Untitled Document

Aktyviausiai šiandien prekiauta "Lietuvos telekomo" (LTEL) akcijomis, kurių vidutinė kaina sumažėjo 0,44% iki 2,27 Lt, o apyvarta siekė 168 tūkst. Lt. Paskutiniai sandoriai telekomo akcijomis sudaryti jau po 2,25 Lt. Rinką neigiamai paveikė vakar paskelbti "Uhispank" analitikų komentarai, kad ketvirto ketvirčio LTEL rezultatai gali nesuteikti pagrindo didesniam akcijų kainos kilimui.

Paskelbus, jog derybos su "DFDS Torline" prasidės tik kitą savaitę, "Lietuvos jūrų laivininkystės" (LJUR) akcijų pirkimo banga kiek atslūgo. Šiandien jų apyvarta buvo beveik 4 kartus mažesnė nei vakar ir siekė 52 tūkst. Lt, o kaina kiek smuktelėjo - paskutiniai sandoriai buvo sudaromi po 2,99 Lt. Rinkos dalyviai vis dar laukia privatizavimo derybų pradžios bei naujienų apie tai, kad "DFDS Torline" ketina pirkti ir smulkiųjų akcininkų akcijas. ,

"Vilniaus Vingio" (VING) akcijos brango dar 3,57% iki 5,81 Lt, o apyvarta siekė 48 tūkst. Lt. Rinka kol kas gyvena viltimis, kad Vokietijos bendrovė "Turbolite Vertriebs", neseniai įsigijusi valstybės akcijų paketą, netrukus bandys jį dar padidinti pirkdama akcijų per biržą. Tokios viltys gali būti ir nepagrįstos, o akcijų kainą teigiamai veikia ir tai, jog teisę supirkinėti savo akcijas biržoje turi ir pats "Vilniaus Vingis".

Investuotojų dėmesiui labiau krypstant į "Vilniaus Vingį", kiek aprimo prekyba "Ekrano" (EKRA) akcijomis, o jų kaina stabilizavosi. Panašius procesus buvo galima stebėti ir anksčiau, tik tuomet antrajame plane buvo atsidūrusios "Vilniaus Vingio" akcijos.

"Vilniaus baldų kombinato" (VBK) akcijos šiandien pabrango 6,5% iki 4,26 Lt, o apyvarta siekė 19 tūkst. Lt. VBK yra išleidęs 750 tūkst. konvertuojamų obligacijų, kurių bendra nominali vertė yra 2 mln. Lt. Šių obligacijų turėtojas - KIB "Invalda" (INVL) turi teisę jas konvertuoti į akcijas santykiu 1:1. Esant dabartiniams įmonės rezultatams bei akcijų kainai, galima neabejoti, kad šia teise bus pasinaudota. Tokiu atveju VBK akcijų skaičius išaugtų 19,3%, o įmonės kapitalizacija siektų 19,75 mln. Lt. Jei bendrovei ir toliau seksis įgyvendinti planus, jos akcijų kaina gali didėti ir esant tokiai kapitalizacijai.

"Mažeikių naftos" (MAZN) akcijos šiandien atpigo 4,05% iki 0,71 Lt, o apyvarta siekė 13,5 tūkst. Lt. Su nedidelėmis išimtimis, "Mažeikių naftos" akcijų kaina dėl nutrūkusių derybų su "LUKoil" bei prastų įmonės finansinių rodiklių mažėja jau nuo sausio vidurio.

Didžiausią smukimą šiandien patyrė farmacijos bendrovės "Endokrininiai preparatai" (ENDO) akcijos, kurios atpigo 13% iki 0,6 Lt, o apyvarta siekė 4,3 tūkst. Lt. Šios dienos "Endokrininių preparatų" akcijų kaina - žemiausia per visą jų kotiravimo laikotarpį, o tokio dydžio apyvartos taip pat nebuvo labai senai.

"Endokrininių preparatų" kapitalizacija šiuo metu tesiekia 1,55 mln. Lt ir nors įmonė turi daug didesnės vertės turto, jai reikia rasti kelią pelningumo link. Per pirmus tris metų ketvirčius įmonės bendrasis pelnas tesiekė 693 tūkst. Lt ir nenuostabu, kad įmonė patyrė 2,82 mln. Lt nuostolių.

Tik su nostalgija galima prisiminti 1997 metus, kai įmonės vadovai po "Olainfarm" investicijos teigė, jog 2000 metais grynasis pelnas sieks 12 mln. Lt.

"Stumbro" (STUM) akcijos šiandien atpigo 1,81% iki 2,72 Lt, o apyvarta siekė 7,5 tūkst. Lt. Šiandien JT trečiadienio pokalbių klube svečiavęsis STUM valdybos narys Artūras Škarnulis investuotojams nežinomos informacijos pateikė labai mažai. "Stumbras" stengsis išlaikyti panašius pardavimus ir pelną kaip pernai. "Kasmet turėdami pelno didiname akcijų vertę arba jų skaičių", - sakė jis.

Į žemiausią visų laikų tašką šiandien nusmuko ir Biržų akcinės pieno bendrovės (BIRB) akcijų kaina - ji tesiekia 0,04 Lt. Šia kaina įmonės kapitalizacija tesiekia 355 tūkst. Lt, tačiau jau beveik aišku, jog akcininkai iš šios bankroto bylos iškėlimo laukiančios bendrovės negaus nieko. Vasario pabaigoje vyksiančiame akcininkų susirinkime bus prašoma įmonės akcininkų pritarimo parduoti, įkeisti ir išnuomoti įmonės ilgalaikį turtą - tai gali būti bandymas kiek sulėtinti priešbankrotinę agoniją.

Nuo rytojaus įsigalioja biržos prekybos taisyklių pakeitimai ir papildymai. Nepertraukiama prekyba nuo šiol vyks nuo 10 iki 14 valandos. Rytinė prekyba baigsis atsitiktinai parenkamu laiku nuo 9.25 iki 9.30 val., o jos metu pateikiami pavedimai bus matomi. Ilgesnės prekybos valandos turėtų kiek padidinti akcijų likvidumą, o plačiau apie taisyklių pakeitimus galite paskaityti sausio 11 dienos apžvalgoje.

Tiesioginiais sandoriais aktyviausiai prekiauta "Rokiškio sūrio" (ROKS) akcijomis, kurių po 19,91 Lt nupirkta už 1,195 mln. Lt.

Nemaži sandoriai buvo sudaromi ir "Lietkabelio" akcijomis. Už 31,1% bendrovės akcijų buvo sumokėta 1,188 mln. Lt. Panašia kaina iš valstybės "Lietkabelio" akcijas pirko "Hermis fondų valdymas", tačiau tikėtina, jog vėlesnė prekyba "Lietkabelio" akcijų paketais vyko didesnėmis kainomis.

"Vilniaus Vingio" akcijų po 3,65 Lt nupirkta už 286 tūkst. Lt.

JT finansų analitikas Vytautas Plunksnis

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aukso kaina pirmą kartą šiais metais peržengė 1,3 tūkst. dolerių ribą (1)

Aukso ateities sandorių kaina penktadienio prekybos metu pirmą kartą šiais metais perkopė 1,3...

Teroras Barselonoje penktadienį supurtė Europos akcijų biržas (5)

Po teroro išpuolio Barselonoje Europos kelionių bendrovių akcijos krito, kartu su savimi...

D. Trumpo nesutarimai su verslo atstovais paskatino didžiausią JAV akcijų išpardavimą per 3 mėnesius (2)

Europos indeksai ketvirtadienį krito, investuotojams vertinant JAV besiplėtojančius verslo...

„Biržos laikmatis“: akcijų kainoms – dvigubas smūgis (2)

JAV akcijų biržose – antras didžiausias kritimas šiais metais („S&P 500“ -1,54 proc.,...

ECB pastabos nusmukdė eurą iki trijų savaičių minimumo (5)

Euras po ketvirtadienį paviešintų Europos centrinio banko ( ECB ) liepos susitikimo pastabų...

Top naujienos

Prastos naujienos planuojantiems uždirbti iš būsto nuomos (19)

Dar neseniai bankai ir įvairūs ekspertai buto įsigijimą nuomai įvardino kaip patrauklią...

Mokestis už mokyklos įnorius mamai atėmė žadą: išeitis – tik užsienis (272)

Naujiems mokslo metams besiruošiantys tėvai atakuoja ne tik parduotuves, bet ir siuvyklas. Tiesa,...

Meilės V. Putinui kaina: už pinigus gali parduoti ne tik tėvynę, bet ir visą Europą? (412)

„Putino samdinys“, „apmokamas Putino tarnas“, „Kremliaus lobistas“ – taip buvusį...

Krito naujų butų pardavimai (66)

Naujų butų pardavimo apimtys Lietuvos didmiesčiuose antrąjį šių metų ketvirtį buvo...

Lietuvė iki šiol sapnuoja Etiopijos moterų klyksmus: tai, ką pamatai čia, smegenys atsisako suprasti (62)

„Tai unikali šalis, daugiau tokių nėra likę, - apie paslaptingąją Etiopiją sako kelionių...

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto,...

Rizikingų bitkoinų vertė vilioja: ar gali pabrangti iki 25 tūkst. JAV dol.? (24)

Bitkoino vertė šią vasarą pasiekia vis naujas rekordines aukštumas, o analitikai žada ir...

Pavojų kelia ir nedidelė žaizda (4)

Iškylas į gamtą ir tolimesnes keliones neretai apkartina dėl neatsargaus elgesio atsiradę...

Suskaičiavo algų didėjimą: kam pasisekė labiausiai? (221)

Antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šalies...

A. Juškevičiui – bilietas į Europos čempionatą, L. Lekavičiui – du mėnesiai be krepšinio (19)

Negailestingą diagnozę išgirdęs Lukas Lekavičius ketvirtadienio rytą galėjo šiek tiek...