Pagrindiniai JAV akcijų indeksai vakar smuko (S&P 500 -1,46 proc., DOW JONES -1,62 proc.). Labiausiai pigo informacinių technologijų sektoriuje veikiančių bendrovių akcijos (sektoriaus pokytis indeksuose -2,67 proc. ir -2,48 proc. atitinkamai). Bendrai tendencijai atsispyrė tik energetikų akcijos (+1,22 proc. ir +0,96 proc. atitinkamai), mat, konfliktui Jemene intensyvėjant, į viršų šoktelėjo naftos kaina. Šįryt „Brent“ nafta pabrangusi iki 59 JAV dolerių už barelį, WTI naftos kaina priartėjusi prie 52 JAV dolerių už barelį. Vakar paaiškėjo, kad ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai vasario mėnesį ne ūgtelėjo, kaip buvo tikėtasi (+0,2 proc.), o susitraukė 1,4 procento. Manoma, kad neigiama rodiklio dinamika iliustruoja gamintojų reakciją į stiprų JAV dolerį ir mažėjantį produkcijos energetikos sektoriuje mastą.
© AP/Scanpix

Labai panašios nuotaikos ir investuotojai Senajame žemyne (EURO STOXX -1,27 proc., Vokietijos DAX -1,17 proc., Prancūzijos CAC 40 -1,32 proc.). Vakar paskelbtas IFO tyrimų instituto apskaičiuojamas Vokietijos verslo klimato rodiklis patvirtino pasitikėjimą ekonomika augus penktą mėnesį iš eilės (kovą – 107,9 punkto). Prognozuojama, kad šiandien skelbiamas pinigų kiekio euro zonoje rodiklis (P3) vasarį vėl kilstelėjo (+4,3 proc., palyginti su tuo pat laikotarpiu pernai). Tai patvirtintų Europos centrinio banko (ECB) įgyvendinamų ekonomikos skatinimo priemonių didėjantį poveikį. Gerėjančias regiono perspektyvas kol kas temdo netikrumas dėl Graikijos. Pastaroji įsipareigojusi pateikti reformų sąrašą iki kito pirmadienio, ir šalies kreditoriai vyriausybę aktyviai ragina nešvaistyti brangaus laiko ir įrodyti, kad ja vis dėlto galima pasitikėti. Graikijos centrinio banko vadovas pritarė! kolegai Vokietijoje, patikinęs, kad išstojimas iš euro zonos šaliai suteiktų ne naudos, o didelių nuostolių. Trečiadienį ECB sutiko skubios finansinės paramos (angl. Emergency Liquidity Assistance, ELA) programos, palaikančios likvidumą Graikijos bankų sektoriuje, „lubas“ pakelti kiek daugiau negu 1 mlrd. eurų – iki 71 mlrd. eurų.

Azijos akcijų indeksų kryptis atkartojo pokyčius JAV (09:20 Lietuvos laiku Japonijos NIKKEI 225 -1,39 proc., Honkongo HANG SENG -0,15 proc.). Dolerio atžvilgiu sustiprėjusi jena (šįryt 1 USD: 118,7 JPY) žemyn nutempė šalies eksportuotojų akcijų vertes. Tiesa, Kinijos investuotojų lūkesčiai dėl naujų ekonomikos skatinimo priemonių nesikeičia, tad akcijų indeksas SHANGHAI COMPOSITE stiebiasi toliau (+0,58 proc.).

Baltijos šalių biržų indeksų vertės šiek tiek pakilo (OMXV +0,09 proc., OMXT +0,13 procento). Vilniaus biržoje investuotojus labiausiai domino tradiciškai gerus dividendus mokančių TEO LT ir „Aprangos“ bendrovės, tačiau jų kaina nekito. Šįryt TEO LT pranešė, kad eilinis visuotinis akcininkų susirinkimas yra šaukiamas balandžio 29 dieną, o bendrovės valdyba siūlo patvirtinti 0,068 euro už akciją dividendus. „Apranga“ pranešimą apie akcininkų susirinkimo sušaukimą planuoja skelbti rytoj.  „Amber Grid“ (-2,08 proc.) valdyba siūlo išmokėti 0,3251 euro dividendus už akciją (pajamingumas 32,87 proc.). Dividendai būtų išmokėti panaudojus daugiau negu pusę bendrovės sukauptų rezervų, nes praėjusias metais dėl ilgalaikio turto perkainojimo buvo patirtas 113 mln. eurų grynasis nuostolis. Vertinant istoriškai, tokio dydžio dividendus reikėtų traktuo! ti kaip vienkartinį įvykį. Naujiena apie pradėtą eksploatuoti naują „Grigiškių“ (+0,88 proc.) popieriaus gamybos mašiną, nors ir pavėluotai, padidino investuotojų dėmesį bendrovės akcijoms, o jų kaina (1,15 euro) pasiekė naują rekordą (ankstesnis rekordas buvo užfiksuotas dar 2005 metais).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Biržos laikmatis“: akcijų kainoms – dvigubas smūgis (1)

JAV akcijų biržose – antras didžiausias kritimas šiais metais („S&P 500“ -1,54 proc.,...

ECB pastabos nusmukdė eurą iki trijų savaičių minimumo (5)

Euras po ketvirtadienį paviešintų Europos centrinio banko ( ECB ) liepos susitikimo pastabų...

ECB išreiškė nerimą dėl stipraus euro (2)

Aukšti Europos centrinio banko ( ECB ) bankininkai praėjusio mėnesio susitikime išreiškė savo...

Aukso kasyba – žemiausio lygio nuo finansų krizės laikų (2)

Aukso kasyba šiemet krito „dramatiškai“, geopolitinių grėsmių akivaizdoje sustiprindama...

FED pareiškus abejones dėl JAV infliacijos (1)

Europos akcijos bei obligacijų pajamingumas ankstyvosios ketvirtadienio prekybos metu krito, JAV...

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (373)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Atrakcijos Palangoje, kurios paįvairins poilsį prie jūros

Mėgstame sakyti – prie jūros per mažai pramogų arba tam reikia daug pinigų. Netiesa! Atrakcijų...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (68)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

N. Vasiliauskaitė. Daugiau nei nužudymas, mažiau nei pergalė (6)

Įvykiai Virdžinijoje daugelyje reportažų pristatomi kaip smurtingosios ultradešinės susidūrimo...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (62)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius (325)

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Mirė Lietuvos futbolo federacijos komunikacijos vadovė V. Zizaitė (9)

Rugpjūčio 18-ą dieną po ilgos ir sunkios ligos mirė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ilgametė...

Papasakojo, kaip išsirinkti skaniausius vaisius ir daržoves (2)

8 iš 10 Lietuvos gyventojų vaisių ir daržovių kokybę vertina remdamiesi vien jų išvaizda....

Keisis atliekų tvarkymas: pokyčius pajus kiekvienas gyventojas (43)

Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, greitai augant vartojimui planuojama, kaip spręsti sparčiai...