mažinimo, į kurį itin jautriai reaguoti turėtų visos užsienio akcijų rinkos.

Aktyviausiai buvo prekiaujama „Teo LT“ (TEO1L) vertybiniais popieriais, kurių apyvarta siekė 1,7 mln. litų, o kaina išliko nepakitusi – 2,07 lito. Po prekybos bendrovė atskleidė savo 2007 metų ketvirtojo ketvirčio veiklos rezultatus, kurie viršijo analitikų lūkesčius.

Per spalį gruodį bendrovės pardavimai augo net 12,2 proc. iki 211 mln. litų, o bendra metų apyvarta siekė 793 mln. litų ir buvo 8 proc. didesnė nei atitinkamu laikotarpiu užpernai. Pajamos 2007 m. didėjo dėl didėjančių pajamų iš interneto ir duomenų perdavimo paslaugų bei sparčios naujų veiklos sričių, tokių kaip IT ir televizijos paslaugos, plėtros.

Pelnas per paskutinius tris metų mėnesius ūgtelėjo 29 proc. iki 40,3 mln. litų, o visas metų pelnas išaugo 24,8 proc. iki 162,8 mln. litų. 2007 metų dvylikos mėnesių EBITDA, palyginti su 2006 metų dvylika mėnesių, padidėjo 0,1 proc. ir sudaro 352 mln. litų. 2007 metais EBITDA marža sudaro 44,4 proc., kai 2006 metais ji buvo 47,9 procento.

Padidėjusios veiklos sąnaudos, bendrovės vadovo Arūno Šikštos teigimu, yra laikinas veiksnys, susijęs su bendrovei priklausančios rinkos dalies augimu, veikla naujose verslo srityse bei vidinės struktūros tobulinimu . Nemaža išlaidų dalis teko darbo užmokesčio didinimui.

2008-aisiais „Teo LT“ žada ypač didelį dėmesį skirti interaktyviosios (IPTV) ir skaitmeninės antžeminės (DVB-T) televizijos bei duomenų perdavimo ir plačiajuosčio interneto klientų skaičiaus didinimui, bet tuo pačiu pripažįsta, kad pajamų iš šios srities apimtis turėtų būti gana ribota ir per kelerius metus gali pasiekti iki 100 – 150 mln. litų, nors vis vien turėtų būti svarbiu bendrų pajamų didinimo faktoriumi.

2007 m. pabaigoje „TeO LT“ nepaskirstytas pelnas sudarė 197 mln. litų (2006 m. – 211 mln. litų). Įmonės vadovo teigimu, tik įmonės akcininkų valioje nuspręsti, ar neišmokėti visų jų dividendais.

Tradiciškai aktyviai buvo prekiaujama Ūkio banko (UKB1L) akcijomis, jų perleista už 685 tūkst. ltių, o kaina koregavosi žemyn 0,63 proc. iki 3,17 lito. Banko akcijų P/E rodiklio reikšmė, įvertinant dabartinę kainą ir prognozes šiems metams, siekia 6,8, o P/Bv – 1.

Snoras“ (SRS1L) paskelbė, kad banko grynasis 2007 metų pelnas (71,72 mln. litų) sudaro 89,7 proc. planuose numatyto pelno. Mažesniems banko rezultatams įtakos turėjo praėjusių metų viduryje išplatinta 175 mln. eurų vertės obligacijų emisija. Banko akcijos atpigo 0,64 proc. iki 3,1 lito, o apyvarta siekė 276 tūkst. litų.

Prieš prekybą, buvo pranešta, kad "Invaldos" (IVL1L) įmonių grupės finansų sektoriaus neaudituotas grynasis pelnas per 2007 metus išaugo 89,5 proc. ir siekė 14,4 mln. litų, lyginant su 2006 metais, kai grynasis neaudituotas pelnas buvo 7,6 mln. litų, bet per ketvirtąjį šių metų ketvirtį sektorius patyrė 3,7 mln. litų nuostolių. Šios naujienos įtakos prekybai neturėjo – akcijų kaina pakilo 0,35 proc. iki 14,45 lito, o apyvarta tesiekė vos 38 tūkst. litų.

JT finansų makleris Andrius Adomkus

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Teroras Barselonoje penktadienį supurtė Europos akcijų biržas

Po teroro išpuolio Barselonoje Europos kelionių bendrovių akcijos krito, kartu su savimi...

D. Trumpo nesutarimai su verslo atstovais paskatino didžiausią JAV akcijų išpardavimą per 3 mėnesius

Europos indeksai ketvirtadienį krito, investuotojams vertinant JAV besiplėtojančius verslo...

„Biržos laikmatis“: akcijų kainoms – dvigubas smūgis (1)

JAV akcijų biržose – antras didžiausias kritimas šiais metais („S&P 500“ -1,54 proc.,...

ECB pastabos nusmukdė eurą iki trijų savaičių minimumo (5)

Euras po ketvirtadienį paviešintų Europos centrinio banko ( ECB ) liepos susitikimo pastabų...

ECB išreiškė nerimą dėl stipraus euro (2)

Aukšti Europos centrinio banko ( ECB ) bankininkai praėjusio mėnesio susitikime išreiškė savo...

Top naujienos

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (87)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (14)

Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

Ispaniją sudrebinę teroro išpuoliai: žudikai ketino panaudoti dujas mirtininkų liemenės buvo netikros, Ieškomasis septyniolikmetis sunkvežimio vairuotojas (534)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Būsimųjų vairuotojų laukia iššūkiai: bus dar daugiau neišlaikiusiųjų iš pirmo karto (19)

Norintieji gauti vairuotojo teises tiesiog apgulė „Regitrą“. Daugelis skuba praktinį...

Lenkimo manevras, pasibaigęs tragedija: pamoka, kurią turime išmokti (45)

Ketvirtadienį Trakų rajone įvyko sukrečianti avarija, kurios metu kaktomuša susidūrus dviem...

Su Rusija siejamos programinės įrangos kelia pavojų Lietuvoje (16)

Kai kurios svarbios valstybės įstaigos ir strateginės įmonės iki šiol naudoja nesaugią su...

Pietų pertrauka kaimiškoje trobelėje: dėl šios vietos verta ištrūkti iš Senamiesčio (7)

Jei sostinėje besisvečiuojantys turistai ar jūsų pačių draugai užsieniečiai kada paklaus, kur...

Ketinate pirkti brangakmenius? Ekspertė patarė, kaip neapsigauti (10)

Viešoje erdvėje neretai galime išgirsti ką nors įdomaus ir neįtikėtino apie deimantus – apie...

Savaitgalį per Lietuvą keliaus audra (16)

Savaitgalį sinoptikai prognozuoja škvalą ir perkūniją, škvalo metu vėjas gali siekti 15-20 m/s,...